Я Вам сразу признаюсь: «У нас в библиотеке нет натуральных блондинок и натуральных блондинов тоже нет. Есть крашеные блондинки, а натуральных нет ни в прямом ни в переносном смысле. Зато у нас есть светлоголовые… мудрые, добрые, умные, то есть у них не только светлые головы, но и мысли, и поступки.
четвер, 31 травня 2018 р.
середа, 30 травня 2018 р.
XI Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль "Мамай-fest"
У межах фестивалю "Мамай-fest у бібліотеці на Шевченка,14 працюватиме поетичний майданчик Коло Слова. У програмі: Володимир Луценко, Анатолій Горовий, Роман Кухарук, Володимир Земляний, Марія Дружко.
Квіточки у моєму садочку
У квітні я опублікувала велику кількість фото квітів, які з таким задоволенням наші бібліотекарки висаджують у своїй садибі, дачі, маєтку... Виявляється, бібліотекарки не лише читають книжки!
Якщо хочете помилуватися квітами з садочків нашої директорки, методиста, бібліотекарів відділу обслуговування, зайдіть на сторінку нашого блогу "Квіточки у моєму садочку". Зверніть увагу на садовий майданчик бібліотекаря відділу абонемента Андрія Енбулатова - це справжній ботанічний сад.
Дійшла черга познайомити Вас з квітами з саду завідувачки бібліотеки-філії №9 Людмили Голікової. Квітів і кольорів у садах побільшало.
Якщо хочете помилуватися квітами з садочків нашої директорки, методиста, бібліотекарів відділу обслуговування, зайдіть на сторінку нашого блогу "Квіточки у моєму садочку". Зверніть увагу на садовий майданчик бібліотекаря відділу абонемента Андрія Енбулатова - це справжній ботанічний сад.
Дійшла черга познайомити Вас з квітами з саду завідувачки бібліотеки-філії №9 Людмили Голікової. Квітів і кольорів у садах побільшало.
Краєзнавці Кам'янського відвідали Карнауховку
Группа мешканців Кам’янського і Дніпра разом з краєзнавцями здійснила екскурсійну подорож по маршруту “Вулиця Широка – колишнє село Тритузне – Карнаухівка”. Екскурсоводом, як завжди, була член краєзнавчого товариства "Кам'янське-Дніпродзержинськ " Любов Алексієвська.
Історик, краєзнавець, літописець краєзнавчого товариства Володимир Дзюба поділився своїми враженнями:"Перша зупинка – біля братської могили розстріляних у вересні 1941 року нацистськими окупантами мирних жителів міста, де ми вклонилися пам'яті загиблих. Та неприємним було те, що декоративні кущі, люб'язно надані рік тому господарем садового центру "Дворик" Олександром Вороніним і особисто ним висаджені, якийсь дурбелик викопав.
В Карнаухівці особисто мене вразили:
2) гарні і затишні приватні подвір’я та селищний парк відпочинку (невеличкий, але в ньому все ретельно продумано і з любов’ю зроблено), в якому стоїть пам’ятник Тарасу Шевченку, створений уродженцем Карнаухівки, відомим скульптором Іваном Куценком
У знищеному в роки радянської влади Тритузному відвідали єдине, що від цього козацького села залишилося – Свято-Миколаївську православну українську церкву, яка зусиллями отців Віктора і Віталія відбудовується у наш скрутний час.
1) гостинність мешканців Карнаухівки: нас зустріли директор будинку культури Людмила Денисенко і завідуюча бібліотекою Наталія Іванюженко; вони запросили екскурсантів спочатку до музею, а потім до селищної бібліотеки, де показали речі, котрі є історичними духовними і матеріальними святинями карнаухівчан
3) розповідь вчителя історії СЗОШ № 38 Сергія Пацюка про історію козацької Карнаухівки".
вівторок, 29 травня 2018 р.
Ігрова новинка у бібліотеці
Переможець гри "Каркасон" серед бібліотекарів Лариса Чуйкова організувала та провела гру з активними користувачами бібліотеки - філії № 9 Кам'янське
"Каркасон" - це справжній настільний шедевр з простими правилами та глибоким ігровим процесом. Учасники гри створюють унікальне ігрове поле за допомогою спеціальних квадратів, на яких зображені міста, монастирі, дороги, поля. Вірні піддані - лицарі , монахи, розбійники та селяни - допомогають розширити вплив та отримати переможні бали. Вже багато років "Каркасон" об'єднує за столами людей різного віку в усьому світі. Приєднуйтесь до великого товариства, будемо грати разом!
«Київ Читає» разом із театром «Київмодерн-балет» створили фотопроект
Головна мета співпраці – показати чуттєвий і емоційний бік книги.
«Завдяки цій зйомці, ми додали можливість кожній людині побачити образ книги з іншого боку, що стало мотивацією для пошуку нової літератури, нових вподобань», – розповідають організатори.
і ось що він про неї пише...ця книга буде цікава тим:
— Хто полюбляє творчість Кларксона та англійський гумор;— Кому цікаво дізнатися погляд англійця на світ (та на внутрішні проблеми Англії того часу);
— Кого не лякають буркотливі чоловіки за 40.
http://www.the-village.com.ua/village/culture/culture-news/263445-fotoproekt-kiyiv-chitae-ta-baletu
понеділок, 28 травня 2018 р.
Міністр культури рекомендує що дивитися, читати та слухати
"Українська правда. Життя" пропонує рубрику, у якій міністр культури Євген Нищук раз на місяць радить книжки, вистави, музику та кіно. Він детально пояснює, чому саме їх обрав.
Тетяна Терен, Анна Липківська. "Прості речі". 8 розмов з Адою Роговцевою"
Це автобіографічна книга, де видатна Роговцева розказує про своє життя,
ділиться своєю мудрістю і ці слова – великий скарб.Від попередніх книжок про
видатну актрису цю книгу відрізняє стиль подачі – усі історії це надзвичайно
цікаві діалоги.
Олесь Ульяненко. "Там, де
південь"
Олесь Ульяненко – постать неоднозначна, але
надзвичайно цікава для сучасної української літератури. За життя він отримує високі державні
нагороди, стає лауреатом багатьох премій, ним захоплюються і підносять на
літературний п’єдестал, водночас нещадно критикують, його твори включають у
шільну програму, а московська церква піддає його анафемі, він стоїть в одному
ряду зі стовпами сучукрліту Оксаною Забужко та Юрієм
Андруховичем, його іменем названа літературна премія, а його твори вже у
сучасній Україні забороняють та вилучають з продажу. Збірка повістей "Там,
де Південь" – це чотири яскраві та драматичні історії з життя українців
часу розвалу Радянської імперії.Кожна розповідь – і до цих днів гостро
актуальна, кожна з них сповнена елементів справжнього голівудського
кримінального кіно, водночас в них філософські роздуми, літературнна та
релігійна образність.
Це книга не для всіх, його тексти нелегкі
для читання, але вони здатні кардинально нас змінити.
Це книга, яку мені було дуже цікаво дочекатися, я, зізнаюсь, навіть робив її передзамовлення.
"Це зробила вона" – видання про талановитих українок, які досягли успіхів у найрізноманітніших сферах життя. Їх історії надихають, а внесок у культуру, спорт, історію та науку вражає. Ця книга справді може дати гарні приклади для наслідування тим, хто чомусь ще не розкрив своїх талантів, подарує віру в себе. І я кажу не лише про жінок, а про кожного з нас.
Окреме моє захоплення – ілюстраціями на сторінках книги. Кожна – особливий мистецький твір талоновитих художниць, ілюстраторів, навіть майстинь тату.
"Це все вона" – книга обов’язкова до прочитання! А ще – це гарний мистецький подарунок. Дуже раджу!
І з нетерпінням чекаю на продовження, автори кажуть – "Це все вона – 2"очікується у 2019 році.
Детальніше:https://life.pravda.com.ua/culture/2018/05/4/230705/
Детальніше:https://life.pravda.com.ua/culture/2018/05/4/230705/
неділя, 27 травня 2018 р.
Зелені свята у бібліотеці
В травні трави молоді, а серед них все квітне. А що знаємо ми про квіти, що квітують серед трав. Відсвяткувати буйство весняного цвітіння напередодні Зеленої неділі до бібліотеки-філії№4 завітали учні НВК№13. А яке святкування без розваг? Бібліотечні розваги-це пізнання. Під час гри-вікторини "Мова квітів" з'ясовували що яка квітка символізує. Діти, навіть, спробували визначити з якою квіткою вони асоціюють своїх однокласників.
Вразила історія півонії-квітки, що привертає любов і успіх, красу і спокій, яка захищає від нечистої сили, допомагає зустріти судженого, зцілює.
Під час Троянської війни грецький лікар на ім'я Піон врятував сотні життів і здобув гучну славу найталановитішого лікаря епохи, чим викликав заздрість свого вчителя Ескулапа. Гнів останнього був настільки сильний, що він вирішив убити Піона... Але боги Олімпу зглянулися над ні в чому не повинним лікарем і перетворили його на прекрасну квітку. Тепер піон, півонія (в перекладі з грецького - «цілитель»), з травня до середини липня, немов на троні, «сидить» на наших клумбах.
Чарівну квітку півонію - символ довголіття натхненно робили з паперу власноруч за допомогою майстрині Алли Опанасівни Вовченко.
Про традиції святкування Трійці в Україні обговорювали у бібліотеці-філії №7 під час народознавчої години «Зелені свята: мозаїка українських народних традицій».
Учні СЗОШ № 25 згадували вірші та народні прикмети про Зелені свята, дізналися як святкують Трійцю в селі Львівської області в наші дні, довідалися які трави можна збирати на Трійцю у нашому регіоні.
Зелені свята - яскрава мозаїка українських народних традицій.
Нехай цього дня у кожній оселі буде святково й зелено, і в кожній душі – радісно й сонячно!
субота, 26 травня 2018 р.
Давайте книгодрузячитись
Дитячі бібліотекарі м.Кам'янського на запрошення Муз Літр «Територія вільних людей» минулого тижня провели чудовий вечір у затишному Клубі-каffe"The Beatles" Ливерпуль в оточенні книгодрузяк- книгарів, письменників, музикантів, батьків з дітьми.
"Чудовий вечір: багато музики, пісень, поезії і, звичайно, книг. Чудові родини - батьки і дітки. Прекрасна атмосфера, наповнена цікавістю, посмішками, добротою і оптимізмом, які так потрібні всім в нелегкі часи. Це так важливо - любити близьких людей, спілкуватися з однодумцями і читати хороші книги"-згадує Інна Табакова.
Книгодрузячилися у той вечір головні експерти, які знаються на гарній дитячій літературі - бібліотекарі центральної бібліотеки для дітей Інна Табакова,Тетяна Дорофеєва,Тетяна Писаревська. Вони познайомили книгодрузяк з книжковими новинками та привітали своїх найкращих книгодрузяк родину Гордиєнків.
пʼятниця, 25 травня 2018 р.
Всесвітній день черепахи
Дітлахи СЗОШ №21 3-Б класу та дитсадка
«Незабудка»
навіть не здогадувалися який сюрприз приготували ім бібліотекарі
бібліотеки- філії №7 у цей день:справжнісіньке
черепашине свято.
Малеча змагалася у черепашиному турнірі «Давай знайомитись», шукала у схованках букви із завданнями, а потім з них виклала слово. Здогадалися яке? – Звісно –Ч-Е-Р-Е-П-А-Х-А.
А на останок, втомлені, але щасливі насолоджувалися мультиком
«Ныряй с Олли - Морская черепашка».
Підписатися на:
Дописи (Atom)