неділя, 31 травня 2020 р.

31 травня Всесвітній день блондинок

Білявки, зі святом! Відразу зізнаюсь: «У нас в бібліотеці немає натуральних блондинок і натуральних блондинів теж немає. Є фарбовані блондинки, а натуральних немає ні в прямому ні в переносному сенсі. Зате у нас є світлоголові ... мудрі, добрі, розумні, тобто у них не тільки світлі голови, а й думки та вчинки.


четвер, 28 травня 2020 р.

28 травня Всеукраїнський день краєзнавства

Від безпосередніх вражень та емоцій, які формують почуття «малої батьківщини» – до систематизованих знань про рідне місто - місія краєзнавчого товариства "Камянське - Дніпродзержинськ".

Це, все-таки, найглибша помилка, що минуле йде безповоротно, що єдиний і неминучий результат його – забуття. Залишається пам'ять, точніше, її дивовижна властивість – спогади, чия енергія включає в роботу не тільки розум – людські душі.

https://www.dnipro.libr.dp.ua/kraeznavchetovaristvo

середа, 27 травня 2020 р.

Книги для дощу

У Кам'янському дощ. Друзі,а що ви читаєте, коли на вулиці дощ і жахлива погода?  Мої колеги підготували для вас добірку книг, саме для такої погоди. 


Рей Бредбері, "Нескінченний дощ".Екіпаж зазнає аварії на Венері - планеті, де все в білому кольорі з-за нескінченного дощу, який зведе з розуму будь-кого. Їм треба дістатися до Сонячного купола - єдиного місця без дощу і з сонцем, нехай і несправжнім.
Джон Ірвінг, «Правила виноробів».Це сучасна сага про сім'ю, що живе в нашому абсурдному і безглуздому світі, члени якої намагаються, кожен по-своєму, знайти гармонію і встановити рівновагу між вічним і минущим. Роман-бестселер, за мотивами якого був знятий фільм, який отримав дві премії "Оскар" 2000 р .


Олівер Сакс, "Людина, яка прийняла дружину за капелюх".Якщо ви від дощу божеволієте, то пропонуємо цього не робити і просто почитати цікаву книгу - опис складних і рідкісних випадків з практики доктора Олівера Сакса. Яка природа хвороби? Що робить вона з психікою? Чи завжди забирає - або ж часом привносить щось нове і навіть позитивне? 


До зустрічі! Бережіть себе та тих, хто поруч!
Ваша бібліотека на Шевченко.
м.Камянське

пʼятниця, 22 травня 2020 р.

Магазин моей мечты

Когда поэт открывает магазин цветов - это, согласитесь, красиво. Это как звенья одной цепи - невероятно гармонично.


Я не ошибусь, если скажу, что  у каждого из нас в городе есть любимые заветные места. Это скамеечки на бульварах и парках, милые кафешки и ресторанчики, пиццерии, и конечно же, магазинчики...Вы думаете, что вы идете за покупками? Нет! Вы идете за положительными эмоциями, за ощущением счастья, восторга и встречи с мечтой.


четвер, 21 травня 2020 р.

Безкоштовна цифрова освіта. Проект бюджету участі №44

Цифрова грамотність - це суперможливість. Проходити онлайн-курси й тренінги, поповнювати власні знання, здобувати нові навички за допомогою бібліотекаря можна й в 30, і в 50, і в 70 років.



Відкриття майданчиків цифрової грамотності на базі публічних бібліотек:
  1. Центральна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка,14;
  2. Бібліотека-філіал №7, бул.Дружби народів,39;
  3. Бібліотека-філія №9 пр. Перемоги, 35; 
  4. Бібліотека-філія №5 вул. Харківська, 67;
  5. Бібліотека-філія №3 вул. Матросова,78;
  6. Бібліотека-філія №8 - вул. Стовби,1;
  7. Центральна бібліотека для дітей - майдан Калнишевського,1-а

Категорія:спортивні та соціальні проекти №44
Детальніше тут:

субота, 16 травня 2020 р.

Вони збагатили культуру Європи:скульптор Гарнік Хачатрян

"Він як Гоген, у своїй самотності на Таїті творив шедеври мистецтва, у майстерні своєї самотності творить чудеса у граниті, бронзі, залізі. У своїх витворах Гарнік Хачатрян сягнув найсокровенніших глибин природи і розкрив її прекрасні і жахні таємниці" (Світлана Пелих).

Вони збагатили культуру Європи:фотохудожник Андрій Юрлов

Володар звання "Видатний художник Міжнародної Федерації Фотографічного Мистецтва" - EFIAP при ЮНЕСКО кам'янчанин Андрій Юрлов є рекордсменом України за кількістю нагород та участі в фотосалонах. 
 
 

четвер, 14 травня 2020 р.

Вони збагатили культуру Європи:поет Сергій Злючий

Сергій Злючий український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч, член Асоціації українських письменників України, керівник волонтерського осередку «Свобода Схід», радник міського голови з питань культури.



Вони збагатили культуру Європи:перекладач Іван Рябчій

«Переклад – моє хобі, я цим гроші не заробляю. Я ніколи не буду працювати над текстом, який мені не подобається» (Іван Рябчій).



середа, 13 травня 2020 р.

Литературный прототип Джеймса Бонда

По факту Джеймс Бонд стал миксом множества реальных лиц, с которыми писателя Яна Флеминга сводила судьба в военно-морской разведке. 




субота, 9 травня 2020 р.

Бібліотечні матусі, зі святом!

Усім, хто не матусі, запам'ятайте:

1. МАТИ ЗАВЖДИ ПРАВА
2. Незважаючи ні на що, мати все одно права.
3. Мати не кричить - вона звертає увагу на важливі речі.
4. Мати не лається - вона радить.
5. Мати не пиляє - вона акцентує деталі.
6. Мати не сперечається - вона пояснює ситуацію.
7. Мати не висить в Інтернеті - вона йде в ногу з часом.
8. Мати не валяється на дивані - вона медитує.
9. Мати не байдикує - вона розслабляється.

пʼятниця, 8 травня 2020 р.

В бой идут одни «старики»: 75-летию Победы посвящается


На воинском кладбище на улице Слисаренка (бывшая Скалика) есть две братские могилы. На левом обелиске длинный список фамилий и званий, и среди них гвардии лейтенант Луговский Д.Н. Что скрывается под скупыми двумя строчками железных букв на плите?Благодаря базам данных ОБД «Мемориал», «Подвиг народа» и «Память народа» мы имеем возможность ознакомиться с различными документами и проследить боевой путь гвардии лейтенанта от призыва и до смерти.

Крадійка книжок: кіно на вечір п'ятниці для всієї родини

Хтось скаже, що цей фільм не для карантину.А мені здається це саме той фільм, що допоможе пережити його
 

Фільм знятий за однойменним бестселером Маркуса Зузака. Німеччина напередодні Другої світової війни. Дев’ятирічна Лізель переїжджає до своїх прийомних батьків і з їх допомогою вчиться читати. Згодом книжки стають для неї не лише захопленням, а й невід’ємною щоденною потребою і заради них вона зважується навіть на крадіжку. Усе, що вона дізнається із книг, допомагає їй зрозуміти події, які відбуваються навколо – нацизм, переслідування євреїв, війна, приниження, голод. Усе це згодом складеться і в її власну історію, історію її життя ...


Порівнюючи з книгою, то у фільмі події рухаються швидше, а також деякі моменти відсутні, але це не робить його поганим. Рекомендую прочитати саму книгу, а потім обов’язково переглянути фільм (відгук глядачки).

Тривалість: 136 хв. Країна: США, Німеччина
Переклад: Український (Дубльований)

Режисер: Брайан Персівал
Актори: Софі Нелісс, Джеффрі Раш, Емілі Вотсон, Бен Шнетцер, Ніко Лірш, Роджер Аллам, Барбара Ауер, Карина Візе, Олівер Стоковскі, Райнер Бок

Читати онлайн: https://www.litmir.me/bd/?b=549546
Дивитися фільм: http://moviestape.net/katalog_filmiv/drama/5948-knizhkova-zlodyka.html

четвер, 7 травня 2020 р.

Май 1945 года в Каменском

Парады того времени проводились следующим образом. Демонстранты собирались в колонны, а затем по проспекту Пелина направлялись на площадь Ленина к театру Шевченко, проходили мимо трибун, на которых располагались городские партийные и советские руководители, а также почётные гости.




 Но тот день имел право на исключение из незыблемого порядка вещей. 1 мая 1944 года днепродзержинская колонна демонстрантов шествовала по необычному маршруту.

Накануне вечером памятник «Прометей» был вновь водружён на своё место, и большинство горожан ещё не видели воссозданный символ Каменского-Днепродзержинска.

Самый большой объём работ выполнил коллектив строительного цеха ДГЗ (руководители И. Сторожко, И. Лубенец, Д. Карцев): требовалось не только восстановить статую, но и соорудить заново 18-метровую колонну. Директор завода Н. Фоменко, на плечи которого легла тяжесть возрождения металлургического гиганта, свой рабочий день начинал с осмотра выполненных работ по памятнику.

Автором технической идеи проекта стал архитектор Владимир Кушнаревич, который ещё до войны участвовал в строительстве Дворца культуры металлургов.

И в Первомай 1944 года радостный подъём и воодушевление от произошедшего события были огромными. Демонстранты, прервав движение к площади Ленина, плотным кольцом окружили обновлённую колонну с монументом, рассматривали памятник, сравнивали с тем, что было до войны, и искренне восхищались, что так здорово получилось. Чувство гордости за себя, за страну, за народ переполняло каждого из присутствующих. Многие простые жители называли 1 мая 1944 года Днём Победы в городском масштабе.

.


Настоящий же День Победы пришёл только через год – 9 мая 1945 года.

«...рано утром 9 мая мы услышали по радио о капитуляции Германии; наконец-то наступил День Победы! Я училась тогда в 5-м классе школы № 1. Прибежала в школу, когда учителей ещё не было. Только уборщицы мыли полы и плакали. Кто-то из подружек сказал: «Давайте пойдём в церковь». Наша Свято-Николаевская церковь была тогда действующей. То, что я там увидела, врезалось в память на всю жизнь. Она была заполнена женщинами, стоящими на коленях и низко кланявшимися. У многих были слёзы на глазах. Мы тихо постояли у входа и ушли. А на площади возле театра людей становилось всё больше. Казалось, что сюда пришло полгорода. Незнакомые люди обнимались, танцевали, плакали и пели. До позднего вечера площадь была заполнена народом». (Из воспоминаний Л. И. Троицкой).

Наступил мир, за который была заплачена такая страшная цена. Страна лежала в руинах, почти в каждой семье кто-то не вернулся с фронта. Впереди маячила схватка с Японией, лишения восстановительного периода. Но об этом не хотелось думать – главное, что мы победили! Война окончена! Мир!!!

трывок из книги Людмилы Яценко и Александра Слоневского «Дух ушедшей эпохи»)

середа, 6 травня 2020 р.

неділя, 3 травня 2020 р.

ПанікиNET: карантин не вирок - лише виклик

Бібліотекарі намагаються зрозуміти з якими проблемами зіткнеться наше суспільство, точніше вже зіткнулося... Все змінилося. І це не просто виклики, це інший світ, в якому нам доведеться працювати та жити.