понеділок, 31 жовтня 2016 р.

«А пам`ять і досі жива».

26 жовтня 2016 року в бібліотеці – філіалі №2 була проведена година пам`яті до річниці визволення міста від фашистських загарбників під назвою «А пам`ять і досі жива».


В цей день вітали шановних ветеранів Фішбейна П.К. та Карагодійну В.В. учні СЗШ №20 та вихованці ДМШ №3 разом з викладачами.


З інтересом прослухали всі присутні спогади ветеранів про ті страшні дні. А працівники нашої бібліотеки підготували перегляд літератури про війну: «Дорогами війни».


27 жовтня 2016 року в Бібліотеці – філіалі №2 пройшла літературно – музична година «За рідні береги», присвячена 72 річниці визволення міста від фашистських загарбників.


До бібліотеки завітали гості: учні СЗШ №37 та відвідувачі бібліотеки старшого віку. З цікавістю прослухали вони розповіді почесного гостя Фішбейна П.К., а люди старшого віку поділилися своїми спогадами про воєнні роки.


Чудовим доповненням був музичний виступ викладача фортепіано ДМШ №3 Вишнякової Л.М., яка виконала відомі твори, присвячені подвигу народу в війні.



неділя, 30 жовтня 2016 р.

Книги о Хэллоуине.

1.Роджер Желязны "Ночь в тоскливом октябре".


2.Тимоти Родерик "Самэйн".


3.П. Кампанелли "Возвращение языческих традиций".


4.Рэй  Бредбери  "Канун Всех Святых".


5.Диана Уинн Джонс  "Ведьмина неделя".


6.Питер Бигл "Милости просим, леди Смерть!"


7.Нил Гейман "Хрупкие вещи".

субота, 29 жовтня 2016 р.

Осенние каникулы в библиотеке.


Золотая осень – очей очарование, детям дарит первые в этом учебном году каникулы – осенние.

Каникулы – самый желанный период школьной жизни и большинство учеников начинают ждать его уже с первых дней учебы. 

Для своих читателей  библиотекари филиала  №3 подготовили и провели много интересных мероприятий: презентацию новых детских книг «Ура, каникулы!»,



организовали выставки «Ти + він»,


 «Книжкові новинки осені». 



 Также играли,



 читали,


 смотрели мультфильмы.


пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Урок пам’яті до Дня визволення України від фашистських загарбників пройшов в бібліотеці Кам’янського.

28 жовтня в Центральній бібліотеці ім.. Т.Г. Шевченка  пройшов урок пам’яті для молоді міста.


Краєзнавець Любов Алексієвська  розповіла учням , що друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі. Є суд історії. Вже майже досконально вивчені всі масштаби цієї згубної війни. Її причини, її наслідки. Перемога. Це була перемога зі сльозами на очах. Це були сльози радості і одночасно сльози горя.


У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Це був кульмінаційний результат ряду наступальних операцій, найбільш значимі з яких: Донбаська - з 13-го серпня по 22-е вересня 1943-го року, Корсунь-Шевченківська операція - з 24-го грудня 1943-го по 17-е лютого 1944 - го року, Львівсько-Сандомирська - з 13-го липня по 29-е серпня 1944-го року і заключна Східно-Карпатська операція, яка була розпочата військами і з’єднаннями радянської армії з 8-го вересня 1944-го року і призвела до остаточного звільнення та вигнання останніх гітлерівських загарбників з території України 28-го жовтня 1944-го року.
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.

З Днем визволення України!

Чарівна осінь ходить гаєм.

Осінь чарівними барвами квітне,
Тепла буває, суха і привітна.
Жовта, червона, зелена, руденька,
Ще золотава, гаряча й тепленька.
Радує квітами і кольорами,
Сяють жоржини ясними вогнями.
Ще хризантеми цвітуть до морозу
І не страшні їм холодні прогнози.
Осінь буває чудова й чарівна,
Сонячна, сяюча, світла і дивна. 

 
Завітала красуня-осінь і до дитячої бібліотеки Соцмістечка. На святі «Чарівна осінь ходить гаєм» зустрічали її діти 1-2 класів СЗШ №37 і дошкільнята з Центру соціально-психологічної реабілітації . 


Роль Осені виконувала Ангеліна Дешук - давня читачка нашої бібліотеки. Разом з бібліотекарем Веронікою Паденко і друзями - гуртківцями «Веселки» Катериною Малюк і Данилом Резяповим підготували яскраве і змістовне свято.



Діти з задоволенням відгадували від господині Осені загадки, відповідали на запитання вікторини «Смачні дарунки осені», читали віршики. Всім діткам сподобалась гра з гарбузами «Поєдинок силачів». 


Гуртківці «Веселки» показали діткам лялькову виставу за казкою Василя Сухомлинського «Як Їжачок готувався до зими».
Захід супроводжувала викладка літератури «Таємниці золотої осені» - оповідання , вірші українських поетів і письменників, які під впливом чар осінньої краси написали твори, що стали окрасою української літератури.



четвер, 27 жовтня 2016 р.

"Как не стать жертвой преступления" - тема занятия в "Школе выживания".

26 октября в Центральной библиотеке им. Т. Г. Шевченко прошло  очередное занятие для молодежи  в "Школе выживания". 


Руководитель "школы" Владимир Бойко  говорил о том, что читая криминальную хронику в газете или глядя репортаж по телевидению, мало кто задумывается о том, что на месте жертвы может оказаться он сам. Насилие, убийства, грабежи – все это случается не только в детективах. Чтобы не пострадать от рук преступников, нужно знать, что делать в случае возникновения опасности.


Известный журналист Валентин  Фиголь рассказал студентам медицинского училища о психологии хищников и жертв и подготовил рекомендации "Как не стать жертвой преступления":


1.Преступление может случиться в любое время суток. Однако особенно осторожными нужно быть поздним вечером и ночью. Старайтесь не засиживаться в гостях, возвращаясь с учебы, работы в неурочный час, вызовите такси. Не ходите по безлюдным улицам и дворам, не срезайте путь, пытаясь быстро прошмыгнуть через стройку или пустырь.
2.Не доверяйте незнакомым людям. Если посторонние звонят в вашу квартиру, выясняйте все вопросы за закрытой дверью. Это особенно актуально для жителей многоэтажных новостроек, незнакомых даже с ближайшими соседями. Если в вашем подъезде заселено всего несколько квартир, будьте особенно осторожны. В случае критической ситуации вам никто не сможет помочь.
3.Оказавшись в малознакомой компании, не злоупотребляйте алкоголем. Если вы замечаете, что градус веселья ваших новых приятелей резко повышается, покиньте их, пока опьянение не перешло в критическую стадию. Неважно, какого вы пола ,и какова ваша физическая подготовка. Участие в пьяном конфликте может стоить жизни даже спортсмену-разряднику.
4.Если вы стали свидетелем драки, не лезьте разнимать оппонентов – вы пострадаете больше любого из них. Не пытайтесь ввязаться в словесную перепалку – участник конфликта в ответ на ваши слова может схватиться за палку или нож, а то и достать травматическое оружие. Отойдите на безопасное расстояние, а лучше всего - в укрытие, и вызовите наряд полиции.
5.Не провоцируйте преступников. Возвращаясь в одиночестве, выглядите незаметно. Уберите дорогие вещи, спрячьте портмоне и не пользуйтесь дорогим телефоном в малолюдных местах. Девушкам не стоит одеваться слишком вызывающе. Собираясь на вечеринку, прихватите плащ – он скроет нарядную одежду.
6.В случае нападения грабителей не спорьте с ними. Если преступник один, отбросьте сумку, мобильный телефон, часы или другой ценный предмет, которым желает завладеть грабитель, подальше и бегите в противоположном направлении. Лучше потерять дорогую вещь, чем жизнь и здоровье.

"Здорова земля - здорові люди"

Члени  клубу  бібліотеки філіалу №9 "За покликом душі" стали учасниками безкоштовного семінару "Здорова земля - скарбничка життя", який ініціювали і провели ТОВ "Центр Ефективних Технологій" та ГО "Клуб Органічного Землеробства (керівники Сімонов Віталій Вікторович, м.Кіровоград та Красовський Євген Юрійович, м. Кам'янське). 


Віталій Вікторович таЄвген Юрійович розповили про практичний досвід застосування "пробіотиків"(корисні мікроорганізми) у всіх сферах нашого життя: дім, побут, гігієна, сільське господарство (теплиці, ягідники, сади і виноградники, зернові культури, тваринництво і ветеринарія, бджільництво, відновлення родючості грунту), очистка водоймищ, утилізація відходів та інше.





середа, 26 жовтня 2016 р.

Перегляд документального фільму про права дітей пройшов у клубі "Docudays UA" "Прометей".

25 жовтня відбулося чергове засідання клубу документального кіно "Docudays UA" "Прометей" при юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка для учнів СШ №31.


Керівник клубу Наталія Бохан  запропонувала для  перегляду та обговорювання фільм «Пощо, маловірна ?!» режисера Матвія Трошінкіна.


Перед показом фільму глядачам було поставлено провокаційне питання: «Чи терплячі люди?» Воно заохотило глядачів  на перегляд.
Проте після перегляду всі висловлювали дивування щодо головної героїні – матері Петра, яка проявляє щодня неабияке терпіння щодо свого хворого на синдром Дауна сина. Глядачі відмітили, що це допомагає досягти неабияких результатів як у вихованні, так і у навчанні сина.
Серед учасників перегляду фільму була вчителька, яка висловила щире здивування тому, що герой фільму Петро володіє такими знаннями, якими багато здорових дітей не можуть чи не хочуть оволодіти .
Наприкінці глядачі дійшли висновку, що даний фільм спонукає нас замислитися над своїм життям: як ми живемо, чи достатньо приділяємо уваги нашим близьким, чи відчувають рідні люди нашу любов і турботу?
Завдяки фільму ми трохи більше дізналися про життя і виховання незвичайних дітей, поговорили про право на освіту і право на самовираження.


Мандрівка з рюкзачком.

Сьогодні  бібліотека-філія №9 зустрічала малюків дитячого садочка № 44 "Лелека". Діти з цікавістю  роздивлялись нові книжки, а потім до бібліотеки завітав "Бібліотечний рюкзачок" Він приніс малятам казку Наталії Чуб "Каченя забіяка".


Бібліотекар Гнояна Тетяна Олександрівна прочитала дітям цю цікаву і повчальну казку.



Після цього малеча дивилася мультфільми "Дівчинка і зайці", "Як їжачок шубку міняв", "Як Петрик П'яточкін слоненят рахував".

вівторок, 25 жовтня 2016 р.

Патріотична година " Горів у битві Дніпр широкий".

До дня визволення міста від  нацистських загарбників бібліотека - філія № 9 підготувала  патріотичну годину " Горів у битві Дніпр широкий". До бібліотеки завітали учні 8-а класу середньої школи № 40 .Вони прослухали  розповідь  про воєнне лихоліття 1941-1944р.р., що залишило в історичній пам'яті українців  глибокі рани - борозни.


Про те, як несолодко жилося дітям в евакуації ; про подвиги юних героїв - дніпродзержинців , які віддали своє життя  за щасливе майбутнє ; про "дітей війни" ,які на власні очі бачили усі жахіття та на собі відчули , що таке "війна", йшлося у розповіді бібліотекаря Чуйкової Л.І.


З оглядом літератури "Бойова слава Дніпропетровщини" ознайомила присутніх зав.бібліотекою Голікова Л.Г.


понеділок, 24 жовтня 2016 р.

Краєзнавча гостина.



Сьогодні часто виникають дискусії стосовно ролі книги в сучасному світі. Чи взагалі виживе вона як явище в середовищі новітніх технологій? Також про стосунки молоді з книгою .

Щоб знайти відповіді на ці питання до бібліотеки-філії №4 завітали юні шанувальники книги учні 10-го та 11-го класів НВК №13.

Скласти разом оду книзі запросили відому журналістку, екскурсовода, краєзнавця Любов Володимирівну Алексієвську. 


Вона розповіла про найбільшу мрію свого життя, створити книгу про рідне місто, його дивовижну історію, надзвичайних людей які її творять. Щоб поділитися з містянами тим величезним багажем відомостей про рідний край, що по крупинках збирала протягом всього життя. Про величезні зусилля багатьох небайдужих і творчих людей на шляху до справжнього дива - книги краєзнавчого довідника "Кам'янське - Дніпроддзержинськ від "А" до " Я" , яку ми тримаємо в руках. Щира розповідь людини, дійсно захопленої благородною справою, не залишила байдужим жодного слухача.


Любов Володимирівна поділилась власними творчими задумами і побажала юнакам цікавитися історією рідного міста , мріяти і бути наполегливими в здійсненні задуманого. Адже, якщо мрія справжня, вона обов'язково здійсниться!


 А книга буде добрим порадником і помічником.

неділя, 23 жовтня 2016 р.

10 книг, написаних бездоганною українською мовою.

Кажуть, для того, щоб збагатити свій словниковий запас, потрібно багато читати. На жаль, дійсно якісно написаних та перекладених українською мовою книг не так вже й багато. Я не намагаюсь зараз критикувати сучасних авторів, це скоріше моя прискіплива оцінка до змісту, стилю написання, здатності зачепити емоції читача. Так от, скучила я за українськими книгами і постаралась скласти список, який містить твори, написані красивою українською мовою або ж вдало перекладені іноземні видання, – ним і ділюсь з вами.

1. «Львів. Кава. Любов»,  Наталка Гурницька, Галина Вдовиченко, Дара Корній, Вікторія Гранецька, Ніка Нікалео, Тетяна Белімова



Це короткі оповідання українських авторів, їхні думки, які виникають за чашечкою запашної кави у львівській кав’ярні чи на терасі кафе. Це книга про Львів – його вузькі вулички, гамірні натовпи, красиву архітектуру та казкову атмосферу старого міста. Це книга про каву, яку львів’яни п’ють багато і часто, яку вони вміють готувати по-особливому, без якої не починається ранок і не проходять чи то дружні, чи ділові зустрічі. Це книга про любов – красиву та вічну, скороминучу та трагічну, солодку та гірку, стриману чи розпусну, таку різну, але щиру та відверту. Прогуляйтесь разом з героями вулицями Лемберга, випийте ароматного напою і перейміть частинку емоцій.

2. «Суча дочка», Валентина Мастєрова



Перенесіться на хвилинку в стару українську хату: де палає вогонь в теплій печі, на стінах ікона та рушники, посеред кімнати масивний стіл зі стільцями, а ось матір грається зі своїм сином. Картина затишна та приємна, чи не так? Проте за великим щастям ховається дорога болю та випробувань. Цим гармонійним відносинам матері і сина передувала сумна історія жінки, яка взяла на виховання чуже маля і поклала всі свої сили на те, щоб воно виросло щасливим. Вона принесла в жертву своє особисте щастя, красу, талант та стосунки з близькими,  зазнала нерозуміння та навіть знущання, важка праця та бідне існування також не могли її зламати. Це розповідь про внутрішню силу, незламну особистість та невичерпну материнську любов.

3. «Доки смерть не розлучить нас», Юрко Вовк


Цей твір написаний не тією українською, до якої ми звикли в повсякденному житті: багато архаїзмів та діалектів втім не завадили внести цю книгу в список тих, що написані досконалою українською. “Доки смерть не розлучить нас” – клятва, яку Володимир дав Батьківщині, захищаючи її, не забуваючи та мріючи про повернення додому з чужини, ті ж слова він промовив Марії і цю обіцянку вони берегли, незважаючи на життєві перипетії, буденність, яка не завжди давала надію на щасливе “завтра”, довели, що мріяти і чекати варто, що справжні почуття – міцна опора, яка дає силу боротись та вірити.

4. «Щасливі люди читають книжки і п`ють каву», Мартен-Люган Аньєс



Перекладений українською бестселлер французької письменниці Мартен-Люган Аньєс про історію жінки, життя якої поділила навпіл на “до” і “після”, автокатастрофа, в якій загинули її чоловік та донька. Потрібно вчитись жити заново, відроджувати віру та любов в своєму серці. Жінка наважується поїхати в подорож, про яку вони мріяли з чоловіком та тепер вже самостійно знайти новий сенс життя, стати щасливою та повірити в справедливість.

5. «Tattoo. Читання по очах», В’ячеслав Васильченко



Книга прийдеться до смаку любителям детективів. Незвичні обставини жорстокого вбивства татуювальника змушують журналіста-криміналіста Богдана Лисицю попотіти над розслідуванням справи. Проте історія продовжується з іншим тату-майстром і щось підказує Богдану, що він наступний, то ж краще поспішити з розкриттям деталей справи. Книга містить багато деталей процесу набивання тату, цікаві та несподівані повороти подій, динамічний та заплутаний сюжет, харизматичні персонажі не дадуть вам занудьгувати та відкласти книгу в довгий ящик

6. «Діва Млинища», Володимир Лис


Це масштабна історична драма, яка бере свій початок в XVII столітті і майстерно проведена автором аж до сучасності. В ній переплетені історії полководця Наполеона Бонапарта, князя Адама Чорторійського та селянина Афанасія Терещука. Читач стикнеться з подіями війн та революцій, почуттям коханням, іноді зрадливим та підступним, частіше все ж вірним та щирим, бажанням влади та здобутків, яке іноді домінує серед мотивів людських вчинків. Запасіться терпінням, ви будете здивовані та захоплені поворотами історії.

7. «Я, ти і наш мальований і немальований Бог», Тетяна Пахомова



Зворушлива драматична сімейна сага, заснована на реальних подіях 1941–1945 років. Війна не шкодує нікого і тільки милостива доля іноді дає фору, можливість відстрочити жахливу участь побратимів, врятуватись від смерті. Сім’ї Міри вдається втекти з гетто – вони знаходять прихисток в селянина, який втратив свою доньку, напрочуд схожу з Мірою. Проте дитинство дівчинки все ж далеке від нормального: постійний страх та передчуття небезпеки, ігри на сільському кладовищі та життя у підвалі. Але дитяча надія на краще неймовірно могутня.

8. «Сирітський потяг», Крістіна Бейкер Клайн



Для стосунків не важливі вік чи статус, немає й ідеальної формули дружби. Здавалося б, про дружбу між неформальним дівчам Моллі і заможною літньою дамою Вівіан Дейлі не може бути й мови, проте час розставляє все на свої місця, іноді ятрить рани, піднімаючи на поверхню те, що припадало пилом на горищі протягом багатьох років – спогади – емоції втілені тепер в матеріальному еквіваленті. Вони мали спільні мрії на двох: затишний дім з великою родиною, сімейне вогнище та родинна підтримка. Мрії мають здатність здійснюватись.

9. «Оголений нерв», Світлана Талан


Письменниця в своєму романі повертає нас до складних, переломних подій 2014 року: події Майдану, початок війни, новий поділ народу на тих, хто “за” і “проти”, на “своїх” і “чужих”. Найсумніше те, що такий поділ відбувається і в родинах, між друзями – їхні переконання змінюються, вони стають по різні боки барикад і в один момент перетворюються на чужинців і навіть ворогів. Твір змушує переосмислити події революції гідності, пишатись своїм народом, плакати та сумно всміхатись, але точно не залишитись байдужим.

10. «Чорна дошка», Наталка Доляк


Страшні події Голодомору – сторінка історії, яку варто знати та пам’ятати, це те, про що складно говорити, але те, що стосується кожного українця, бо є частиною історії його народу. Наталія Доляк змогла по-новому донести до читача ці події, втіливши образ нації в персонаж хлопчика, до якого в сновидіннях являються моторошні події того часу, змушуючи прокидатись переляканим та настороженим, так вони намагаються достукатись до свідомості народу, нагадати про себе, застерегти від уникнення помилок.
http://melni.me/10-knyg-napysanyh-bezdogannoyu-ukrayinskoyu-movoyu/