четвер, 31 серпня 2017 р.

С последним днем лета!


Последний день лета ... В этот день нам всем немного грустно. А может не стоит предаваться унынию? И пусть впереди длинные осенние и зимние вечера. Ведь добрые и умные книги согревают не хуже солнышка.


середа, 30 серпня 2017 р.

Україна сміється :Павлу Глазовому - 95 рокiв.

Друга серпнева зустріч у клубі "Позитив +" була присвячена Павлу Глазовому. 
Адже 30 серпня йому виповнилося б 95 років!




Традиції Остапа Вишні міцно увійшли в нашу сатиру і гумор. З відомих поетів-сатириків, у творчості яких ці традиції зажили повнокровним життям, треба назвати, насамперед, Павла Глазового– відомого майстра слова, веселі й дотепні сатиричні твори якого давно вже полюбив читач. Вони користуються заслуженою популярністю в Україні й далеко за її межами.
Він був лауреатом Літературної премії імені Остапа Вишні, проте не став чомусь ще за життя «шевченківським лауреатом». Можливо, цей заслужений титул біля імені поета допишуть, проте вже посмертно.
Глазовий створював сатиричні та гумористичні твори, народні усмішки, фейлетони, писав репризи для цирку, авторські діалоги для популярних Штепселя й Тарапуньки . Його твори з задоволенням виконують майстри слова, народні артисти А. Литвинов, А. Паламаренко, а ще раніше лунали вони з вуст Андрія Сови. Під час зустрічі бібліотекарі читали улюблені гуморески автора із збірки ,яка недавно з'явилася у бібліотеці. Учасниця клубу Раїса федорівна продекламувала твори, які були їй до вподоби.
Подивились уривки з концертів А.Паламаренка і неперевершеного А.Сови. Впевнені , що добрий сміх покращує настрій, налаштовує на добрі справи.
Учасниці клубу натури творчі та ще й добрі майстрині. Ольга Анддріївна похвалилася останніми своїми роботами : вишитими скатертинами .


Лариса Семенівна декорувала вазу , яку подарувала бібліотеці років з десять тому одна із читачок.

вівторок, 29 серпня 2017 р.

Ореховый Спас.

29 августа Святая Церковь вспоминает то чудесное событие, которое произошло в 944 году – перенесение из Едессы в Константинополь Нерукотворного Образа Господа нашего Иисуса Христа. Согласно же народным традициям, этот день называли Ореховый Спас, поскольку к этому времени поспевали орехи. Это время созревания зерновых культур, овощей, фруктов и всех плодов земли. 



Ореховый или Хлебный спас: традиции

По традиции в этот день непременно нужно освятить в храме свежие орехи, воду и фрукты, а в старину также освящались колосья пшеницы, собранные накануне. Только после церковной молитвы и благодарности Всевышнему за хлеб насущный из освященных продуктов можно было готовить праздничный стол.
При этом по традиции практически во все блюда добавляют орехи, которые издавна наделяли целительной силой. Ценятся не только плоды, но и ореховые ветви. Ими запасались впрок на целый год, часто делали обереги. Многие до сих пор верят, что ореховый крест, повешенный у входной двери, защитит от завистников и недобрых помыслов. А попарившись в бане с банным веником из ореха, человек исцелится от болезней и приобретет защиту от сглаза. Их заготавливали и хранили отдельно, не смешивая с вениками, сделанными из других пород деревьев.
Из ореховых перепонок, залитых спиртом, хозяйки делают настойку. Такое лекарство помогает при простудах. А мазь на основе молодых орехов способна излечить боль в суставах.

Ореховый спас: приметы и поверья

Сбор орехов начинала самая уважаемая женщина в округе. Потом к ней присоединялись и другие односельчане. Старались собрать как можно больше орехов, ведь, согласно поверью, чем больше орехов собрать, тем больше будет урожай зерновых на следующий год.
Если в лесу на голову упал орех, то это хороший знак, свидетельствующий об удаче в делах. Если первый попавшийся орех будет сладким, то год будет хорошим, если горький, то будут тяжелые испытания, а если не сильно спелый, то человека ждут важные известия. А найти два сросшихся ореха на праздник считается небывалым везеньем. Их необходимо подобрать левой рукой и положить в кошелек, чтобы привлечь деньги.
На Ореховый спас люди всегда внимательно следили за поведением птиц, особенно аистов, журавлей и ласточек. Если аисты отлетят на юг к Третьему спасу, то на Покрова (14 октября) предвидеться сильный мороз, а весна наоборот ожидается солнечной. Птицы не спешат с отлетом – осень порадует теплом, зима начнется поздно, а весной будет прохладно.

Ореховый Спас: что нельзя делать в этот день

Существует ряд запретов на Ореховый Спас:

Нельзя отказываться от работы и лениться, потому что во время Третьего Спаса люди собирали урожай и готовились к зиме. 
Нужно обязательно помогать тем, кто нуждается и нельзя отказывать детям, бедным и больным. 
Во время Третьего Спаса нельзя выходить в лес без какого-то оберега, потому что там можно встретиться с злыми силами.

понеділок, 28 серпня 2017 р.

Парад чемпионов: Лучшие детские книги фестиваля в Одессе.

Международный книжный фестиваль «Зеленая волна», который ежегодно проходит в Одессе — это не только культурное мероприятие и не только книжная ярмарка, это еще и конкурс «Искусство книги», многие из номинаций которого посвящены именно детским книгам. Какие книги украинских издательств были удостоены звания лучших на этом конкурсе за два последних года? Комментируют и нахваливают «чемпионов» наши любимые издательства.
Лінія часу
Петер Гюс, «Віват»
Номинация «Детская иллюстрированная книга», 2017


Начнем с тех, кто совсем уже впадает в паранойю и боится, что без познавательной литературы дети деградируют до состояния австралопитеков в считанные недели. Эта замечательная книга точно добавит знаний по истории нашего мира, более того, вдохновит ребят на то, чтобы искать больше информации. Удивительные рисунки, в которых представлена история от Большого взрыва до наших дней, не оставят никого равнодушными. Даже вас, дорогие родители, а уж вам-то, казалось бы, и эволюционировать дальше некуда было. Но предела совершенству нет! Игорь Зарудко, креативный директор издательства «Віват» так комментирует успехи на одесском фестивале: «Ми приділяємо вeлику увагу книжковим ярмаркам і форумам Украіни, аджe самe там є прямий бeзпосeрeдній контакт з читачами. Для іміджу таких-от ярмарок та форумів важливо проводити конкурси на найкращу книгу, найкращий дизайн тощо. Цe збирає навколо тeбe профeсіоналів своєі справи і додає імідж та спортивний інтeрeс. «Зeлeна хвиля» в Одeсі нe є виключeнням. Вжe другий рік поспіль ми бeрeмо нагороди. Минулого року нагороду отримала книга Оксани Лущeвської з новітньою дeщо eкспeримeнтальною ілюстрацією Світлани Балух. Цього року ми отримали дві нагороди за крeативну абeтку для малeчі «Абeтка монстрів» Марії Жучeнко та візуальну історію світу «Лінія часу» Пeтeра Гюса. Ці нагороди нe просто привносять позитив у наш видавничий процeс, а й показують шо ми йдeмо курсом новаторства, курсом крeативу і вдалих eкспeримeнтів».

Все про все
Я. Батый, «Ранок»
Номинация «Учебно-справочные издания», 2017


Наталия Биричева, ведущий редактор издательства «Ранок»: «Книга «Все про все. Велика енциклопедія молодшого школяра» стала одним із переможців XIII конкурсу «Мистецтво книги» в номінації навчально-довідкові видання, тому що вона відрізняється від подібних видань інформативністю тексту та веселим креативним дизайном. Енциклопедія має особливість, свою родзинку – великі кольорові інтерактивні розвороти. Вони допомагають більш детально зосередитися на об’єкті вивчення, продивитися деталі, виконати завдання. Книга ідеально підходить для молодших школярів, але буде цікава і старшим діткам».

Рік у лісі
Эмилия Дзюбак, «Видавництво Старого Лева»
Номинация «Подарочные издания», 2017


Каждая страница — месяц из жизни леса и его обитателей, много информации о том, кто где живет, кто когда спит, что ест, как воспитывает деток. На последнем развороте — еще и интеллектуальная игра! Оксана Зьобро, PR&Marketing «Видавництво Старого Лева»: «Книжка «Видавництва Старого Лева» «Рік у лісі» Ємілії Дзюбак — це чудовий подарунок і друзям, і своїй власній дитині, і собі. Це історія цілого року у лісі. Розворот за розворотом ти бачиш, як на одній і тій самій галявині вирує життя. Як одні тваринки засинають, прокидаються, дорослішаються, живуть. Що відбувається на землі і під нею на деревах, за листям, у небі. Чудова книжка про природу і прекрасна нагода і порозглядати звірят, і поговорити з дитиною про те, як вони виглядають та чим відрізняються їхні життя».
Абетка монстрів
Мария Жученко, «Віват»
Номинация «Художник книги», 2017


Книга вышла совсем недавно и уже стала настоящим хитом. Потому что это очень скучно — учить, что буква «Б» — это белочка, булочка и так далее, когда есть страшные и смешные монстры на все буквы алфавита. А еще они помогают учить цифры и с ними никогда не соскучишься!

Подорож по Україні. Допитливій малечі про цікаві речі
Анна Третяк, «Авіаз»
Номинация «Альбомы», 2017


Издательство «Авиаз» так характеризует книгу: «Віковічні гори та швидкоплинні річки, темні печери і широкі степи, розкішні палаци, нездоланні замки… Ви любите подорожувати? Відкривати для себе нові місця, дізнаватися про їхню історію, уявляти їхнє майбутнє? Я надзвичайно люблю подорожі! Для мене це – можливість відкрити таємниці минулого чи просто отримати нові враження, а згодом поділитися ними з друзями. Я побувала у багатьох куточках України та дізналася, наскільки дивовижною є наша держава. У кожній області є місця, які вражають, захоплюють, причаровують і назавжди залишаються у пам’яті людей, які там побували. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місцини. Можливо, саме це видання надихне вас на реальні подорожі».

Що ховається у лісі?
Айна Бестард, «Видавництво Старого Лева»
Номинация «Технологии и материалы», 2017

Здесь не просто о внимательности, а и о лесных флоре и фауне. Этот виммельбух еще более увлекательный, потому что с ним ваши дети узнают, что такое оптическая иллюзия. Оксана Зьобро: «Книжка Айни Бестард «Що ховається у лісі?» — чудо із чудес. Завдяки чарівним скельцям ти побачиш те, що заховано у малюнках, нові і нові виміри проявляться перед очима. А ще дізнаєшся, що таке справжня оптична ілюзія. Вирушиш у захопливу мандрівку, щоби віднайти те, що, на перший погляд, заховалося у великому та живому лісі за листочками та гілками, у дуплі дерева чи норі, у воді чи над хмарами. Це справжня книжка-загадка. Контурні ілюстрації в книзі надруковано трьома кольорами — жовтим, блакитним і червоним. Різнокольорові лінії переплітаються одна з одною, утворюючи справжні візерунки, в яких впізнаєш загальні обриси таємничого лісу. Але якщо подивишся на них крізь «чарівні скельця» — кольорові пластикові фільтри — то неодмінно побачиш те, що сховалося від твоїх очей. На кожній сторінці можна прочитати підказки, через який кольоровий фільтр досліджувати справжні таємниці лісового життя».

Паперова царівна
Оксана Лущевская, Светлана Балух, «Віват»
Номинация «Детская иллюстрированная книга», «Художник книги», 2016


Замечательная детская писательница Оксана Лущевская написала эту интересную книгу о Бумажной Царевне, которую когда-то смастерила девочка Лиза. Девочка выросла и в куклы больше не играет. Бедная Царевна чувствует себя одинокой и покинутой. Но, может быть, настало время изменить свою жизнь?

Абетка
«Основи»
Номинация «Дизайн книги», «Неординарная идея», 2016


Совершенно необычная азбука, иллюстрированная шедеврами графики, живописи,  скульптуры, декоративного искусства из музея Варвары и Богдана Ханенко. Азбука поможет малышам, которые учат буквы, и их родителям, рассмотреть шедевры киевского музея, и, возможно, потом узнать эти картины в экспозиции. Анна Копылова, художественный руководитель издательства «Основы»: «Це світова музейна традиція — робити абетки, ілюстровані творами з музею. В Україні це перша така абетка, сподіваюсь традиція підхопиться іншими музеями, ми відкриті до співпраці. Це дуже утилітарне видання. Всередині всі сторінки проламіновані, тому якщо маленька дитина буде намагатися розірвати її, погризти або забруднити, в неї нічого не вийде. З абетками дітей можна знайомити з року, а може й раніше. Краще вивчати світ з високим мистецтвом з самого початку».

П’єр і місто лабіринтів. У пошуках викраденого Каменя
Чихиро Маруяма, «Видавництво Старого Лева»
Номинация «Подарочные издания», 2016


Еще раз о детективах. Пьер, детектив лабиринтов, будет преследовать вероломного Мистера Икса, похитившего волшебный Камень Лабиринта, который может превратить весь город в лабиринт внутри лабиринтов. Это книга-квест, над которой можно посидеть и вдвоем, и вообще всей семьей. Оксана Зьобро: «П’єр і місто лабіринтів» Чіхіро Маруяма — це книжка-квест. Багато завдань, загадки і пригоди, безпосереднім учасником яких стає читач. Це те видання, у якому ти не просто спостерігаєш за роботою героя-детектива, а стаєш ним. І виграш справи та розв’язання загадок залежить саме від тебе».
http://bukvoid.com.ua/digest/2017/08/22/165520.html

неділя, 27 серпня 2017 р.

15 фактів із життя Івана Франка: до дня народження письменника.




1. Відзначався колосаль­ною працездатністю. За 40 ро­ків активного творчого життя кожних два дні виходив новий твір письменника (вірш, нове­ла, повість, роман, монографія тощо). Щороку видавав по 5-6 книжок.
2. Став першим професій­ним українським письменни­ком, який заробляв на життя літературною працею.
3. У гімназії сидів на остан­ній парті, але міг майже дослів­но переказати розповіді вчителів на заняттях. У п’ятому кла­сі під час уроків, які вважав нецікавими, читав Шекспіра в ні­мецькому перекладі.
4. У гімназійні роки, зали­шившись без батьків, заробляв на життя репетиторством. Із тих коштів зібрав величезну на той час бібліотеку – понад 500 томів.
5. Чотири рази його ув’язнювала австрійська влада (у 1877, 1880, 1889 і 1892 рр.).
6. Володів 14 мовами. Поет, прозаїк, фольклорист, перекла­дач, публіцист, філософ, еко­номіст, політик, громадський діяч. Сучасники називали його “академією в одній особі”.
7. Писав твори не лише українською, а й польською, ні­мецькою, іншими мовами. Перекладав на українську в тому числі з давньої вавилонської, давньоіндійської, давньоарабської, давньогрецької, східних мов.
Перекладав також на ні­мецьку українські народні піс­ні, допомагав Михайлу Грушевському з німецьким перекла­дом “Історії України-Русі”.
8. Співзасновник першої української політичної партії – Русько-Українська радикальна партія – та перший її голова, ав­тор програми.
9. Закликав населення Га­личини називати себе україн­цями, а не русинами. ” Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими, а українцями без офіціяльних кордо­нів…”, – писав він у листі до мо­лоді в 1905-му.
10. Одним із перших спрогнозував крах ідеології марксиз­му, а соціалістичну державу на­звав тюрмою: “Люди вироста­ли б і жили би в такій залежнос­ті, під таким доглядом держави, про який тепер у найабсолютніших поліційних державах нема й мови. Народна держава ста­лась би величезною народною тюрмою”.
11. Радянський режим на­зивав його атеїстом. А він за­лишався глибоко віруючою людиною. Виріс у побожній роди­ні, досліджував Святе Пись­мо, товаришував із галицькими священиками, мав приязні сто­сунки з митрополитом Андрієм Шептицьким.
12. Його переклад біблійної “Книги Буття” досі залишається найбільш точним перекладом цієї частини Біблії українською мовою.
13. Ледь не запізнився на власне весілля з Ольгою Хоружинською. У кабінеті батька нареченої знайшов стару книжку і переписував із неї рідкісного вірша.
14. Останні сім років писав лівою рукою, бо права була па­ралізована. Систематизува­ти та упорядковувати матеріа­ли йому допомагав син Андрій. Двоє синів Івана Франка (Пе­тро і Тарас) вступили до скла­ду легіону Українських січових стрільців.
15. Помер Іван Франко 28 травня 1916-го на чужих руках – сини були у війську, дочка в Києві, дружина в лікарні. Через бідність і нестачу грошей ховали в чужій вишиваній сорочці, в “позиченій” ямі на шість домо­вин.

субота, 26 серпня 2017 р.

6 фильмов, на которые не жалко потратить вечер.

Эта киноподборка разнообразит ваш вечер и подарит хорошее настроение. Ведь в этих фильмах есть все — прекрасные актеры, интересный сюжет и неожиданные режиссерские ходы. Приятного просмотра!

Одержимость



Музыкальная психологическая драма американского режиссёра Дэмиена Шазелла. Это история о юноше, который мечтает стать великим барабанщиком. Однажды его замечает дирижер лучшего оркестра в стране. Кино о желании успеха и тяжелейшем труде на пути к нему.
Фильм порадует великолепной игрой Майлза Теллера и Дж. К. Симмонса, удостоенных за свои актёрские работы множества наград.

Марсианин



События киноленты «Марсианин» развиваются в недалёком будущем, знакомя нас с экипажем исследовательской группы, высадившейся на Марсе. Герои – участники программы «Арес-3», которая была запущена NASA для изучения «красной планеты». Вскоре они вынуждены будут покинуть Марс, оставив там своего напарника Марка. Справится ли герой Мэта Деймона  с выпавшими на его долю испытаниями?

Отель «Гранд Будапешт»



Очень насыщенный и красочный фильм о приключениях консьержа мсье Густава и его юного друга, портье Мустафы Зеро. Парни невольно становятся свидетелями кражи и поисков картины эпохи Возрождения, а также втянуты в борьбу за состояние богатой семьи. Фильм удивляет необыкновенной атмосферой и тонким юмором.

Стажер



Фильм уже стоит посмотреть ради Роберта де Ниро, играющего комедийную роль вдовца Бена Уитакера. Ему 70, но он уверен, что выход на пенсию — это не конец света, и решает стать стажером в интернет-магазине одежды. Это легкое кино для хорошего настроения.

Врожденный порок



Лос-Анджелес, 60-е годы. Хоакин Феникс в  роли Ларри Спортелло — частный сыщик, который немного не в себе. Когда его бывшая подруга со своим новым богатым бойфрендом исчезают, Ларри отправляется на их поиски.

Возлюбленные



После просмотра этого фильма у вас останется много вопросов. Но тем он и интересен. Итан и Софи — супруги, чей брак на грани краха. Спасти его пытается психотерапевт, но и его методы оказываются бессильны. Тогда специалист советует паре уехать на отдых в уединенное место. Там и начинают происходить весьма странные вещи.
http://yaamilliarder.ru/6-fil-mov-na-kotory-e-ne-zhalko-potratit-vecher/2/

пʼятниця, 25 серпня 2017 р.

Проект "Міняю бібліотекаря - 3".

Вже втретє бібліотекарі Кам'янської централізованої бібліотечної системи беруть участь в проекті з обміну досвідом "Міняю бібліотекаря", попередні були зі Львовом та Івано - Франківськом. Напередодні Дня Незалежності України бібліотекарі Запоріжжя і Кам'янського на один день помінялися місцем роботи.
До Кам'янського вирушила завідувач відділу абонементу Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва Світлана Чучко, а до Запоріжжя завітала провідний бібліотекар юнацького відділу Центральної бібліотеки Кам'янського Лариса Лощенкова.
Світлана Чучко відвідала Центральну міську бібліотеку ім. Т.Г. Шевченко, юнацький відділ, Центральну бібліотеку для дітей Кам'янського,



взяла участь в майстер - класі з виготовлення ляльки - мотанки та "птаха щастя".



Родзинкою цього дня став скап - зв’язок "Запоріжжя - Кам'янське" та сеанс одночасної гри "Країна гідності", що відбувся у бібліотеках. Учасники зустрічі привітали друг друга зі святом та побажали плідної гри.



Потім Світлана Юріївна поділилася досвідом з кам’янськими бібліотекарями про вдалі проекти, серед яких: обласний конкурс «Наша спадщина», «Вірш солдату» (у партнерстві з ВГО «Сокіл»), акція «Лист співвітчизнику», форум-театр «Я тебе чую», «Єдина країна он - лайн», «Літературна Штольня» та інші.


Наприкінці дня для запорізької гості була влаштована екскурсія Верхньою колонією (стара частина міста).



Бібліотекар Кам’янського  Лариса Лощенкова відвідала бібліотеку – філію №5 , 




виставку "Сила, що змінює Україну" у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім.В.Г.Магара; 



Запорізьку обласну бібліотеку для юнацтва, стала учасницею гри "Країна гідності", розповіла про досвід кам’янчан 



та побувала на о. Хортиці.

Спілкування та обмін досвідом з колегами є надзвичайно важливою складовою професійного зростання бібліотекаря.

середа, 23 серпня 2017 р.

Iнтерактивна гра «Країна гідності» та скап – зв’язок із Запорізькою бібліотекою пройшли в Кам'янськом.



22 серпня до Дня Незалежності в Центральнiй бібліотеки Кам'янського пройшла інтерактивна гра «Країна гідності». До складу команди увійшли Кам'янської міський голова Андрій Бєлоусов, депутат міської ради Юлія Поливода, голова молодіжної громадської організації «Фундація Регіональних ініціатив» в Кам'янському Олександр Рибалка, громадський діяч Олександра Порозова, президент молодіжної ради колегіуму №16 Данило Озерний.


Перед початком гри відбувся  скап – зв’язок із Запорізькою обласною бібліотекою для юнацтва, де одночасно проходила така ж гра та знаходилася бiблiотекар нашої бібліотеки  (їх бiблiотекар у нас) в рамках обміну досвідом.


 Команди привітали один одного і обмінялися добрими побажаннями.


З правилами гри учасників ознайомила директор централізованої бібліотечної системи Кам'янського Тетяна Герасюта: «Це карткова гра, де гравці як члени парламенту «Країна гідності» повинні приймати рішення про соціальну політику з урахуванням прав людини. Аргументуючи доцільність прийняття тих чи інших рішень, гравці більше дізнаються про соціальні права і їх зв’язки з соціальною політикою ».
Більш детально з правилами і можливостями «Країни гідності» учасники ознайомилися в процесі гри.
Учасники захопилися процесом, які представили себе членами уряду, вони брали відповідальні і найбільш раціональні, на їх погляд, управлінські рішення для успішної реалізації соціальних прав громадян вигаданої країни, узгоджували спільне бачення проблем і їх можливих рішень в перспективі.


Зустріч вийшла дуже корисної Підводячи підсумки, учасники відзначали, що гра вкрай пізнавальна, і цю практику потрібно поширювати в навчальних закладах нашого міста.