вторник, 12 марта 2013 г.

Проект "Книжковий старт" .

  "Bookstart". Таку назву носить датський проект, що передбачає візити бібліотекарів до потенційних користувачів бібліотек в їх домівки. В результаті візиту дітям даруються книги, а родина запрошується до відвідування бібліотеки.  


    Сьогодні Данія стурбована ситуацією, коли деякі випускники середньої школи по її закінченню мають низький рівень навичок читання. І причина, передусім, не освітня, проблема пов'язана з імігрантами. І жоден із вжитих заходів не зможе ефекивніше вирішити цю соціальну проблему, як раннє долучення дітей до читання. Практика не нова. В Англії і бібліотекарі і медичний персонал приносять маленьким дітям книги в подарунок  3-4 рази, перш ніж вони підуть у школу. В додаток до книги - листок із заходами бібліотеки для дітей і усієї родини. Це, як правило, читання віршів, джингли (повторювання  тієї чи іншої фрази під музику) та оповідки. 
     Данська агенція  бібліотек та медіа нещодавно  запустила проект  "книги в подарунок дітям",  коли їм виповнюється 6, 12, 18 і 36 місяців. Подарунок включає також книги, що сприяють розвитку мови.  
 Бібліотекарі також відвідують школи і беруть участь у батьківських зборах, де мають можливість презентувати пропозиції бібліотеки в плані неформального навчання. 
Програма Bookstart повідомляє батьків, що для мотивації та стимуляції дітей читати книги спеціальних знань не потрібно. Головне - батьки мають випромінювати ентузіазм при читанні дітям книг. Щоб читання батьками книги викликало у дитини бажання доторкнутися до книги, роздивлятися її а іноді і пожувати.
Діти, які охоплені програмою (близько 20000 дітей із вразливих сімей імігрантів), отримують в підсумку по 16 різних книг, включаючи компакт-диски с музикою і аудіокниги.  Ці матеріали відібрані групами експертів по роботі з дітьми. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий