понеділок, 4 січня 2016 р.

У 2016 році бібліотеки отримають додатково 42 млн. гривень на поповнення фондів україномовною літературою.

Законом "Про Державний бюджет України на 2016 рік", ухваленим  25 грудня Верховною  Радою України, передбачено  додаткове збільшення у порівняні з проектом на 42 млн. гривень  видатків на капітальні вкладення  для Мінкультури, які будуть спрямовані на  закупівлю  україномовних книг для  поповнення фондів публічних бібліотек.


 «Я вдячний  парламенту та окремим депутатам за підтримку  наших бібліотек та української книги. В 2016 році ми матимемо  на 42 млн. гривень  більше для закупівлі книжок  українською мовою. В цьому році Міністерство  уже розпочало реформування  процедури закупівлі україномовних книжок для осучаснення бібліотечних фондів і ми будемо це продовжувати наступного року. Я хочу наголосити - які саме книжки, скільки і як вони будуть  розподілені між публічними бібліотеками, будуть ви рішувати самі бібліотекарі за результатами відкритого та максимально прозорого голосування» - відзначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України  В’ячеслав Кириленко.
 Нагадаємо, що в цьому році відновлено бюджетне фінансування для закупівлі книжок української мовою, які поповнили фонди бібліотек. Цього року таке фінансування склало 9 млн. гривень. При цьому бібліотеки, враховуючи потреби читачів, самостійно обирали, які саме книжки закуповуватимуться.
79% українців не задоволені рівнем культури у своєму місті.
 Лише 21 % українців задоволені рівнем культури у своєму місті. Про це свідчить опитування мешканців шести міст України. Опитування провів Гете-Інститут в Україні у рамках проекту «Культурно-освітня академія». Українці мали відповісти на запитання, чи задоволені вони культурними заходами, які проходять у їхніх містах, і чого їм бракує в організації дозвілля.
 Опитування проводилось у таких великих містах, як Київ, Одеса, Запоріжжя, а також у містах із населенням менше 35 тис осіб (Жмеринка, Бучач, Добропілля). Метою опитування було з’ясувати, чим відрізняється культурне життя у мегаполісі і маленькому місті. Так, більшість респондентів у великих містах (64%) відповіли, що відвідують культурні події, в той час як у маленьких містечках цей показник сягає 56%. Серед головних причин мешканці маленьких міст брак цікавих подій (34%), брак коштів (28%) та часу (25%). У той же час більшість респондентів у великих містах (51%) посилаються в першу чергу на брак часу і лише 14% — на відсутність цікавих заходів.Загалом 24% українців не знаходять цікавих для себе заходів. При цьому 29% мешканців малих міст оцінюють рівень культурних подій у своєму місті як «низький», тоді як 15% ставлять оцінюють його вис око. У мегаполісах лише 8% респондентів низько оцінюють ті культурні заходи, що відбуваються, а 26% вважають рівень культурних заходів високим. 57% респондентів назвали культурні події «середніми».
Згідно із опитуванням, найпопулярнішими подіями у великих містах стали концерти (36%), у маленьких — виставки (12%). У той же час найбільше мешканцям великих міст бракує концертів (17%), театральних вистав (15%), музичних  та кінофестивалів (14%). Маленькім містам  бракує концертів (25%), фестивалів (25%), театральних вистав (19%).В опитуванні взяли участь 800 осіб: жінки та чоловіки віком від 25 до 55 років. Опитування проводилось за випадковою вибіркою.
Проект «Культурно-освітня академія», заснований Гете-Інститутом, спрямований на підтримку визнання і професіоналізації українських культурних установ та ініціатив, а також на об’єднання за допомогою спільних освітніх програм, візитів і дискусійних майданчиків активн их діячів із державних і недержавних структур і на створення у такий спосіб можливостей для розробки надійних перспектив розвитку культурно-освітньої галузі.

Немає коментарів:

Дописати коментар