середа, 22 квітня 2015 р.

«Книжковий арсенал» триватиме з 22 по 26 квітня.

22 квітня, напередодні Всесвітнього дня книги і авторського права, у Мистецькому Арсеналі відкриється п’ятий, ювілейний міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал».


Книжковий Арсенал – щорічний проект Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал», що має на меті популяризацію читання, розширення аудиторії та модернізацію культурного контексту для книговидання, посилення міжнародного обміну та підтримку самоосвіти, критичної думки, сучасної інтелектуальної, мистецької книги, міждисциплінарних досліджень і практик.
 Книжковий арсенал за 5 років досяг рівня одної з найбільш відвідуваних і популярних подій Мистецького арсеналу. Аудиторія фестивалю за 5 днів у 2014 році склала близько 60 000 осіб. Сьогодні це найбільша подія у Східній Європі, що поєднує літерат уру з мистецтвом. Особливість Книжкового Арсеналу у тому, що він показує літературу не лише як ринковий продукт, але й як частину сучасного стилю життя, важливу складову інформаційного простору, яка активно взаємодіє з соціумом, осмислює політичні і культурні трансформації, знаходить точки перетину з літературою, візуальним мистецтвом, музикою, кіно, театром.
      У програмі Книжкового Арсеналу 2015:
•    Книжкова виставка-ярмарок за участю понад 150 провідних видавництв та міжнародних, культурних партнерів; широкий вибір художньої, дитячої, non-fiction і мистецької літератури.
•    Різноманітна літературна програма, понад 200 подій для дорослих і дітей: презентації нових книг, проектів, зустрічі з авторами, дискусії, лекції, публічні інтерв’ю, читання і театральні перформанси.
•    Вперше – центральна міжнародна сцена фестивалю і ярмарку – «Кафе Європа»: 40 письменників, літературних ді ячів та митців із 12 країн у міжнародній літературній програмі. Партнери: EUNIC, Чеський Центр, Польський Інститут, Гете-Інститут, Французький Інститут, Австрійський культурний форум. Серед гостей фестивалю: Карл Шльогель, Гіроакі Куромія, Карел Шварценберг, Світлана Алексієвич, Ірена Доускова, Яцек Денель, Лідія Осталовська, Станіслав Лубєнський, Естер Кінськи, Срджан Срдич, Мілета Проданович, Михайло Пантич, Жан-Люк Утерс, Антуан Аржаковський, Алоїс Нуссбаумер, Сюзанне Шолль, Галя Аккерман, Ульріке Альмут Зандіг, Крістоф Бауер, Петр Грушка та Іветта Еллерова, Петр Чіхонь, Мюріель Зак, Мартін Содомка, Зденка Бенешова, Франсуаза Барб-Галь, Магалі Моро, Самюель Аккерман, Ілона Поланська, Петр Банков, Мавіл, Томаш Вільманський, Бржетіслав Рихлік, Тобіас Восс, Отар Каралашвілі, Ігор Логвінов, Брюно Дусе, Гай Бартелл, Олеся Здоровецька та інші.
•    Дитяча програма. Тема: «Дім». Нові книги, читання казок і віршів, майстер-класи та ігри, поради батькам і вчителям. Так ож – постійний інноваційно-освітній проект Мистецького Арсеналу, майданчик для дітей та підлітків — АРСЕНАЛ ІДЕЙ
•    Спеціальна історична програма. Почесні гості: Карл Шльогель (Німеччина), Гіроакі Куромія (США/Японія), Карел Шварценберг (Чехія).
•    Спеціальна філософська програма Pastiche Project. Тематичні блоки: «Гуманітаристика: між університетом і площею» та «Ресентимент і культура».
•    Вперше в Україні – конгрес малих, креативних книгарень і видавців.
•    Спеціальний гість програми книжкової ілюстрації — Чехія. Українсько-чеська виставка сучасної ілюстрації, майстер-класи і лекції, виставка плакату «100 видатних діячів України» / Pictoric клубу ілюстраторів Pictoric.
«Книжковий квартал» – спеціальна программа обміну з Музеєм книги і друкарства України: виставка авангардної книжкової обкладинки 20-30-х років ХХ ст., виставка, присвячена 400-річчю друкарні Києво-Печерської Лаври, лекції та майстер-класи, присвячені мистецтву книги.
•    Велика мистецька виставка «Paper.Worl d.Art» (куратор – Марина Щербенко). Роботи митців на папері і з паперу – скульптура, об’єкт, інсталяція, коллаж, офорт, малюнок. Учасники: Олена Турянська, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Олексій Сай, Данило Галкін, Ілона Сільваши, Тіберій Сільваши, Віктор Сидоренко, Сергій Кайдак, Ганна Надуда, Ганна Міронова, Олеся Секереш, Тереза Барабаш, Володимир Будніков, Vague Sadan, Руслан Тремба, Grycja Erde, Віктор Мельничук, Микола Кривенко та інші.
•    Програма «Мистецтво книги»: вперше – майстерні текстового дизайну «Літери», шрифтові та каліграфічні виставки і майстер-класи, друкарські студії, експозиції плакату, art book / photo zines і видавничо-лекційний практикум Niice.
•    Персональні виставкові проекти Андрія Хіра і Я Галереї, Ігора Гусєва і Dymchuk Gallery, «А4. Кулькова ручка» Карась Галереї, українського наївного живопису від видавництва «Родовід», «Сільська фотографія» видавничого проекту Миколи Бабака.
•    Спеціа льна програма літературно-музичних перформансів, концертів і кінопоказів. Всесвітній день книги і Ніч Книжкового Арсеналу 23 квітня, з 19.00 на відкритій сцені у дворі – поезія і музика .
•    Спеціальна програма Української бібліотечної асоціації
•    Благодійна проект АРСЕНАЛ ДОБРИХ СПРАВ. Збір книжок для вимушених переселенців, дітей, позбавлених батьківської опіки. Спільна акція з Фундацією Дарини Жолдак та львівським Форумом Видавців – «100000 книг для сільських бібліотек».

Немає коментарів:

Дописати коментар