четвер, 29 листопада 2018 р.

Людина вирощує хліб. А хліб вирощує людину.

З давніх часів в Україні батьки навчали своїх дітей берегти хліб. До хліба треба ставитися з великою пошаною, берегти кожну крихту, бо для того, щоб мати його на столі, треба вкласти багато праці.


Люди вірили, що він має магічну силу, дарує благополуччя, щасливе майбуття. Тому не можна було покласти хліб на столі сподом догори – батьки за це сварили. Навіть різати ножем хлібину годилося тільки «до себе», а не від себе, щоб тим самим не применшувати його значення...
Бібліотекарі бібліотеки-філії №7 м.Кам'янське та вихованці дитсадочку «Незабудка» у віршах, загадках, прислів’ях, інсценівці до казки «Колосок» відтворили своє ставлення до народної святині. Малята «випекли" "коровай - пазл», переглянули мультик «Про дівчинку,яка наступила на хліб» та вивчили чистомовки – "Ча-ча-ча –хочуть діти калача Чі- чі-чі- пече пічка калачі .Чу -чу-чу - буде всім по калачу.Че-че-че- обережно припече." 
В Україні, за добрим звичаєм, хлібом пригощають. То ж турботлива матуся Калюги Олексія спекла малятам смачний коровай.Немає коментарів:

Дописати коментар