неділя, 11 листопада 2018 р.

Чи люблять кам’янчани поезію: постфестивальний коментар

"Нація об'єднується навколо культури-головнй мотиватор фестивалю сучасної української поезії «Материк»",- наголосив його засновник і голова оргкомітету, член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників, громадський діяч, поет Сергій Злючий. Символічно, що фестиваль відбувся саме у день української  писемності та мови.


Фестиваль фінансується з міського бюджету у межах проекту «Бюджет участі». Цей культурний проект увійшов до десятки кращих, представлених на міському конкурсі.
У фестивалі брали участь п
оети Ганна Осадко з Тернополя,  Сергій Татчин та  Юлія Броварна з Вінниці, Людмила Дядченко з Києва, Олександр Медко із Запоріжжя,  Андрій Енбулатов, Марія Дружко, Михайло Яровий, Сергій Злючий з Кам’янського.
До фестивалю долучилися секретар Кам'янської міської ради Олександр Залевський, відділ культури департаменту з гуманітарних питань (завідувачка Наталія Ілларіошина),колектив центральної міської бібліотеки ім.Т.Г.Шевченка (директор Лариса Денисюк), дитяча музична школа №5(директор Тетяна Федченко), благодійний фонд «Єдність»(директор Ірина Кучер), художник Олександр Чегорка, майстер-інтролігатор Іван Захарець, видавничий дім «Андрій»(директор Андрій Яловий), 
Фестиваль працював на 10-х локаціях, його заходи відвідали понад 500 кам’янчан.


Відкриття фестивалю за участю міського голови
 Андрія Білоусова 
Адміністративний центр парку культури та відпочинку


 


Вечiр iнтимноï лiрики в клубі-кафе The BeatlesСтудентів медичного коледжу  підкорила поезія
 Ганни Осадко


І студентам Дніпропетровського державного технічного університету не байдуже поетичне слово.


Колегіум №16 зустрів Сергія Злючого та Ганну Осадко поетичними цікавинками
Технічний ліцей №1 вразив учасників фестивалю Юлію Броварну, Олександра Медка, Анастасію Теплякову відкритістю, щирістю і віршами, якими  ділилися учасники зустрічі. "Такі зустрічі надихають",-казала Юлія Броварна.
Ця зустріч, дійсно, засвідчила, що "поезія-це завжди неповторність..."
У бібліотеці-філії №9, що на Лівобережжі відбулася відверта розмова про кохання, про натхнення, про мистецтво. Нелегка аудіторія дісталася пану Сергію Татчину та пані Людмилі Дядченко, але дуже цікава й жвава.Центральна бібліотека ім.Т.Г.Шевченка  Художник Олександр Чегорка на презентації альманаху

Організатори  намагалися зробити усі події цікавими й   для учасників фестивалю. 

                               Прогулянка Кам'янським вдалася

  
 

Цитую Сергія Татчина:"Кам'янське прекрасне! Навіть дими над ним мистецькі"


 Видавничий дім «Андрій» здивувавПриватний  музей українського сучасного мистецтва у Дніпрі надихнув.


Закінчився фестиваль презентацією першого  альманаху сучасної української поезії «Материк». Він вже зараз  має статус міжнародного, оскільки в ньому взяли участь українські поети з Америки та Італії. 
Обкладинка альманаху оздоблена роботами українського художника Олександра Чегорки та світлинами поета  Сергія Злючого .

Сувеніри на згадку про наше місто та фестиваль з любов'ю виконані майстром інтролігації Іваном Захарцем.Учасників фестивалю привітав український поет Василь Махно з Нью-Йорку.

Фестиваль завершив свою роботу. Майже все вдалося!
Цитую Ганну Осадко:
"Три дні фестивалю пролетіли, наче Хюндай повз безіменну станцію."Материк" розрісся й пустив міцне коріння. Щиро рада новим знайомствам і давнім приятелюванням, дуже рада була вас усіх побачити й обійняти...
Місто барвистих димів і найгарніших у світі віконниць"До нових зустрічей!

Немає коментарів:

Дописати коментар