неділя, 21 вересня 2014 р.

Головні культурні події осені.

Фестиваль молодої режисури ім. Л.Курбаса, 25 вересня — 2 жовтня. У фестивалю, створеного два роки тому громадською організацією «Театральна платформа» за підтримки Молодого театру, цілком конкретне завдання: організатори запрошують на фестиваль молодих режисерів, які показують свої роботи і заявляють про себе широкій аудиторії. Перші два фестивалі були продуктивними — вони стали стартапами для кількох початківців режисерів, які отримали запрошення попрацювати в Києві. Звичайні глядачі на фестивалі також отримують важливий ефект: бачать спектаклі про сучасну Україну, створені сміливими постановниками.


Особливість цьогорічного фестивалю — його актуальність: організатори акцентують увагу на тому, що всі вистави, які покажуть, були створені під час революції в Києві або відразу після, і аналізують ситуацію в Україні. Всь ого покажуть 12 вистав, серед них постановки і тих режисерів, які вже працюють у провідних театрах Києва — Стаса Жиркова, Тамари Трунової. Особливо варто звернути увагу на спектакль «Диплом», який режисер Сашко Брама привезе зі Львова: це документальна постановка про проблеми вищої освіти в Україні. Режисер готував спектакль два роки: разом з волонтерами він опитав студентів, абітурієнтів, викладачів і зібрав 200 відвертих монологів про те, що являє собою система освіти в Україні.
Джазовий тур Олега Скрипки, з 3 жовтня по 10 листопада. Восени Олег Скрипка вирушить у великий тур Україною зі своїм музичним проектом — джаз-кабаре «Забава». Музика, яку виконує колектив, щось середнє між ретро-джаз-кабаре, українською ліричною піснею, французьким шансоном і рок-н-ролом. «Наша мета — створити в Україні відому у світі традицію вечорів джаз-кабаре, де панує атмосфера елегантності", розповідає музикант.


Балет The Great Gatsby, 28 жовтня. До виста ви The Great Gatsby увага прикута вже майже рік, і це не випадково: це перший український балетний проект міжнародного рівня, цілком здатний конкурувати зі «зірковими» спектаклями з Європи. В українському The Great Gatsby, натхненному культовим романом Френсіса Фіцджеральда, теж є свої зірки: музику написав Костянтин Меладзе, поставив балет успішний американський хореограф Дуайт Роден, а головну партію Джея Гетсбі станцює Денис Матвієнко, найтитулованіший і знаменитий український танцівник.


 «Тиждень актуальної п'єси», листопад 2014. Переоцінити важливість «Тижня актуальної п'єси», придуманого чотири роки тому успішним українським драматургом Наталією Ворожбіт та режисером Андрієм Маєм, складно: це фестиваль, завдяки якому в нашій країні з'явилася сучасна українська драма. Так, у 2010 році, оцінюючи п'єси учасників, Наталя Ворожбит познайомилася з роботами юного автора Віри Макової з Буковини — а сьогодні п'єсу Маковей вже репетирують у головному театрі країни, національному театрі ім.Франка.

Прем'єра опери «Коріолан» Влада Троїцького, осінь 2014. У серпні режисер Влад Троїцький почав репетирувати виставу «Коріолан» за Шекспіром, і ця робота має всі шанси стати однією з головних театральних прем'єр сезону. Нова опера — поширений у світі жанр, в Україні ж в ньому не працює практично ніхто. 


Троїцький зізнається, що давно думає про необхідність розвивати нову академічну музику і обіцяє: ця опера звучатиме по-справжньому сучасно.

Немає коментарів:

Дописати коментар