пʼятниця, 19 вересня 2014 р.

Дуже очікувані книжки осені 2014.

Традиційно у вересні друком виходить багато книжкових новинок. Всі вони поволі з’являться в київських книгарнях. 
 У видавництві "Meridian Czernowitz" цієї осені вийде друком два дуже цікавих проекти. Ці видання не є книжками в буквальному сенсі цього слова.
 Перше – це альбом-комікс Сергія Жадана "Бийся за неї". В ньому передбачено диск із свіжими піснями Сергія Жадана та "Собак у космосі", частину з картинками, стилізованими під комікс, та сторінки з поезіями, на які створено пісні альбому.
Читати там небагато, але як артефакт "Бийся за неї" безумовно заслуговує на увагу.


Друге – це збірка есеїстики Ірени Карпи "Письменниця, співачка, мандрівниця". Збірка стилізована під глянцевий журнал, і в ній багато фотографій (зокрема чудові фото з проекту Ростислава Шпука "Б.О.М.Ж.". 


 Також в Ірени Карпи у видавництві "Клуб сімейного дозвілля" виходить давно очікувана книжка "Baby Travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою". Це книжка іронічних історій про мандри різними країнами світу з дітьми на руках / в автомобілі / в літаку тощо.
"Видавництво Старого Лева" теж, здається, засипле читачів ап етитними новинками. Принаймні, з надісланих мені рукописів я ледь змогла вибрати, про що писати в цій статті про майбутні новинки.Наприклад, роман Софії Андрухович "Фелікс Австрія", на мою думку, стане сенсацією цього літературного року та збере низку нагород і премій.Софія Андрухович після довгого мовчання написала історичний роман "Фелікс Австрія". Його події локалізуються в Станіславові початку 20 століття. Це місто Європи, яка ще не згоріла дотла у вогнищі двох світових воєн.


В центрі подій – двоє молодих жінок, Аделя та Стефа. Вони з дитинства разом – їхні матері загинули у вогні Мармулядової пожежі. Обох врятував від вогню та виростив тато Аделі, доктор Ангер.
Великий дебют відбудеться цього року і в Українського католицького університету як видавництва.Вони видали добірку есеїв Ігора Померанцева "Вільний простір. Радіощоденник письменника". Ця книжка, здається, призначалас я насамперед для студентів журналістики в УКУ. Але de facto це просто збірка дуже якісної есесїстики для набагато більш широкого кола читачів.У "Вільному просторі" постає низка запитань, які в Україні ставилися дуже рідко, але почали ставитися частіше під час Євромайдану, анексії Криму та спроби окупації Донбасу Росією. Що говорить журналіст? Чому? Як? Для кого? Які це має наслідки? І центральне запитання – про спокусу подолати одноденність (одногодинність? однохвилинність?), всю швидкоплинність роботи журналіста. І про те, до чого це може призвести.


Ця книжка – однозначно must have для тих, хто працює в нашому журналістському цеху, і для всіх, хто думає про ціну, вагу та інші параметри слова.
 Дуже цікава свіжа книжкова інкарнація інтернет-проекту – "В поисках Made in Ukraine" Юлії Савостіної. Я особисто люблю інтернетні серії публікацій, що перетворюються на книжки. Так, наприклад, "Єлюди" Крістіни Бердинських стали паперовими і ще більш зручними для читання. "В поисках Made in Ukraine" - це теж книжка живих українських історій. Історій про українських виробників, українські товари, українських покупців. Юлія Савостіна щедро ділиться особистими історіями 365 днів споживання лише українських проду ктів та систематизує отримані знання і зручний путівник країною крізь призму індустрій.


У "Фоліо" виходить новенька книжка Павла Коробчука "Священна книга гопоповідань". Здається, це продовження тренду "гопівської" теми в сучасному українському мистецтві.


 З несподіваних дебютів можу назвати "Гарбузовий рік" Катерини Бабкіної, котра вперше взялася за дитячу літературу. "Гарбузовий рік" - це низка літніх історій. У фокусі – фрукти-овочі-родичі-гарбузові, Хлопчик, Дівчинка, Цуцик, Мама, Тато, Велосипед та інші фігури. Літо минає, стигнуть плоди, дорослішають діти.


 Дуже і дуже очікувана книжка і для дорослих, і для дітей – продовження пригод кротячої родини в книжці "Куди зникло море" Мар’яни Прохасько і Тараса Прохаська. 


 Цього разу кротики зібралися за гори – в ті краї, де тепло, і де росте виноград. Але троє – кротики Муркавка та Повз і зайченятко Мартіна залишились у Буковому лісі на канікулах. На сторінках книжки вони встигають потрапити в погану компанію, послухати концерт, розплутати злочин і загалом всіляко розважатись, як це буває влітку.Ця книжка теж штовхає маленького читача до роздумів. Наприклад, про співвідношення матеріальних благ-успіхів і щастя. Чи є між ними прямий зв’язок?
Ще багато цікавих книжок попереду. У вересні під час і після осінніх літературних фестивалів стежте за публікаціями про новинки.

Немає коментарів:

Дописати коментар