неділя, 25 вересня 2016 р.

Дорослий друг дитячої фантазії.

22 вересня третьокласники колегіуму № 16 познайомилися з незвичайною дівчинкою, яка в 4 роки прочитала книги Гемінгвея та Діккенса; почули історію про хлопчика Джеймса, який мандрував у середині величезного персика; "побували" на шоколадній фабриці і поласували (насправді) смачнющим шоколадом. 

Адже у англійського письменника Роальда Дала - ювілей! Сто років!!! Звісно, Центральна бібліотека для дітей не могла оминути цю подію, тим більше, що книги Дала користуються у наших читачів неабияким попитом. "Матильда" та "ВДВ", "Джеймс і гігантський персик" та "Чарлі і шоколадна фабрика" на полицях не простоюють. 

А тим, кого зацікавило життя автора цих незвичайних книжок, ми пропонуємо чудову книгу Леоніда Гамбурга "Дитинство п'яти письменників Англії". Виявляється, що дитячі роки Дала самі могли стати основою для цікавої книги. 

Нащадок норвезьких вікінгів, він отримав ім'я на честь славетного мандрівника Роальда Амундсена. Ранні роки майбутнього письменника пройшли у дружній люблячій родині. Та після раптової смерті батька мама залишилася сама з малими дітьми. У 6 років хлопчик вперше пішов до дитячого садка, а через рік до справжньої чоловічої школи. Багато різних пригод, щасливих і сумних, пережив Роальд у шкільні роки. А ще ж були канікули. Зазвичай родина проводила їх на батьківщині тата і мами - у Норвегії. Спочатку довга дорога на потязі, на таксі, знову на потязі, на пороплаві... І нарешті - Норвегія! Дідусь і бабуся пригощали онуків традиційними норвезькими стравами, вершковим домашнім морозивом. Там діти вперше почули казкові історії про тролів. А ще на канікулах подорожували фьордами, ловили рибу, вчилися плавати. Та наставав час повертатися до Англії та до школи. У 9 років Роальд потрапив до школи-інтернату в іншому місті. Він дуже сумував за мамою. Саме з того часу і  протягом наступних 30 років він кожного тижня писав мамі листи. У школі в хлопчика з'явилися друзі. Серед нових вчителів траплялися геть дивакуваті. А ще у школі була дуже цікава традиція: всі хлопчики час від часу отримували в подарунок від відомої шоколадної фірми "Кедбері" набори шоколадок для дегустації. Роальду навіть наснився сон, як він винайшов новий, дуже смачний вид шоколаду. Напевне, саме ця традиція лягла пізніше в основу найвідомішої книги Дала "Чарлі і шоколадна фабрика". Неможливо вмістити історію життя цього письменника в коротеньку статтю, адже він був також і спортсменом, і мандрівником, захоплювався фотографією, під час війни став льотчиком - винищувачем і мало не загинув. Та все, чого він добився в житті, і те, що так і залишилося у мріях, Роальд Дал втілював у своїх книгах. Тож ласуючі смачним шоколадом, пригадайте цього чудового письменника і його книги.
      

Немає коментарів:

Дописати коментар