четвер, 22 вересня 2016 р.

Велич народного подвигу: до Дня партизанської слави.

22 вересня на державному рівні щорічно відзначається День партизанської слави.  Свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День партизанської слави» від 30 жовтня 2001 року № 1020/2001. День партизанської слави є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над фашизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
На тематичну годину «Велич народного подвигу» до бібліотеки-філії №4 завітали учні 6-А  і 6-Б класів НВК№13.На дітей чекала книжкова виставка і розповідь бібліотекаря про партизанський рух на Дніпропетровщині.


Партизанський рух на Дніпропетровщині був дієвим, хоча і не чисельним. Історики пояснюють це степовою місцевістю, яка непридатна для такої діяльності. Та попри все, у вересні-грудні 1941 р. загони в північній зоні області розпочали бойові операції. Так, зведений загін під командуванням П.Я.Жученка провів декілька вдалих операцій у Новомосковському районі. Партизани підірвали два залізничні мости, визволили 300 полонених тощо. Зазнавши чималих ударів з боку партизанів, німці  на початку зими організували проти них каральну операцію. До 5 січня 1942 р. партизани,маневруючи, відбивалися від карателів, але змушені були прийняти єдино можливе рішення: розсіятися і поодинці або невеликими групами виходити з лісу. Частина це змогла зробити, але чимало дніпропетровців загинули в Новомосковських лісах.
Вкрай важке випробовування випало на долю нікопольських партизанів, які прийняли нерівний бій з регулярними частинами СС. Тут, у плавнях, діяло з'єднання  чисельність якого становила майже 700 бійців. Станом на 1941 р. це партизанське  з'єднання було одним з наймасовіших в Україні (командири - А.Різниченко та Ф.Рижиков). Про ці та інші факти з історії партизанського руху розповіли дітям співробітники бібліотеки. Розповідь проілюстрували віршами Платона Воронька. Це вплинуло на емоційну сферу дітей і викликало хвилю розповідей про власних родичів-фронтовиків.


Немає коментарів:

Дописати коментар