пʼятниця, 27 березня 2015 р.

Тиждень дитячого читання: День розмов і бесід.

Основним методом індивідуальної роботи   в   бібліотеці  завжди була  бесіда з читачем, особливо з дитиною.Бесіда про прочитане ставить перед бібліотекарем завдання виявити ставлення до книги, міри її розуміння. Як правило, тактовно проведена бесіда дає можливість бібліотекарю розробити наступну стратегію рекомендації книг даному читачеві, стимулює його до подальшого читання.
Необхідно відмітити, що ще Платон вважав бесіду одним із найважливіших мистецтв, тому вступити в розмову з читачем можна лише тоді, коли він сам на неї налаштований, коли склалися сприятливі умови.

Бесіда в першу чергу є методом уточнення і систематизації уявлень дітей,здобутих ними в процесі повсякденного життя і на заняттях. Характер бесіди вимагає від дитини вміння активно відтворювати свої знання, порівнювати,розмірковувати, робити висновки. За допомогою бесід діти цілеспрямовано засвоюють відомості про конкретні предмети й явища, вчаться словом передавати ознаки предметів, дії з предметами.

Бесіда також збагачує дитину новими знаннями або показує знайоме в новому аспекті. Беручи участь у бесіді, дитина вчиться зосереджувати свою думку на одному предметі, пригадує те, що знає про нього, привчається логічно мислити.

Сьогодні бібліотекарі філії №6 побували в ДНЗ № 39 та провели День розмов і бесід.
Бібліотекар Олена Лебедєва розповідала дітям про доброту та милосердя.Голосні читання — поширена технологія спілкування бібліотекаря з читачами молодшого шкільного віку. Голосне читання  закріплюється  бесідою, до якої особливо ретельно готуються бібліотекарі.

Бібліотекар Надія Лохова читала  книги про тварин, провела бесіду про ставлення до братів наших менших.


 Діти залишилися задоволеними незвичайним днем - Днем розмов та бесід.


У  бібліотеці - філіалі № 9 з  самими  активними   читачами  - учнями  ліцею НІТ№ 2, СШ № 40, ліцею № 15 була  проведена  година  розмови " Улюблені  книги  моєї  родини ".

Діти  рекомендували  прочитати  своїм  друзям  такі  книжки :
  - М. Носов  " Пригоди  Незнайка"
 -  Д. Родарі  " Пригоди  Цибуліно "
 -  В. Нестайко " Тореодори з  Васюківки"
 - А. Конан - Дойл " Оповідання  про  Шерлока Холмса"
  - Д. Дефо " Робінзон  Крузо"
  - А . Ліндгрен  " Малюк  та  Карлсон , шо  живе  на  даху"
  - Г.- Х. Андерсен  " Казки"   та  інші .

Немає коментарів:

Дописати коментар