четвер, 22 січня 2015 р.

Ми овіяні духом єднання.

В День соборності України у Центральній бібліотеці для дітей пройшла година державності "Ми овіяні духом єднання". Щоб відзначити цей день, до бібліотеки  прийшли учні 8а класу колегіуму № 16. В цьому році ми не проводимо гучних святкувань, ми шанобливо згадуємо тих, хто боровся за незалежність нашої держави, хто, втілюючи мрії мільйонів українців, зробив спробу об'єднати УНР та ЗУНР на початку XX століття, хто зберіг пам'ять про День злуки навіть через півстоліття і тих, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає цілісність України. 


На екрані перед молоддю розгорталися події далекого 1919 року: оголошення Універсалу Директорії про об'єднання українських земель, молебен на Софійській площі у Києві, святкування у Калуші. Учні дізналися, що перше офіційне святкування Дня соборності відбулося тільки у січні 1939 року, що у 70-х рр. XX ст. в Україні існували підпільні національно - патріотичні організації, учасники яких отримували по пять років таборів тільки за те, що вивішували жовто-блакитні прапори, про "живі ланцюги", які з 1990 року у цей день з'єднують Україну із заходу до сходу. 


Ми говорили про те, що всі хочемо жити у справді вільній, незалежній Україні і найбільше прагнемо, щоб на нашій багатостраждальній землі встановився мир. 


Немає коментарів:

Дописати коментар