вівторок, 6 січня 2015 р.

"Несу кутю на покутю".

Святи́й Ве́чір  — одне з найурочистіших християнських свят. Його відзначають напередодні Різдва, 6 січня.


В бібліотеці - філіалі № 5 сьогодні пройшло перше в Новому році засідання родинного читацького клубу "Джерело", темою якого були саме Різдвяні свята. 


    Та прийдуть до тебе три праздники в гості:
Що перший же праздник - святеє Різдво,
А другий же праздник - Святого Василя,
    А третій же праздник - Святе Водохреще...

Новий рік, Різдво - ці свята для всіх нас і кожного зокрема. Починались Різдвяні свята 7 січня Святом  Різдва Христового, а закінчувалися 19 січня на Водохреща.
 Вступаючи в новий відлік часу, ми маємо освятитися найкращими почуттями, побажати одне одному здоров'я, щастя, мирного неба над оселею, статків і злагоди в родині. Саме такими сполуками і була просякнута світська обрядовість зустрічі Нового року в Україні: горщиком куті на покуті, щедрим житнім засівом сусідської домівки, величальною щедрувальницькою піснею на честь господаря й господині та їх діточок.

Готували сьогодні кутю і в бібліотеці.


                                                               
 Лише тоді, коли ми повернемося до своїх духовних джерел, яскравий світ новорічної ялинки стане справжнім святом в оселі, запам'ятається на все життя вам і вашим дітям. Від того, як ми шануватимем своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість і майбутнє нашої родини, рідної України.
                                                     
                                     Щедрий вечір, добрий вечір!                                                  

Немає коментарів:

Дописати коментар