понеділок, 20 листопада 2017 р.

Засідання краєзнавчого товариства, присвячене 170 - річчю від дня народження Ігнатія Ясюковича відбулося у Кам’янському.

16 листопада в приміщенні музею історії Дніпровського металургійного заводу вшановували пам'ять людини, з ім'ям якого пов'язано перетворення села Кам'янського в промисловий центр і упорядковане місто - першого директора-розпорядника Дніпровського заводу Ігнатія Ясюковича.Цього року виповнилося 170 років від дня народження цього легендарного підприємця і мецената, який чверть століття керував заводом.


У залі колишнього інженерного клубу, побудованого в 1899 році, стіни якого пам'ятають голос Федора Шаляпіна, зібралися члени краєзнавчого товариства «Кам'янське-Дніпродзержинськ», молодь і городяни, які цікавляться історією міста.


Письменник і краєзнавець Олександр Слоневський розповів про те, як під керівництвом Ігнатія Ясюковича металургійний завод досяг фантастичної за сьогоднішніми мірками рентабельності виробництва - 40% річних, як будувалося житло для співробітників заводу, гімназії, лікарня, храми, інженерний клуб, народна аудиторія, як розвивалися культура і спорт, прокладалися телефонні лінії. Слід віддати належне О. Слоневському,він першим в місті почав писати про Ігнатія Ясюковича, повернув його ім'я і заслуги із забуття, на яке цього промисловця і мецената прирекла комуністична ідеологія.


Про історію підприємництва на Катеринославщині і про місце Ясюковича  у неї йшлося у виступі кандидата історичних наук Олени Бабичевої.


Бібліотекар Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка  Алла Гузовська підготувала огляд по книгам М. Чабана, Е. Матоніної, А. Слонесвського про культурне життя Каменського того часу.Співробітники музею історії ДМК підготували експозицію, яка присвячена життю і діяльності Ігнатія Ясюковича в нашому місті.


Немає коментарів:

Дописати коментар