четвер, 27 червня 2013 р.

Леонід Новохатько: «Підготовка до відзначення 200-річчя Тараса Шевченка виходить на завершальну стадію».

      В Україні триває підготовка до відзначення 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Про це 21 червня під час Години запитань до Уряду у Верховній Раді України розповів Міністр культури України Леонід Новохатько.


    «Відповідно до Плану заходів з підготовки та відзначення цієї знакової для всієї України дати, триває приведення у належний стан музеїв та пам’ятних місць, пов’язаних з ім’ям Тараса Шевченка. Так, в травні Урядом було затверджено рішення про виділення 27,2 млн. гривень на проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка. І вже 17 червня такі роботи розпочались. Проектом робіт передбачається створення кращих умов і для експозиції, і для роботи науковців, і для майбутньої виставкової діяльності», - повідомив Леонід Новохатько.
      Міністр також зазначив, що ведеться робота щодо реставрації кіноспадщини, присвяченої Шевченку та його тво рам.
      «Сподіваюся, що вже у листопаді цього року ми будемо презентувати добірку відреставрованих художніх фільмів за творами Кобзаря, до якої увійдуть 7 фільмів. Найстаріший фільм - це класика кіно - датований 1926 роком», - підкреслив Леонід Новохатько, додавши, що знімаються і нові стрічки, серед яких, зокрема, фільм під назвою «Толока».
        Відповідаючи на запитання депутатів щодо умов збереження архівів Шевченка, Міністр запевнив, що рукописи зберігаються у спеціально обладнаному приміщенні, а в майбутньому будуть зібрані у Шевченковому домі, який планується побудувати.
        «Ми працюємо над тим, щоб вся спадщина Шевченка стала доступніша. І зараз іде робота над розробкою Шевченкового дому, де б в окремому приміщенні було зібрано не тільки рукописи Шевченка, а й твори інших письменників, які зараз зберігаються в Інституті літератури Академії наук України... В они всі на папері, і вимагають сучасних технічних умов для збереження. Я думаю, що ми це забезпечимо», - запевнив Міністр.
        Леонід Новохатько повідомив, що Україна звернулася до Організації об'єднаних націй з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО) з проханням відзначити 200-річчя від дня народження поета Тараса Шевченка на міжнародному рівні в 2014 році.
        «На сьогодні таку заяву прийнято ЮНЕСКО, адже ця організація формує список пам'ятних дат. Сподіваємось, що генеральна конференція ЮНЕСКО, яка буде розглядати це питання в листопаді, прийме заявку України. На мою думку, святкування ювілею Шевченка дозволить Україні зміцнити зв'язок з діаспорами і українцями, які перебувають за кордоном», - сказав Міністр.

Немає коментарів:

Дописати коментар