Кожна нова ера в житті суспільства потребує від людей нових навичок. Зараз в епоху онлайну та діджиталу теж є особливі здібності, що можуть нам допомогти досягти успіху в житті й забезпечити безперервне навчання. Перш за все це навички, за допомогою яких можна створювати, захищати і зберігати свою ідентичність чи допомагати іншим робити те ж саме.
Оскільки цифрове століття – дуже мінливе, необхідний нам інструментарій буде змінюватися протягом усього життя. А потреба в нових і нових навичках завжди буде нормою. Втім сьогодні, у 2019 році, цей список можна розглядати, як корисну відправну точку для збільшення своєї вартості, як фахівця.
1. ПЕРСОНАЛЬНИЙ БРЕНДИНГ
Сьогодні ми живемо онлайн. Наші особистості доступні для загального огляду. Через соціальні мережі, блоги й веб-сайти ми демонструємо, хто ми і що цінуємо. За постами в Інтернеті можна зрозуміти наші цінності та думки, дізнатися про досягнення, мрії й бажання.
Сучасні роботодавці після перегляду резюме потенційних кандидатів переходять до аналізу їхніх профілів в соцмережах. Саме тому вміння вибудовувати персональний бренд онлайн – навичка, яка може створити чи зруйнувати потенційну можливість працевлаштування або навчання в престижному університеті.
2. ФОРМУВАННЯ ПОРТФОЛІО
Онлайн-портфоліо – це фактично галерея наших професійнх успіхів. Її можна почати наповнювати ще зі студентських часів. У міру того, як наш досвід і навички будуть зростати, буде збільшуватися обсяг нашого портфоліо.
3. НАВИЧКИ ПОШУКУ ІНФОРМАЦІЇ
Уміння орієнтуватися в океані інформації в Інтернеті – одна з найважливіших навичок цифрового століття. Це допомагає фільтрувати хорошу інформацію від поганої, ефективніше впоратися з багатьма повсякденними життєвими й робочими завданнями.
4. НАВИЧКИ ЦИТУВАННЯ
Використовувати досвід інших для підтримки своєї роботи – те, що має вміти кожен фахівець зі студентської лави. Щоб при цьому не перетворитися на нахабного плагіатора, потрібно навчитися шанувати роботи й зусилля інших фахівців. Для цього варто навчитися правильно цитувати джерела й поважати інтелектуальну власність інших.
5. РЕДАГУВАННЯ ЗОБРАЖЕНЬ І ВІДЕО
Ми усі за своєю суттю візуальні учні. В наші дні все має візуальну складову. Базові вміння редагувати фотографії та відео – це одна з тих навичок цифрового століття, які ви можете використати у широкому колі проектів – від особистих до професійних.
6. КОНВЕРТУВАННЯ ФАЙЛІВ
Велика частина інформації, якою ми ділимося, створюється в Інтернеті. Ми обмінюємося файлами зі студентами та колегами, відправляючи їх через електронну пошту й месенджери. Розуміння того, як мінімізувати розміри цих файлів – дуже необхідна навичка. Для початку варто навчитися конвертувати й стискати зображення, відео, аудіофайли та текстові документи.
7. КОДУВАННЯ
Програмування, можливо, є однією з найважливіших навичок цифрового віку. Кодування все частіше викладається у школах по всьому світі, оскільки воно починає визнаватися важливим вмінням для забезпеченого майбутнього. Зараз навчитися програмувати – більш доступно, ніж будь-коли раніше, тому опанувати навичку може кожен.
8. БЛОГІНГ
Вести блог – це значно більше, ніж ділитися своїм контентом і думками. Хороший блог допомагає розвивати навички написання текстів, аналізу інформації, проведення досліджень тощо. Це неймовірна арена для творчості та що більш приємно – підходить для представників будь-яких професій. Завести свій блог у наш час – нескладно. Реєструєшся на платформі, завантажуєш дані про себе, обираєш свою тему і вуаля: ти – блогер.
9. ПРОВЕДЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ
Мати фахівця, який проводить гарні презентації – значна перевага для будь-якої організації: від бізнесу до креативних індустрій. Пригадайте свої почуття, коли ви вийшли з гарної презентації? Ви відчуваєте себе освіченим і натхненним. Вміти проводити такі презентації – означає бути лідером у своєму секторі. Адже відмінна презентація дозволяє перетворити бізнес-пропозицію у яскраве враження та емоцію, яка залишається у глядача ще довго після заходу. Такі презентації і розважають, і доносять інформацію, і надихають на думки та дії.
10. СТВОРЕННЯ САЙТІВ
Остання, але не менш важлива в цьому списку навичка – вміння робити веб-сайти. Частково це пов'язано з кодуванням. Втім сюди теж варто віднести знання про естетику зовнішнього вигляду й функціональність веб-ресурсів. Зараз неможна створити найкращий веб-сайт у світі, не звертаючи увагу на його дизайн і зручність використання. Навіть якщо у вас слабкі навички програмування, є багато корисних онлайн-ресурсів, що дозволяють безкоштовно створювати свої сайти.
Немає коментарів:
Дописати коментар