четвер, 13 серпня 2015 р.

Пляжні бібліотеки світу.

Греція

Острів ЕвбеяВ грецькому готелі Thalatta Seaside Hotel створили пляжну бібліотеку. Для зберігання книг встановили спеціальні полички, які можуть вмістити до тисячі примірників. Всі гості матимуть можливість пожертвувати ті книги, що взяли з собою на відпочинок. Після завершення пляжного сезону зібрані видання передадуть учням найближчих шкіл.

Туреччина

ФетхієЄдина пляжна бібліотека на турецькому узбережжі. Безкоштовно користуватися бібліотекою можуть усі місцеві мешканці й туристи, які відвідують пляж в парку Kumburnu Nature Park міста Фетхіє. Читачам пропонують видання турецькою, англійською, німецькою і російською мовами.

Франція

Пляж міста Істр"Прочитай на пляжі" реалізується на французькому узбережжі з 2006 року. Цього літа мінібібліотеки встановлять на дванадцяти пляжах департаменту Seine-Maritime. На відпочивальників чекає не лише великий вибір книжок, насолодитися якими можна в спеціально облаштованих зонах, але й насичена програма заходів.

Болгарія

АлбенаМинулого літа на пляжі болгарського курорту Албена відкрили першу бібліотеку, цього року почали працювати ще дві. Тепер три пляжні бібліотеки загалом нараховують шість тисяч найменувань п’ятнадцятьма мовами. Колекція постійно змінюється і тішить своїм різноманіттям: і дорослий, і юний читач знайде собі книгу до смаку.

ОАЕ

Абу-ДабіОкрім художньої літератури, в колекції бібліотеки читачі знайдуть книги культурної й історичної тематики, словники, енциклопедії. Є також література для дітей. А ще до послуг відвідувачів пропонується чотири комп’ютери, чотирнадцять IPadів і доступ до Wi-Fi.

Португалія

Praia da TochaСеред тамтешніх книг переважно художня література, є також видання для дітей і юнацтва, свіжа преса. Окрім цього, відвідувачі можуть скористатися двома комп’ютерами, аудіо- й відеообладнанням, Інтернетом. Для юних читачів тут влаштовують ігри й воркшопи.

Італія

КастеллабатеІталійська організація із захисту довкілля Legambiente міста Кастеллабате реалізує проект "Пляжні бібліотеки". Третій рік поспіль на італійському узбережжі встановлюють шафи для безкоштовного користування книгами. Організатори зазначають, що ініціатива добровільна, усі охочі італійці можуть долучитися й пожертвувати книги, що "вкриваються пилом" на полицях в їхніх будинках.

Нідерланди

IJmuidenУ 2011 році на пляжі портового міста IJmuiden, куди щоліта з’їжджається чимало відпочивальників, працювала перша в Голландії пляжна бібліотека. Її послуги були безкоштовними, реєстрації читачі теж не потребували.

Австралія

Пляж БондіКілька років тому компанія IКЕА, що займається продажем меблів, вдалася до цікавого маркетингового кроку, встановивши на пляжі Бонді в Австралії 30 книжкових шаф Billy, на честь тридцятиріччя цієї шафи. На полицях були представлені видання на будь-який смак, відпочивальники могли обміняти книгу з шафи на власну або ж внести пожертву.

Україна

ОдесаНа одеських пляжах перші бібліотеки відкрили в 2010 році. Організували роботу книгозбірень на трьох найбільших пляжах міста активісти руху "Вперед", надихнувшись досвідом вже згаданої компанії IKEA. Книги для бібліотеки надали самі одесити, за два місяці до відкриття вдалося зібрати близько двох тисяч видань – серед них твори всіх літературних жанрів українською й російською мовами. Скористатися послугами бібліотеки можна було зовсім безкоштовно, при цьому відпочивальники спокійно могли дочитати позичену книгу вдома, після чого повернути видання або ж обміняти на власне.

Джерело: Сhytomo.com

Немає коментарів:

Дописати коментар