субота, 4 липня 2015 р.

Казкова пісочниця.


Як батьків, так і бібліотекарів, хвилює прогресуюче погіршення здоров'я дітей. І це не тільки катастрофічне падіння якості зору. На сьогоднішній день в дошкільному віці практично здорові діти складають 3-4%. Народження здорової дитини стало рідкістю, зростає число недоношених дітей, число вроджених аномалій, число дітей з мовними розладами. Причин зростання патології безліч. Це і погана екологія, і несбалансоване харчуванняінформаційні та нейропсихічні перевантаження, і зниження рухової активності. А рухова активність у свою чергу є потужним біологічним стимулятором життєвих функцій організму, що росте.
На даний момент існує безліч нетрадиційних методик, що дозволяють вирішити комплекс завдань і проблем, що стоять перед педагогами та медиками. Це: фітотерапія, літеротерапія, шоугун-терапія, аромотерапіямузикотерапія, арттерапія, казкотерапія і, нарешті, пісочна терапія. Але ефективність нововведень залежить від знання методики, систематичності та раціональності її використання.
Завідуюча дитячої бібліотеки-філіалу № 5 Юлія Задорожня провела голосне читання з дітьми, які мають вади здоров'я (малеча з профілактичного санаторію)  просто у пісочниці, де об'єднала два   види нетрадиційної методики оздоровлення: казкотерапію та  пісочну терапію.


Діти із задоволенням слухали казки: "Оленятко Плямочка", "Топотунчик", "Пушок", "Колючка", "Скакунець" з "Казки про звірят" серії "Чарівна книга казок", знайомилися з дитячими періодичними виданнями, майстрували пісочні "шедеври".Метод sandplay (дослівно - пісочна гра) поки що мало відомий в Україні. Це незвичайна техніка, завдяки якій дитина будує власний світ в мініатюрі з піску і невеликих фігурок.  У процесі гри дитина може змішувати пісок з водою, формувати пагорби, гори, створювати вологі ландшафти. При цьому малюк виражає на піску те, що спонтанно виникає в його свідомості.


  Щоб відпочити від полуденного сонця бібліотекар запросила малюків на сеанс аніме. Сьогодні у відеосалоні демонстрували "Красуню і Чудовисько". Закінчили захід на гойдалках у Лівобережному парку культури та відпочинку.Діти щасливі повернулися у виховний заклад. Бібліотерапія працює!

Немає коментарів:

Дописати коментар