четвер, 23 липня 2015 р.

9 нових книг про АТО.


Гібридна війна України з Росією триває вже 1 рік, 2 місяці, 13 днів. За цей час про неї було написано багато віршів, знято декілька фільмів та написано безліч книжок.
Gazeta.ua пропонує до Вашої уваги огляд нових книжок про війну на Донбасі.
 
Богдан Жолдак "УКРИ. Бойова проза", Видавництво "А-ба-ба-га-ла-ма-га", 224 с.
 Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника."УКРИ" — це суцільний "екшн", заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв "Енеїди", відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь. Для читачів майже всіх поколінь.


Юрій Фельштинский, Михайло Станчев "Третя світова: битва за Україну" (українською та російською мовами), Видавництво "Наш Формат", 456 с.Чи переросте битва за Україну в світову війну або ж стане для Росії новим Афганістаном, що приведе до краху режим Путіна – головне питання цієї книги, яку зараз ніхто не ризикне видати в Росії. Російська версія була видана з метою об'єднання України довкола спільного розуміння історії та мети, до якої іде наша країнаЄвген Магда "Гібридна війна: вижити і перемогти" (українською та російською мовами), Видавництво "Віват", 320 с.Не обмежуючись твердженням "у всьому винен Путін", автор розповідає про історичний, енергетичний, інформаційно-психологічний аспекти гібридної війни, називає причини, через які Україна стала жертвою агресії з боку Росії, аналізує причини ослаблення України, зазначає головні прояви агресії і пропонує рецепт перемоги в протистоянні з найбільшою державою світу.


Михайло Слабошпицький "Велика війна... Україна 2014", Видавництво "Ярославів Вал",313 с.


Стихійна антологія війни і літератури, складена з історій, які не повинні пропасти. Книжка-спроба документації подій 2014 року зі слів їх безпосередніх учасників – волонтерів, військових і бійців добровольчих батальйонів, митців і простих людей по обидва боки фронту, які мимоволі, а чи свідомо, потрапили у горнило війни.

Антуан Аржаковський "Розбрат України з Росією: стратегія виходу з піке", Видавництво "Віват", 256 с.Ця книга, відзначена у Франції премією Григорія Орлика, – рідкісна можливість побачити ситуацію у нашій країні очима небайдужого європейця, який одночасно і глибоко розуміє предмет дослідження, і гаряче переживає за все, що відбувається зараз в Україні та в Росії.


Любов Якимчук "Абрикоси Донбасу", "Видавництво Старого Лева", 192 с.

Це книга віршів, які не лише проникають у душу, а й продирають нутро. Вони залишають наскрізні отвори у свідомості, крізь які прозирає та реальність, від якої хочеться затулитися долонями. Ці "Абрикоси Донбасу" достигають цілком в пору і смакують водночас гірко і солодко.
 "Про війну вірші можуть бути лише голі, як дроти без ізоляції, дуже прості та без надмірних кучерявостей, але із чіткими деталями, - пише про свою збірку Любов Якимчук.


"Війна, що змінила Рондо", Творча майстерня "Аґрафка",  "Видавництво Старого Лева", 40 с.
 

Книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. А ще ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й зі собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.


"Тато, повернись живим! Подарунок українським бійцям", ГО "Перспективна громада"


Книжка дитячих малюнків та листів, адресованих бійцям АТО. Упорядники випустили видання у формі альбому для малювання. Останню сторінку залишили вільною, щоб кожен міг намалювати чи написати побажання українським воякам. Всі кошти від продажу накладу підуть на потреби бійців АТО.


"Героям Слава! (розповіді для дітей про героїв фронту і тилу)", Видавництво "Мамине сонечко", 36 с.


Книжка розповідає про війну школярам молодшого віку, від 5 до 13 років. Вона містить вісім коротких оповідань різних авторів про сучасних українських героїв АТО, які рятують бойових товаришів, захищають країну від ворогів та знаходять нових друзів на передовій. Моторошних картинок чи страшних подробиць війни у книзі немає.

Немає коментарів:

Дописати коментар