понеділок, 13 липня 2015 р.

В клубі інтелектуального кіно дивилися документальний фільм "Дім".В юнацькому відділі Дніпродзержинської центральної бібліотеки ім. Т.Шевченка відбулось липневе засідання клубу інтелектуального кіно. Вперше за п'ять років його існування глядачі дивилися не художню стрічку, а документальний фільм, який був присвячений екологічній темі. На засіданні активну участь прийняв священик греко-католицької церкви отець Михайло Неїжмак, який представляв екологічне бюро церкви. "Моя місія у цьому місті це є представництво екологічного бюро Української греко-католицької церкви, - розповів отець Михайло. - Тобто я відповідаю за східні терени України. Що саме ми ставимо за ціль? Ми хочемо показати людям, що церква, як така, вона не тільки займається духовним вихованням людини, але вона також є разом з людиною в інших проблемах, в тому числі і екологічних. Наша церква, розуміючи цю проблематику, 15 грудня 2007 року Синодом епіскопів створила екологічне бюро. Зараз перед нами стоїть основна ціль, щоб міняти свідомість людини, щоб вона з розумінням підходила до навколишнього середовища, щоб жила в цьому світі не як егоїст-споживач, але й розуміла, що світ є для неї створений Богом. Що вона не є сама, що Бог сотворив все те, що її оточує, і вона має обов'язок все це зберігати, а не просто так використовувати. Бо це дане Богом для її ж добра. Співпраця нашої церкви відбувається в різний спосіб, різними напрямками. Ми зустрічаємось з різними молодіжними, державними організаціями, екологічними інспекціями. Є навіть міжконфесійні зустрічі. Я вже раніше в Дніпродзержинську був. Тут є наша парафія. У нас є розроблений план року, і певні ініціативи, які притаманні кожному місяцю. Наприклад, недавно була Великопісна наша ініціатива, яка полягає в тому, щоб люди відмовились приносити на цвинтарі пластикові квіти, оскільки вони приносять шкоду навколишньому середовищу під час їхньої утилізації. Як альтернативу ми пропонуємо людям використовувати тільки живі квіти. А ще краще приносити померлим свою молитву. Я хотів, щоб після перегляду фільму "Дім" ми задумались над тим, що ми робимо для покращення довкілля, а також над своїми вчинками, поведінкою, які впливають на якість нашого життя".

Фільм, який було презентовано глядачам носить назву "Дім" і має екологічне спрямування.
"Дім" - документальний фільм 2009 року, результат спільної творчості всесвітньо відомого фотографа дикої природи Яна Артюса-Бертрана і режисера Люка Бессона. Фільм цікавий своєю зйомкою. Він майже повністю складається з видів різних місць Землі з висоти птичого польоту. Весь фільм знімався з вертольота на камеру. Голос за кадром розповідає про екологічну катастрофу, яка загрожує планеті, на прикладі катастроф, що розгортаються тепер.

Все, що ми бачимо у фільмі, засноване на цифрах, якими володіють тисячі вчених і ООН, так що відбувається у світі вселяє дійсно великі побоювання.

За 18 місяців знімальна група побувала в 53 країнах світу. При цьому в деяких країнах, наприклад, в Китаї і Саудівської Аравії, режисерові було відмовлено в проведенні повітряної зйомки. В Індії половина знятих матеріалів була конфіскована, а в Аргентині Артюс-Бертрану і його помічникам довелося провести тиждень у в'язниці. Влада цих країн не хотіла, щоб люди знали про їхнї екологічні проблеми.

Фільм вийшов на великий екран 5 червня 2009 року, в Всесвітній день охорони навколишнього середовища. В ньому режисер хотів показати, як діяльність людини впливає на природу. І як можливе нерозумне, нерозважливе ставлення людини, як найвищого творіння Господнього, впливають негативно на стан довколишнього середовища.
Виктор Куленко

Немає коментарів:

Дописати коментар