пʼятниця, 31 жовтня 2014 р.

Розпочата робота по створенню першої української дейзі-бібліотеки.

Вперше в Україні з 22 по 28 жовтня було проведено семінар «Перша українська дейзі-бібліотека» в рамках започаткованого Міністерством культури України проекту «Взаєморозуміння».


«Дейзі» – це особливо зручний для користувачів із вадами зору формат, оскільки він має функцію навігації аудійованою книжкою: повністю незряча людина спроможна протягом декількох секунд віднайти будь-який потрібний їй розділ, параграф, сторінку в такій аудіокнижці, повідомляє прес-служба Мінкульту.
Семінар  проводився з метою ознайомлення працівників публічних бібліотек з форматом «дейзі», його перевагами, технічними і програмними засобами створення дейзі-книг, проведення майстер-класів і залучення бібліотекарів до створення в Україні першої дейза-бібліотеки.
Семінар пройшов  у містах Рівне, Мукачево, Хуст, Херсон. Проведення такого семінару дає можливість знайти взаєморозуміння та налагодити співпрацю в частині впровадження інноваційних європейських технологій і розширення вітчизняного ринку соціокультурних послуг для користувачів бібліотек з особливими потребами.
Семінар проводився за участі Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» та представників академії «Svefi» (Швеція).
У червні цього року восьмеро незрячих з України вже відвідали Швецію для освоєння процесу виготовлення книг у форматі дейзі, тобто для незрячих. Зараз кількість незрячих, які працюють над створенням першої української дейзі-бібліотеки, сягнула 20 осіб. Вони вже виготовили близько 400 дейзі-книг.
Кінцева мета проекту – розробити й укомплектувати першу українську дейзі-бібліотеку, яка міститиме 2000 книг , у спеціальному форматі, який має зручну навігацію і є доступним і для зрячих, і для незрячих користувачів.

Див.: http://ridna.ua/2014/10/rozpochata-robota-po-stvorennyu-pershoji-ukrajinskoji-dejzi-biblioteky/

Немає коментарів:

Дописати коментар