пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

Виїзне засідання краєзнавчого товариства "Каменське - Дніпродзержинськ" в музей історії освіти міста.


Краєзнавці відвідали  музей історії освіти міста, який знаходиться на  базі загальноосвітньої школи №4 ім. А.С.Макаренка. Членів краєзнавчого товариства привітали  інспектор управління освіти і науки  Лариса Долина, директор СЗШ №4 Ніна Клімова. 

праворуч Ніна Клімова
Ніна Анатоліївна підкреслила, що місцем створення музею історії освіти Дніпродзержинська обрано не випадково загальноосвітню школу №4, тому що це єдина в Дніпропетровській області школа, що носить ім’я виданого педагога Антона Макаренка (присвоєне наказом Міністерства освіти і науки у 1980 році до 100-річчя Макаренка).


Ініціатива відкриття музею належить управлінню освіти і науки міської ради, ветеранам педагогічної праці, завдяки зусиллям яких вдалося зібрати значну експозицію з 12 розділів, що відображає історію освіти міста з першої половини XIX ст. до сьогодення.У музеї представлені фото та документальні матеріали, нагороди освітян міста, 


книги дніпродзержинських авторів. 


Створено окремі експозиції з відтворенням інтер’єрів класних кімнат, де представлене шкільне знаряддя 

та підручники різних років.


Автор проекту музею — спеціаліст управління освіти і науки міської ради Лариса Долина, музей створено за підтримки та на кошти батьківського активу, педагогів.

зліва Лариса Долина
Краєзнавці оглянули також виставку технічних засобів навчання, яка продемонструвала розвиток техніки від рахівниці, фільмоскопів, перших комп'ютерів до сучасних мультимедійних засобів, в ході екскурсії ознайомилися з історією освіти міста з ІІ половини ХІХ століття до сьогодення, історією СЗШ №4, спадщиною А.С.Макаренка.


Відкрита експозиція стала першим етапом до створення музейного комплексу історії освіти м. Дніпродзержинська. До комплексу увійдуть: музейна кімната А.С.Макаренка, виставкова зала технічних засобів, зала педагогічної слави працівників освіти, кінозала тощо.
Музей історії освіти м. Дніпродзержинська сприятиме єднанню різних поколінь вчителів, підвищенню престижності педагогічної праці та популяризації кращих здобутків освітян міста, духовному вихованню учнівської молоді – зазначила  голова краєзнавчого товариства, директор ЦБС Тетяна Герасюта.


1 коментар:

  1. Чудовий досвід! У нашій школі якраз працюють над ідеєю створення шкільного музею.

    ВідповістиВидалити