середа, 9 вересня 2015 р.

Тварини - друзі та партнери: Е. Сетону - Томпсону - 155 років.

Ернест Сетон -Томпсон все життя присвятив вивченню природи. Це був той щасливий випадок, коли робота і захоплення повністю співпали. «Я пішов своєю власною стежкою, – говорив письменник, – не знаючи і ні в кого не питаючи, чи це найліпша дорога. Я знав лише одне: це була моя дорога».


Ернест Сетон-Томпсон народився 14 серпня 1860 року в Саут- Шилдс, що у Шотландії, але його дитинство і юність пройшли у Канаді, куди велика родина Томпсонів емігрувала, коли Ернестові було 6 років. Батько займався фермерством і намагався залучати до роботи своїх синів. Але вразливого Ернеста більше за все вабила лісова природа – загадковий світ тварин і птахів. Хлопчик починає вести щоденник спостережень. Згодом це юнацьке захоплення переросте у справу всього життя. Письменник Сетон-Томпсон відкриє читачеві невідому досі дику природу, що існувала за своїми законами і не завжди була зрозумілою людині.
Е. Сетон-Томпсон був першим із плеяди видатних канадських письменників-натуралістів . Він намагався зупинити бездумне винищення природи людиною, а тому створив у Канаді «Лігу лісознавства». Письменник багато подорожував, цікавився фольклором індіанців та ескімосів, але ніколи не зраджував улюбленому заняттю – вивченню дикої природи. Саме цій темі присвячені його книги, які принесли їх авторові визнання й авторитет серед письменників-натуралістів .
Власні твори Сетон-Томпсон часто ілюстрував сам, оскільки був наділений даром художника-анімаліста. Курс навчання з мистецтва він пройшов у Торонто, а потім вдосконалював свої знання у Лондоні, Парижі та Нью-Йорку. У своїх розповідях і малюнках Сетон-Томпсон поєднував наукову точність із бережливим ставленням до світу природи і відданістю милим жителям лісів. Малюнки Сетона-Томпсона на полях книг передають не тільки зовнішній вигляд звіра чи птаха, але й їх характер, настрій і ставлення до них автора, яке було переповнене любов’ю і ніжним гумором.
Чимало своїх творів Е. Сетон-Томпсон написав про дітей і для дітей. У його оповіданнях маленькі люди живуть і ростуть на природі разом із тваринами. У книгах «Моє життя», «Степовий найда», «Маленькі дикуни» письменник розповідає про себе, про вибір власної життєвої дороги, про формування людини-натураліста. 
Книжки :"Оповідання про тварин", "Ведмежа Джонні", "Рване вушко", "Чінк", "Вінніпезький вовк"- книжки з дитинства. З ними бібліотекар  Світлана Карпанова познайомила дітей старшої групи №4 диттячого відділення при НВК№13 на екологічному занятті.


 Ці оповідання склали таку екологічну мозаїку , яка дає дітям уявлення про тваринний світ Північної Америки. З подивом діти дізнавалися про таких тварин , як грізлі , бізон , антилопа , скунс , койот. Зі всієї групи тільки один хлопчик знав про скунса. Настільки цікавий світ природи в книжках ! Читаючи їх. починаєш розуміти не тільки душі тварин - героїв , але і думки власної кицьки .
Сетон - Томпсон із тих виняткових авторів , яких можна читати у будь-якому віці . Сподіваємось, що хтось із нашиж маленькиж друзів стане прихильником творчості письменника.


Немає коментарів:

Дописати коментар