понеділок, 15 червня 2015 р.

У Центральній бібліотеці для дітей відбувся семінар з патріотичного виховання.


11 червня  у Центральній бібліотеці для дітей відбувся семінар "Роль дитячої бібліотеки у формуванні громадської та патріотичної свідомості дитини".
 Семінар відкрила директор ЦБС Тетяна Герасюта.

 
З консультацією - візуалізацією виступила методист Лілія Шушура.


Патріотизм – це любов та відданість Батьківщині, прагнення своїми діями служити її інтересам. 

Метою патріотичного виховання є становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розвивати її як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов'язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.

 
Події останнього року змінили нас, наше життя, ми переосмислили минуле і замислилися про майбутнє. Майдан розбудив у нас почуття гідності, приналежності до української нації незалежно від етнічного походження.  Опитування, проведене Соціологічною групою «Рейтинг» у липні 2014 р., дало  таку картину: 86% опитаних українців вважають себе патріотами своєї країни.

З доповіддю «З Україною в серці»: робота за цільовою бібліотечною програмою» виступила заступник директора ЦБС по роботі з дітьми  Тетяна Дорофеєва.Всі масові заходи в бібліотеці мають бути наповнені громадянсько-патріотичним змістом, стверджувати ідею спільності інтересів та взаємоповаги усіх громадян України - зазначила Тетяна Дорофеєва. Сьогодні формування патріотичних почуттів у дітей та молоді неможливе без живого спілкування з очевидцями подій, волонтерами, які місяцями збирають і доставляють до зони АТО гуманітарну допомогу для українських військових.
З досвіду роботи про патріотичне виховання дітей засобами мистецтва розповіла бібліотекар Інна Табакова.


Потім відбувся обмін досвідом бібліотечних працівників бібліотек – філій.


Про роль інформації в сучасних умовах доповіла заступник директора ЦБС Тетяна Дороніна.Сучасні інформаційні й телекомунікаційні технології стали настільки важливою частиною інфраструктури суспільства, що від них залежить не тільки технологічний, але й соціальний поступ, економічна конкурентоспроможність країни в цілому, її місце у світовій економіці, роль у міжнародному розподілі праці, здатність розвивати демократичні інститути і тому подібне. Тобто телекомунікаційні технології і засоби масової інформації із технологічного чинника розвитку перетворилися у важливий елемент функціонування сучасного суспільства - розповідала Тетяна Дороніна.

Рекомендації бібліотекарям:

проводити моніторинги, анкетування з метою визначення ступеня сформованості патріотичної свідомості, почуття вірності своїй Батьківщині;
виявляти партнерів бібліотеки та їх можливості в справі формування патріотичної свідомості дітей,підлітків визначати ефективні механізми взаємодії всіх зацікавлених організацій та осіб;
приділяти увагу темі толерантності як однієї з базових цінностей громадянського суспільства.

Алгоритм успіху патріотичного виховання повинен базуватися на причетності до реальних подій життя країни, участі у конкретних справах, співучасті у долі України.
Це стосується кожного учасника цього процесу: і бібліотекарів, і користувачів.
 


Немає коментарів:

Дописати коментар