вівторок, 30 червня 2015 р.

Вечір пам’яті відомого поета Володимира Сіренка пройшов у Центральній бібліотеці.


В центральній Дніпродзержинській бібліотеці ім. Т.Шевченка 25 червня відбувся вечір пам'яті відомого поета, громадського діяча, лауреата літературної премії "Благовіст", дисидента Володимира Івановича Сіренка, на який зібралися його родичі, друзі, колеги, однодумці.


 "Тихо, без нарікань, у восьмий день квітучого травня цього року пішов від нас Володимир Іванович Сіренко, поет, член Національної спілки письменників України, щирий патріот рідної землі, - такими словами розпочала вечір директор бібліотеки Тетяна Іванівна Герасюта. - Проте живим залишається слово поета, енергетика його духовної сили". Присутні знову почули аудіоголос свого товариша, який декламував вірш "Як умів так і жив".
 Начальник управління культури Дніпродзержинської міської ради Ніна Стрілець прочитала рядки вірша Володимира Івановича. "Втративши Володимира Івановича, ми втратили не тільки поета, патріота своєї рідної країни, ми втратили свого доброго друга, - стримуючи сльозами на очах, сказала вона. - Коли я дізналася про його смерть і розповіла своїм колегам по роботі, то одна молода дівчина, спитала, як же ми тепер будемо без Володимира Івановича? Він часто заходив до нас. Коли його довго не бувало, ми завжди телефонували і питали, чому він не заходив".


"Чому ми саме зібралися в бібліотеці, - спитала Тетяна Іванівна присутніх. - Тому що в 1947 році Володимир Сіренко вперше прийшов саме до нашої бібліотеки, і саме тут він знайшов і друзів, і однодумців, і шанувальників своїх численних віршів та творів прози. Саме тут він проводив вечори, зустрічі зі своїми читачами. Саме за його активної підтримки було створено і дуже плідно існувало міське літературне об'єднання імені Олекси Коваленка. І саме 29 травня на прохання його читачів ми планували творчий вечір Володимира Сіренка. Але не сталося. Тому це перша літературна зустріч без нього".
Володимир Сіренко був нагороджений відзнакою міського голови Дніпродзержинська за заслуги перед містом, державною нагородою орденом "За заслуги". Він був лауреатом міської премії в номінації "література". Його ім’я занесено до Всесвітнього довідника «Людина і творчість», який видає Оксфордський університет. Літературна творчість Володимира Івановича тим і унікальна, що вона пробуджує наші душі правдиво, з любов'ю, просто і чесно. І спонукає нас задуматися над цінністю нашого життя. Вічні теми про матір, Україну, українську мову барвистою ниткою проходять через всі його твори. Яскравим прикладом є вірш "Бережіть матерів".
Олена Косенко (керівник фольклорного гурту "Калина"),


 Ігор Фень (керівник літературного об'єднання "Факел"), 


Тамара Шаповал (вчителька СШ № 6), 


Володимир Жупанов та інші поділилися спогадами про їх дружбу з Володимиром Сіренко,


прочитали вірші присвячені поету, а також вірші, написані самим поетом. "Людина маючи прекрасне почуття гумору, ніколи не була смішною. Людина яка мала пафосні вірші, ніколи не фальшивила цьому пафосу", - так коротко, але так ємне сказав про Володимира Івановича інший дніпродзержинський поет Сергій Злючий.


Вечір закінчився виступом дуету бандуристок Лариси Персіянової і Тетяни Буйницької.


Див.:http://disk-sport.com/index.php/kultura

Немає коментарів:

Дописати коментар