четвер, 6 травня 2021 р.

Екологія у пріоритеті: авторські бібліотечні проєкти 2021

Навіть офіційний меседж Всесвітнього дня вишиванки 2021 року присвячений традиційній музиці та екологічним проблемам.


Як виховати у людей екозвички? Починати з себе! Це добре розуміють бібліотекарки Кам'янського, впроваджуючи відразу декілька авторських бібліотечних екопроєктів для дітей і дорослих: "Від екології довкілля до екології душі", "Кам'янське - місто магнолій", "Сміття Землі не личить", "Щаслива планета", ЕКОбібліотека тощо.

Чудова зелена, екологічна, естетична ініціатива бібліотекарів бібліотеки на Шевченка у межах авторського бібліотечного проєкту «Посади магнолію — ​​подаруй красу місту!" за допомогою членів бібліотечного клубу садівників "Маєток", літературного об'єднання "Віварт", працівників центрального парку культури та відпочинку, ГО "Бджола" втілена у життя. Висаджено 21 магнолію. Це наша маленька спільна перемога.Ще кілька років і містяни повною мірою зможуть насолоджуватися їхньої красою.



Зацвіли наші магнолії! Перша квіточка!


Акція триває.

Триває  екоініціатива -"Від екології довкілля до екології душі". З допомогою бібліотекаря учні Гімназії №6 - учасники проєкту, висадили іриси, тюльпани, хосту, бузок, клени та влаштували  прибирання прилеглої території, бо метою  цього проєкту є  залучення учнів до суспільно важливої та екологічно корисної роботи.



Наш книжковий дворик  причепурився


Після роботи  із задоволенням переглядали  анімаційний  фільм Фредеріка Бака "Людина, яка саджала дерева".

Бібліотекарка бібліотеки - філії №7 Людмила Кісіль вдало реалізує авторський бібліотечний проєкт "Сміття Землі не личить", а допомагала їй у цьому книга Галини Ткачук «Книжка про сміття»

Навіщо сортувати сміття?  Щоб довкілля було світлим та чистим.  І цей процес пані Людмила зробила  не тільки корисним, але й цікавим, бо пізнавальна гра  «Сортувати - це просто!» розрахована саме на це.
           

Якщо дотримуватись кількох простих правил з сортування сміття, можна додати свій маленький внесок в цю глобальну проблему. Чому б не долучити до цього дітей?

Перед початком гри    дітей 
 ДНЗ «Незабудка» пані Людмила знайомить  з правилами, розглядають  картинки, де показано яке сміття у який контейнер збирати. На столі розмістила контейнери, а посередині розклала картинки: папір, скло, метал, пластик. Малятам потрібно було посортувати картинки в різні баки з урахуванням малюнку-асоціації відповідного типу сміття. Діти чудово впоралися з цим завданням.




Бібліотекарі філії #4 зробили свій внесок у порятунок навколишнього середовища. На годинах екологічної грамотності разом з учнями Ліцею №13  вчаться сортувати сміття за допомогою  соціально важливої книжки Галини Ткачук " Книжка про сміття"  та  мультиків з екології.

Тема екології є пріоритетною в роботі з читачами центральної міської бібліотеки для дітей, але екокниг для малечі так не вистачає. Тому книжка - білінгва Богдана Красавцева "Еко-історії для моїх маленьких друзів" - дарунок від автора ще й з автографом,   була дуже доречною.


Екологічне просвітництво розпочали екопроєктом "ЕКОпоради на щодень від екобібліотеки"

На власній сторінці фейсбук "Кам'янська центральна бібліотека для дітей" https://www.facebook.com/kamyanskacdb за хештегом #ЕКОбібліотека публікують корисні матеріали: про рух плогінгу - такий собі ЕКОфітнес, чому важливо берегти наші первоцвіти, як відмовитись від поліетиленових пакетів, чому не треба купувати штучні квіти для того, щоб віднести їх на могили своїх предків, як через мультфільми заохотити дитину до екологічного способу життя, пропонують пройти завдання та дізнатись, чи можемо ми сортувати сміття, про те, як дерева у містах не тільки покращують якість повітря та створюють затінок, вони ще сприяють ментальному здоров’ю місцевих мешканців, особливо під час пандемії COVID-19 тощо.

Бібліотекарі навіть створили власний дитячий ютуб канал краєзнавчих пізнавальних відео про Кам’янське "БібліоЧат Кам’янЧат", розрахований не лише на дітей віком 8-12 років, а й батьків, педагогів, гостей і просто містян, які хочуть більше знати про Камянське 



Окремою сторінкою на каналі є її екологічна складова. Щоб прищепити дітям любов до живої природи, навчити їх бачити красу навколо, знати, цінувати та берегти зелене багатство – бібліотекарки розповідають маленьким кам’янчанам про незвичайні та рідкісні дерева нашого парку - софору, катальпу, айлант, ґінкґо-білобу та інші. 

Вже створено та опубліковано 30 коротких пізнавальних відео.
Найпопулярніші: Дерево,що старіше за динозаврів? У нас у місті є таке дерево! (1800 переглядів), Парк культури та відпочинку (понад 900 переглядів), Кам'янське-місто магнолій(1,6 тис. переглядів), Софора японська (понад 700 переглядів).

В планах дитячого каналу екологічні відео про проблему сміття. Окрім цього в кейсі бібліотекарів екоквести, екоігри, екоподорожі, екомультфільми.

Хотілося, щоб дбайливому ставленню до навколишнього середовища дітей починали навчати вдома. Приклад батьків для них - найважливіший!

Немає коментарів:

Дописати коментар