четвер, 20 лютого 2014 р.

День бойової слави в бібліотеці - філії №5.


У цьому році Дніпропетровщина відзначає переможну дату – 70 - річчя визволення від фашистських загарбників, 70 - річчя з дня, коли фашистські війська залишили дніпропетровську землю.


Звільнення Дніпропетровської області було частиною великого літнього наступу Червоної армії в 1943 році. У вересні першими на територію нашої області вступили війська Степного і Південно-Західного фронтів. Тепер уже радянські війська форсували складну природну перепону – Дніпро.
Визволення Дніпропетровської області та всієї України, проходило крок за кроком, район за районом, місто за містом. Надзвичайно важко було нашому народу здобути Перемогу. Буквально кожен шматок нашої землі облитий кров’ю людей, які вчинили героїчний подвиг заради наступних поколінь. Ми будемо пам'ятати це завжди.
За мужність і героїзм 59 воїнським частинам та з’єднанням було присвоєно імена населених пунктів області, які вони звільняли.
Звільнення Дніпропетровської області закінчилося в районі Кривого Рогу і Нікополя в лютому 1944 р.

Напередодні цієї знаменної дати в бібліотеці – філії № 5 пройшов День бойвої слави, який розпочався презентацією книжкової виставки «Гриміли бої в Придніпров’ї» для вихованців 7-х класів ДДПС. 


Далі естафету пам’яті прийняли учні 4-х класів СЗШ № 29, які почергово були присутні на годині мужності «Героїчний подвиг Дніпропетровщини в роки Великої Вітчизняної війни».


Протягом заходів діти отримали важливу інформацію про визволення не тільки Дніпродзержинська та Дніпропетровська, але про воєнні дії в Павлограді, Новомосковську, Нікополі, Кривому Розі…
Школярі переглянули фрагменти з фільму «Серце України», який був створений та побачив світ завдяки віце-прем'єр-міністру України Олександру Вілкулу, в якому він сказав: «Знайти й зберегти правдиву історію своєї країни – наш священний обов’язок».
Також на заході були представлені відеороботи молоді нашого краю: «Визволення Кривого Рогу», «До 70 річчя визволення Дніпропетровщини».
Діти були не тільки пасивними слухачами, а й приймали активну участь: задавали питання, висловлювали свої думки, розповідали спогади своїх прадідів.
Головним висновком нашого заходу стали слова учня 4 – б класу Хорєєва Тимофія: «Події Другої світової війни показали нам, що третя світова війна нам не потрібна…».
Немає коментарів:

Дописати коментар