Сторінки

неділя, 31 січня 2021 р.

600 краваток Ірини Василенко

Строкаті, смугасті, в крапку, з ієрогліфами, гральними картами та клавішами, книжками, котами  із замші, шкіряні та шовкові. В колекції Ірини Василенко — понад 600 різноманітних краваток. Частину з них колекціонерка презентувала на засіданні творчих людей "Хобі CLUB" у бібліотеці на Шевченка м. Камянське.


Колекціонуванням краваток Ірина захопилася 20 років тому. Просто одного разу зайшла до магазину і купила звичайну червону краватку, на якій були зображені прапори кількох країн. Саме вона й поклала початок колекції. Відтоді колекціонування цього аксесуару одягу стало для неї своєрідним хобі. У пошуках нових екземплярів Ірина керується не вартістю і не брендом. Головне — краватка має “зачепити”, привернути увагу.



За словами колекціонерки, краватка не обов'язково має дорого коштувати. Головне, аби привертала увагу.
“Провідні дизайнери світу, як правило, випускають власні лінійки краваток. Але вони коштують чималих грошей. Я ж купую краватки у звичайних “секондах”. Втім, не женуся за кількістю. Серед того розмаїття, яке там є, я обираю якусь одну, на якій або зображено щось таке цікаве, необов’язково реалістичне. Або ж вона сама по собі оригінальна”, - розповідає Ірина.




Багато років колекціонерка пропрацювала  бібліотекаркою, тож чимало знає про історію краваток. Зазначає, наукова назва колекціонування краваток — грабатологія. Цей термін спеціально придумала Гільдія британських виробників краваток для колекції Тома Холмса, який зібрав 10 тисяч різноманітних краваток з усіх куточків світу.

Колекція  грабаталогії Ірини Василенко займає почесне місце у шафі з підсівітленням. Сама ж Ірина  полюбляє прикрасити свій образ цим аксесуаром. Ось і на презентацію в бібліотеку теж одягла червону шкіряну краватку. Власне, того вимагав своєрідний дрес-код. Всі учасники зустрічі також були у краватках.



Керівниця клубу колекціонерів бібліотекарка Алла Гузовська презентувала  не лише  колекцію краваток Ірини Василенко, а й власну, бібліотечну.

Одного разу влітку ми влаштовували  тематичну вечірку в краватках. 



От тоді й почали збирати свою колекцію, вже маємо понад 80 штук. Навіть місцевий журналіст Віктор Куленко із задоволенням віддав нам свою колекцію. Краватки дуже яскраві, з цікавим принтом, більшість - відомих брендів.





Такі тематичні зустрічі у бібліотеці влаштовуються регулярно, демонструючи відвідувачам цікаві колекції — раритетних листівок, порцеляни, ляльок тощо. Їх надають учасники “Хобі CLUB”, що діє на базі бібліотеці. “Родзинкою” кожного такого зібрання — аукціон, де за символічні кошти можна придбати лоти з представлених колекцій.

Бібліотечну колекцію краваток містяни можуть переглянути до 14 лютого просто у вікні бібліотеки.



вівторок, 19 січня 2021 р.

Ти себе Українкою звала: до 150-річчю від дня народження Лесі Українки

Комунальний заклад «Централізована бібліотечна система м. Кам’янського»   за підтримки Департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради запрошують взяти участь у  поетичному батлі «Ти себе  Українкою звала…»  

Для участі в конкурсі необхідно:

З 20 січня по 20 березня 2021 року записати  відео прочитання твору  Лесі Українки  українською чи іноземною мовою та розмістити його на сторінці Бібліотеки на Шевченка https://www.facebook.com/bibliotekashevchenka    за хештегом #Ти_себе_Українкою_звала.

2. Заповнити  Google-форму https://forms.gle/P7jWnjhhs6cYX87r6

Конкурс проходить у два етапи. Детально про умови конкурсу дивіться за посиланням: 

http://lib.kam.gov.ua/do-150-richchya-vid-dnya-narodzhennya-lesi-ukrayinky

понеділок, 18 січня 2021 р.

Алеї магнолій бути!

Бібліотека на Шевченка сповіщає про початок акції «Алея магнолій».


Можливе й в нашому місті завдяки зусиллям городян з’являться алея магнолій, сакур, яблунева чи бузкова алеї, калинова й навіть лавандова поляна.

Ми хочемо бачити наше місто квітучим, як Стрий з алеєю магнолій, Ужгород з сакурами, чи Клевань з тунелем Кохання або Закарпаття з Долиною нарцисів.

Авторка ідеї бібліотекарка Алла Беленко разом з членами клубу квітникарів і садівників «Маєток» розпочали підготовку до висадки саджанців, що відбудеться у квітні.

18 січня пройшла онлайн зустріч з громадськими радниками м. Стрий Михайлом Шмігельським та Дмитром Калініним м. Кам’янське, бібліотекарями, членами клубу «Маєток» за участю в.о КП «Парки Кам’янського» Олександром Галкіним. 
Кам'янчани знайомились з досвідом активних громадян м.Стрий. Вчилися вибудовувати тактику й стратегію взаємодії влади, бізнесу, громадського сектору.







Будь-хто з небайдужих мешканців   зможе  посадити своє улюблене дерево й за бажанням, поставити відповідну табличку біля нього.

Долучайтесь! Ми на зв'язку e-mail:Lib.dndz@ukr.net

субота, 16 січня 2021 р.

Зняття стресу: поради бібліотекарям перевірені мною

Думки біжать, неможливо сконцентруватися, відчуття чогось дуже неприємного всередині до паніки  ось типові симптоми стресу, які вибивають нас зі звичайної колії. 


Що робити? Вчитись управляти стресом. Ось декілька порад, що мені допомагають під час емоційного навантаження.

Гребінець 
Протягом робочого дня я проводжу  за монітором  5-6 годин. М'язи обличчя настільки напружені, що голова стає важкою і починає боліти.  Іноді мені допомагає простий гребінець. Я розчісую волосся протягом 10-15 хвилин. Ця процедура допомагає «розігнати» кров і розслабити м'язи. 

Масаж
Для економії енергії масажую 30 секунд точки під носом, між бровами, під нижньою губою і в центрі долоні. 

Тріть долоні
Ще один простий спосіб зняти нервове напруження та уникнути стресу. 

Змити конфлікти й стреси
Впоратися з емоційною негативністю допомагає 15-хвилинний душ. Стою під теплими струменями води для масажу голови та плечей.
Моя подруга як тільки приходить додому, відразу йде під душ, змивати весь негатив. Говорить що допомагає.

27 предметів
Східні практики навчають: «Хочеш позбутися смутку, зроби перестановку  27 предметів в будинку». Відверто зізнаюсь не пробувала вдома, а ось на робочому місці залюбки.

Сходи
Влаштовую  30 - секундний пробіг вгору-вниз: книгосховищепідвал і навпаки. Ця вправа збільшує приплив кисню до вихолощених частин мозку, відповідальних за керування емоційним стресом. Але потім мене дуже тягне до сну. Що я роблю?...Можу зачинити двері на декілька хвилин і полежати на диванчику, подрімати. Головне не заснути хвилин на 600. Але це так допомагає...Такою порадою користуюсь не часто.

Фарби
Психологи виявили, що фарбування картинок протягом двох-трьох хвилин в періоди підвищеного стресу обов'язково допоможе.
Спробувала. Це дійсно працює. Беру лист паперу, кольорові олівці, фломастери, закриваю очі, ставлю точку в центрі листа і по колу малюю "каляки  маляки", бо більше нічого не вмію.

Пийте чай з гібіскусом. Він виводить радикали. Їх накопичення призводить до панічних станів, відчуття тривоги, що характерні при стресі.
Гібіскус є майже в кожній бібліотеці. Спробуйте і мені скажіть чи працює цей метод, бо сама не наважусь...

Прибирання речей  допомагає організувати думки, зосередитись. 
Ну це ми робимо щодня, але не дуже допомагає, іноді так хочеться полінуватись...Справді?

Хвилина думок
Знайдіть можливість залишитися вдома на самоті, щоб організувати думки.
Як всіх вигнати з дому? Залишитись на самоті й думати, думати про щось хороше. 

Ароматерапія
Запахи сильно пов'язані з емоційною пам'яттю. Аромалампа у мене біля ліжка.
А на столі моєї колеги будь  яку пору завжди є або квіти у маленькій вазі, або червоне яблуко, або апельсин.

Танці
Чи танцюйте ви вдома? Я танцюю.
Ритмічні рухи під музику добряче допомагають зняти стрес. 

Спробуйте!

неділя, 10 січня 2021 р.

10 найкращих бібліотечних кейсів для дітей

Бібліотекарі – це теж супергерої! Вони кожного дня можуть робити світ кращим

1.Бібліознайки

У 2016 році у центральній бібліотеці для дітей, що на майдані Калнишевського,1-а м.Кам'янське відкрився клуб дошкільників «Бібліознайки». 
Бібліотекарі запропонували півтори години цікавого і корисного дозвілля для дитини у компанії таких самих маленьких розумників. Для занять потрібно мати з собою кольорові олівці, ножиці, сухий клей, альбом для малювання, кольоровий папір.

У  "Бібліознаєк" є свій талісман - бджілка Жужа, яка залетіла до них у вікно і вирішила залишитися з розумними дітлахами.


Бібліотекарі два рази на місяць готують дітям приємне спілкування з книгою, ляльками, цікавими іграми, творчими завданнями. Під час занять діти вчаться висловлювати свої думки й почуття, обговорюють вчинки героїв та казкові події
Ютуб канал центральної бібліотеки для дітей у стислих, але інформативних роликах щотижня розповідають про історію нашого міста, його розвиток, розбудову, визначні пам’ятки та видатних мешканців.



3Запиши мене в  бібліотеку

Вихованці дитсадочку «Дзвіночок» з допомогою бібліотекарів бібліотеки - філії №8 майже місяць готували листи - сюрпризи для своїх батьків з проханням записати їх в бібліотеку.

Бібліотекарі зустрілися  з батьками біля дитсадочка, обмінялися думками:

Чи читають вони книги своїм дітям?
Чи бувають сімейні читання у вихідні або вечорами?
Як викликати у дітей інтерес до читання?
Як обговорювати з дітьми прочитане?
Потім кожна дитина вручила свій лист - прохання або батькові, або матусі, або дідусю з бабусею. 

4. Читання - справа сімейна

У Центральній дитячій бібліотеці великою книжковою родиною зібралися 10 сімей - лідерів сімейного читання. Родини ділилися своїми успіхами, досвідом, читацькими уподобаннями, обговорювали проблеми виховання. На свято завітала «найчарівніша» і «найдосвідченіша» вихователька, гуру сімейної педагогіки міс Ендрю, роль якої  блискуче зіграла бібліотекарка Інна Табакова. 

https://bibliopazlu.blogspot.com/2016/05/blog-post_57.html

5. Картопляний бум у бібліотеці

Бібліотека - філія № 9 влаштувала картопляний переполох. На гостей чекала зустріч з "Картопелькою - вершком" та "Картопелькою - корішком", вікторина "Це картопля - бараболя, завітала до нас з поля".
Діти взяли участь у конкурсах: "Влучний стрілець", "Перевізник", "Картопляний комбайн", "Картопелька - трудівниця". У конкурсі "Картопляний шедевр" дитячі вироби з картоплі були дуже оригінальні та незвичайні.


6. Налякай своєю начитаністю

Поки дорослі розмірковували та  сперечалися  чи проводити Хелловін у бібліотеці, читачі вирішили за нас - святу бути. Одні бібліотеки влаштували вечірки "бібліотечні сутінки", хоррор-квест, книжкові виставки-інсталяції, інші використали елементи арттерапії у проведенні майстер-класів тощо.  


Жодна бібліотека у Кам'янському не має такої кількості читачів, які щодня відвідують це улюблене місце мікрорайону. Це бібліотека-філія№3 м.Кам'янське. На Хелловін чекали з нетерпінням не тільки читачі, навіть кішка Соня.  Волонтерка й читачка, викладачка музики, майстриня Лілія Заславська разом з дітьми щороку створюють незабутню, просто феєричну вечірку.

7. Бібліотечний хаб для приборкання нахаб

Бібліотека - філія №7 - лідер креативних ідей, бібліотечних активностей, організації бібліотечного простору тощо. Здоровий прагматизм, почуття гумору, підтримка колег, друзів і читачів змушують діяти нестандартно: "День огірка", "Цариця вода", День моркви, Як стати козаком за сім днів, Кольоровий тиждень, вільний простір для панянок - тут вам не до жартів. "У них и тот кто глуп - будет ярый книголюб".
Квест "Приборкати динозавра" пройшов на "Ура"! Кожна з 6 команд отримала свої назву та маршрут і почались веселі перегони. Кінцевим пунктом було гніздо головного динозавра, який пильно охороняв призи для тих, хто виконав усі завдання. 

На дні народження сніговика тут побувала і бабуся Ягуся. Бешкетниця. Знайшла в лісі книгу Олега Майбороди і давай з дітьми вивчати чистомовки, загадувати їм зимові загадки, та змагатись у лижних перегонах. А потім знову полетіла додому - в книжковий ліс до бібліотеки.

8. #ПОВНИЙ_ УЛЬОТ#

"Місто професій" у Кам'янському. І центральна бібліотека для дітей не втратила свого шансу познайомити маленьких кам'янчан з професією бібліотекаря. Одні працювали у відділі обслуговування, старанно підбирали читачеві історичні романи, книги англійською для мами, інші охоче шукали відповіді на питання використовуючи енциклопедії, словники. Дехто завітав до відділу комплектування та обробки літератури. Вперше побачили інвентарну книгу, оформлювали карточки до алфавітного каталогу, здійснювали передплату періодичних видань, навіть встигли відремонтувати декілька книжок.

9.Читацький родинний клуб "Джерело" існує у бібліотеці - філії №5 понад 10 років.

Бібліотекарки дарують можливість дітям і батькам відчути себе іншою людиною. Для кожного знайдуть правильну книжку, допоможуть реалізувати творчі здібності, познайомлять із сімейними традиціями.
Тут можна:читати, творити, спілкуватися, пізнавати, жартувати, навчатися, вигадувати, мріяти, товаришувати, помилятися, любити, міркувати.

https://bibliopazlu.blogspot.com/2018/01/blog-post_35.html
https://bibliopazlu.blogspot.com/2017/12/dress-code.html

10. Міняю бібліотекаря

За підтримки програми Бібліоміст стартував проєкт "Міняю бібліотекаря"- обмін між дитячими бібліотекарями туристичного Львова та промислового Кам'янського. Як подолати стереотипи? У чому таємниця бібліотечного креативу?  

четвер, 7 січня 2021 р.

10 найкращих бібліотечних кейсів для молоді

Цінність бібліотеки - дружні читачі й професійні бібліотекарі! 
Знайомтесь:юнацький відділ бібліотеки на Шевченка м.Камянське


1. Школа виживання: вчись качати свої права 
Школа існує понад 5 років і спрямована на залучення підлітків у правове поле суспільного життя, на вміння виживати у будь-якій ситуації. У цьому їм допомагають досвідчений юрист, веселий журналіст та цинічний реаліст.

2. Клуб документального  кіно з прав людини Docudays ua Прометей  

Ось так за допомогою кіно можна доступно та весело розповідати дітям і дорослим про такі непрості речі, як права людини.



3. Кар'єрний радник: профорієнтаційний інтенсив
Це формат зустрічей з успішними, впливовими людьми Кам'янського :бізнесменами, банкірами, підприємцями, формат "Живої книги", формат екскурсій на підприємства.


4.Клуб "Вибір" для підлітків  відкрив свій 14-й сезон

"Вибір" - спільний проєкт юнацького відділу та  гімназії №6. Перше засідання відбулось 2 березня 2007 року. Головна мета клубу - підвищення цінності власного життя, виховання відповідальності за своє здоров'я.
Підлітки вчаться розуміти себе та своє оточення, як поводитися у складних ситуаціях, розпізнавати яка поведінка вважається ризикованою та небезпечною для здоров'я.
5. Сексуальна освіта підлітків. Обізнаний – значить озброєний: про здоров'я та безпеку молоді
Тренінговий курс з 15 занять  допомагає зрозуміти різницю між здоровими та нездоровими стосунками, запобігти насильству, формує навички розпізнавання та уникнення потенційно-небезпечних стосунків, навички самозахисту та відстоювання власних прав


6. Перемога  команди юнацького відділу в дебатах DRI

Команда юнацького відділу у всеукраїнському турнірі дебатів DRI debates на тему «Вирішуй для міста виборола бронзу. У другому турі дебатів у Києві брали участь команди, що представляли навчальні заклади  Кам'янського, Бродів, Острога, Харкова, Одеси, Запоріжжя, Києва - переможців першого туру дебатів у Дніпрі.

7. Відкриття інформаційно-ресурсного центру для ВПО за фінансової підтримки ООН. Центр облаштований сучасними меблями, комп’ютерною, офісною та аудіотехнікою. Жовта й зелена зали юнацького відділу приємно вражають читачів і гостей нашого міста.

8. Клубу інтелектуального кіно - 10 років

Карантинні обмеження тривають. Але члени клубу інтелектуального кіно мають можливість зустрічатись просто неба, у книжковому дворику бібліотеки на Шевченка м.Камя нське.

9. Літературний клуб "Віварт"

Молодіжний літературний клуб створений 15 років тому. Модераторкою та  музою клубу  є член Національної спілки письменників України Марія Дружко. 
Клуб має свою видавничу серію, свій конкурс, що проходититиме у 2021 р. восьмий раз і вже набув статусу Всеукраїнського.


10. Інтелектуальні ігри

Проєкт юнацького відділу центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка "У світ громад через гру: ігрофікація та освітні ігри для розвитку молоді" занесений до "Каталогу кращих практик молодіжної роботи в Україні 2019 р." та отримав премію міської ради "Камянське містецьке перевесло" в галузі культури.