Сторінки

вівторок, 17 грудня 2024 р.

Лікуємось мистецтвом!

Ранок вівторка. У центрі психічного здоров’я та медичної реабілітації Кам’янського на нас вже чекали. Сьогодні ми розмальовували кульки. Кожний на свій смак.
На вулиці дощ, а у нас новорічний настрій. Ви б бачили як наші мужні чоловіки з натхненням, як діти, бавилися фарбами. Завдання було досить важким. Петро навіть казав, що йому простіше автомат розібрати та зібрати ніж щось намалювати. Але в них все вийшло. Дивиться самі.






Бібліотека на Шевченка, Алла Михальчук, Центр психічного здоров’я та медичної реабілітації Кам’янського

Глібов у спідниці

  Запрошуємо на зустріч із українською байкаркою в нашій бібліотеці!

Коли: 20.12 о 14:00

На вас чекає захоплива розмова про мистецтво байки, гумор, творчість та сучасні виклики. Авторка поділиться своїми історіями, розповість про свій творчий шлях і відповість на запитання гостей.

Не пропустіть унікальну можливість поспілкуватися з майстринею слова та отримати натхнення для власної творчості!
Запрошуємо всіх охочих!



понеділок, 16 грудня 2024 р.

Антропологія зимових свят

Зимові свята — це сімейні традиції, віра в диво, смаколики й подарунки. Ґрунтовне дослідження антропологині Дар'ї Анцибор допоможе нам дізнатися, як і коли ці уявлення утвердилися.


Дар’я Анцибор — фольклористка, антропологиня, кандидатка філологічних наук, авторка телеграм-каналу «Гриби, гроби і дисертації», співавторка подкасту «Пороблено». Наукова співробітниця Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф. Пише та публікує науково-популярні статті у виданнях «Куншт» і «Їжакультура», авторка антропологічного дослідження свят "Під подушку чи під ялинку?", що надрукувало видавництво "Лабораторія".


Отже, якщо вам цікаво:

👀звідки взялась традиція кожного року ставити вдома  ялинку;
👉як так сталось, що Миколай з практично всесильного святого трансформувався у всесвітнього дарувальника;
👽звідки взялись дід Мороз та Снігуронька;
👂як і чому Святий Миколай та дід Мороз працювали на пропаганду під час Другої Світової війни;
☝як взагалі зароджувався і процвітав різдвяний маркетинг у світі.

Тож дивимось МОЗКОВИЙ ШТУРХ з Дарʼєю Анцибор. серія 1:Символи Різдва: духи, кутя, дідух, колядки | 


Ви вже прикрасили новорічну ялинку? А чи знаєте ви, чому саме ялинка є центральною фігурою зимового святкування? Хто її має прикрашати? Як і чому подарунки з’являються саме під нею? Про це Дар'я Анцибор розповідає  в другому  освітньому серіалу «Мозковий штурх».


Мозковий штурх — освітній серіал, який створив для спільноти Друзів Куншт. «Куншт» — науково-популярний журнал українською мовою, гасло якого: «Наука як мистецтво».

Ідея, що лежить в основі журналу, — наука не позбавлена краси та творчості, і може бути захопливою, якщо подивитися на неї під правильним кутом. До кожної статті професійні українські художники створюють унікальні ілюстрації. Місія журналу — підвищити інтерес українців до науки 👉 https://kunsht.com.ua/

Бібліотечна волонтерська спільнота Разом

Новорічні іграшки Римми Овчиніної на виставці-продажу на підтримку наших військових.

Купуєш-допомагаєш ЗСУ!
Вартість 380 грн
20% відсотків від продажу йдуть на потреби військових




пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Хочете таку ялиночку?

Бібліотека на Шевченка запрошує на безплатний майстер-клас «Ялинка на долоньці»

Наталія Левченко крок за кроком проведе вас через усі етапи та  покаже основні стібки.

Коли:  10 грудня  о  12-00

 Де? Бібліотека на Шевченка,14 (проспект Тараса Шевченка,14)

Залишилось два вільних місця.

Реєстрація  за телефонами 097 604 21 86; 096 874 76 46

#єМістечко #Бібліотека_на_Шевченка #EVZ #Івент_простір

 

четвер, 5 грудня 2024 р.

«Долорес Клейборн» - фільм за романом Стівена Кінга

Днями в бібліотечному кінотеатрі бібліотеки на Шевченка переглядали та обговорювали фільм 1995 року «Долорес Клейборн» за однойменним твором Стівена Кінга.

Це перша спроба познайомити нашу глядацьку аудиторію з творчістю Кінга. Хвилювалися, як приймуть психологічний трилер жінки, бо більшість учасниць нашого кіноклубу, самі жінки. Дарма хвилювалися. Фільм про рівність прав, про силу матері, жертовність про життя без очікування вдячності, отримав схвальні відгуки.

Долорес Клейборн вже за шістдесят, довгі роки вона працює в розкішному будинку мільйонерки Віри Донован. Коли жінка гине при загадкових обставинах, детектив Джон МакКей підозрює в смерті багатої пані Долорес. Він також не вірить у випадкову загибель чоловіка героїні, п'яниці та тирана, і, буквально «копає» під літню жінку. Детектива бентежить той факт, що всю спадщину Донован записано на користь Долорес.

«Найстрашніше у цій історії те, наскільки вона звичайна. Наскільки часто те, про що у ній йдеться, трапляється насправді. (...) Той Кінг, де майже нічого надприродного — і від цього тільки страшніше. Історія про кохання, якого не було, і про найсильнішу форму любові, яка з цього народилася. Про ставлення до жінок у середині XX сторіччя, коли суспільство було ще досить консервативним, і багато на що ладне було закрити очі. Про тяжкі й болісні наслідки жорстокості, виправданої й не дуже. (...) Про родину. Найперше про родину, всі ті щастя і біль, які сповнюють сімейне життя, і мінливість сімейних стосунків». (з відгуку авторки інстаграм-сторінки sashas_reads)

вівторок, 3 грудня 2024 р.

Лікуємось мистецтвом: відновлення ментального здоров’я за допомогою малювання

Ось і дочекалися зими. Сьогодні малювали ялинку. Старалися. Виявляється так просто намалювати ялинку однією хвилею,  крапками або плямами, навіть пальчиком, коли поруч справжній художник. В усіх все вийшло.

Як швидко біжіть час. Саме сьогодні у нас маленький ювілей. Відбувся 10 сеанс малювання. І для нас, і для відвідувачів сеансів малювання — переможний!







Бібліотека на Шевченка, Алла Михальчук, центр психічного здоров’я те медичної реабілітації Кам’янського

Камертони душі Зої Машкіної

Зоя Машкіна корінна кам’янчанка, після закінчення технічного університету працювала на металургійному підприємстві, в управлінні залізничного транспорту, економістом та інженером, але попри нетворчу спеціальність ніколи не полишала думку малювати.

"Коли вийшла в 61 рік на пенсію, зрозуміла, якщо зараз не почну писати, ніколи не почну. З дитинства подобалося малювати, але батьки говорили, що малюнки не прогодують, тож здобула серйозну освіту".
Першу виставку "Мистецтво, що змиває з душі пил буденності", як довгоочікуваний поклик творчого серця Зої Машкіної презентували на весні цього року в бібліотеці на Шевченка. Тоді авторка представила 43 картини з 200, що написала за 4 роки.
Не пройшло й пів року, а ми знов запрошуємо вас на виставку мисткині.
Любите сюрпризи? Будуть! Пані Зоя обіцяла!





До зустрічі 6 грудня о 14.00 за адресою проспект Тараса Шевченка,14