Сторінки

понеділок, 16 грудня 2024 р.

Антропологія зимових свят

Зимові свята — це сімейні традиції, віра в диво, смаколики й подарунки. Ґрунтовне дослідження антропологині Дар'ї Анцибор допоможе нам дізнатися, як і коли ці уявлення утвердилися.


Дар’я Анцибор — фольклористка, антропологиня, кандидатка філологічних наук, авторка телеграм-каналу «Гриби, гроби і дисертації», співавторка подкасту «Пороблено». Наукова співробітниця Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф. Пише та публікує науково-популярні статті у виданнях «Куншт» і «Їжакультура», авторка антропологічного дослідження свят "Під подушку чи під ялинку?", що надрукувало видавництво "Лабораторія".


Отже, якщо вам цікаво:

👀звідки взялась традиція кожного року ставити вдома  ялинку;
👉як так сталось, що Миколай з практично всесильного святого трансформувався у всесвітнього дарувальника;
👽звідки взялись дід Мороз та Снігуронька;
👂як і чому Святий Миколай та дід Мороз працювали на пропаганду під час Другої Світової війни;
☝як взагалі зароджувався і процвітав різдвяний маркетинг у світі.

Тож дивимось МОЗКОВИЙ ШТУРХ з Дарʼєю Анцибор. серія 1:Символи Різдва: духи, кутя, дідух, колядки | 


Ви вже прикрасили новорічну ялинку? А чи знаєте ви, чому саме ялинка є центральною фігурою зимового святкування? Хто її має прикрашати? Як і чому подарунки з’являються саме під нею? Про це Дар'я Анцибор розповідає  в другому  освітньому серіалу «Мозковий штурх».


Мозковий штурх — освітній серіал, який створив для спільноти Друзів Куншт. «Куншт» — науково-популярний журнал українською мовою, гасло якого: «Наука як мистецтво».

Ідея, що лежить в основі журналу, — наука не позбавлена краси та творчості, і може бути захопливою, якщо подивитися на неї під правильним кутом. До кожної статті професійні українські художники створюють унікальні ілюстрації. Місія журналу — підвищити інтерес українців до науки 👉 https://kunsht.com.ua/

Немає коментарів:

Дописати коментар