Сторінки

середа, 25 січня 2023 р.

«Кулінарні» родзинки Центральної міської бібліотеки для дітей м. Кам’янського.

Чекаємо на Переможній Бібліокухні 27 січня о 9.45 на платформі ZOOM за посиланням https://us04web.zoom.us/j/72477764385...
Ідентифікатор конференції: 724 7776 4385
Код доступу: 4J49q8


Вже готові:
- Книжковий благодійний сніданок Ольги Лящевської
- Книжкові смаколики Інни Табакової
- Краєзнавчий десерт Тетяни Дорофеєвої
- Кулінарні родзинки дитячих бібліотекарок
Як завжди, подаруночки для переможців!
До зустрічі!
Чергові по бібліокухні Наталя Спаріхіна та Тетяна Герасюта
«Переможна Бібліокухня ”- спільний проєкт Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка (м. Кам’янське) в рамках Всеукраїнського проєкту «Lib:продовження».

вівторок, 24 січня 2023 р.

Як я проводила онлайн урок у відсутності світла

Понеділок 9.00. О 10.20 розпочнеться онлайн урок зі студентами медичного коледжу. О 9.30 вимикають світло. Ніііі… Не можна. Я увесь вечір готувалася! Розмірковую, як провести онлайн урок у відсутності світла?


Можливостей декілька: скасувати, перенести. Це не про мене. Телефон не рятує ситуацію, бо не може транслювати презентацію, яка збережена лише на флешці, не встигаю закачати відео на телефон та підготувати гру.

Ось і випала нагода скористатись послугами «Пункту Незламності». Але ж часу обмаль.

Взявши ноутбук та заручившись підтримкою своєї молодшої подруги, студентки Харківського національного університету ім.В. Каразіна Ніни Смик, на всяк випадок якщо не впораюсь сама, біжимо до найближчого Пункту Незламності на Героїв Рятувальників, 11 у відділенні ДСНС. Рятувальники зустріли нас, як рідних, надали доступ до інтернету, допомогли приєднатись…І ось нам ще один сюрприз: ноутбук не хоче працювати. П’ятеро рятувальників і ми з Ніною намагалися врятувати ситуацію, але все марно. Все пропало. Але не для нас з Ніною.

Телефонуємо до центральної бібліотеки для дітей, яка знаходиться у приміщенні Центру позашкільної роботи та дитячої творчості. Урааа! Там є світло. Залишається 10 хвилин. Прискорюємось. Ніна вимушена повернутись до бібліотеки, бо потрібні навушники, а я рухаюсь у бік дитячої бібліотеки. Там вже на нас чекають. Приєдналися. Мудрість і молодість перемогли. 

Ми впорались, затримавшись на урок лише на три хвилини. Активність студентів сьогодні була нам з Ніною нагородою. У нас все вийшло. Попри війну онлайн урок «Все буде Україна» відбувся.

субота, 21 січня 2023 р.

Кулінарна дипломатія, котик, півник, шафка, французькі троянди, подаруночки...

Що можна встигнути за один світловий день? Багато чого, якщо почнеш з онлайн зустрічі о 9.45 з колежанками на #Переможна_Бібліокухня. Ось де, дійсно, трапляються «кулінарні дива».

Су-шеф Наталя Спаріхина познайомила з унікальною книгою «UKRAINE. Food & History / Україна. Їжа та історія»  про минуле і сьогодення української кухні. До видання увійшли не лише рецепти найбільш популярних та незвичних страв української та кримськотатарської кухонь, але й історії та розповіді про культуру їжі та гостинності в Україні.


Завантажити книжку можна тут👇

https://ui.org.ua/wp-content/uploads/2022/04/ukrayina.-yizha-ta-istoriya-1.pdf

Розіграли   книгу Олександра Михеда «Котик, півник, шафка».  Книга з автографом автора поїхала до переможниці вікторини Ольги Антоненко з Павлограда.

А подаруночки за перемогу в  інтелектуальній грі «Все буде Україна» дісталися Людмилі Ревко з Камянського.

Тим часом До Дня Соборності у вікні з’явилась нова книжкова виставка нагадування  «Україна у нас одна» у межах рекламного проєкту "Вікна, що говорять"

22 січня - День Соборності України. У 1919 році  проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна. Єднаємося заради Перемоги України!»

Тест: Що ви знаєте про соборність України? 👇

Відвезли гуманітарну допомогу  нашим військовим, які перебувають на лікуванні у нашому місті. Допомогти, це не значить, щоб дати багато, головне, щоб давати своєчасно. Сподіваємось, що наша допомога була своєчасною.


Відсутність світла не зважала ні заняттям у школі акварелі Анастасії Пустовойтенко, ні учасникам клубу садівників та квітникарів. Одні малювали квіти, інші милувались французькими трояндами та зеленими котами.


Нарешті на ТРК МІС вийшов черговий випуск передачі Book Тime, що два рази на місяць готує завідувачка відділу комплектування та обробки літератури Наталя Чуфещук.

У новому випуску програми «BookTime» пані Наталія розповіла  про роботи трьох різних авторок. Одна – вивчила цілий шмат історії та біографії реальної людини, щоб створити свій персонаж та розгорнути захопливий сюжет детективу. Інша – створила роман, який переклали 40-ма мовами. За його мотивами зняли топовий серіал «Нормальні люди». А третя зробила собі світове ім’я книгою «Їсти. Молитися. Кохати.» і наступний твір, - впевнені фахівці, не поступається… 
Заінтриговані? Тож скоріш дивіться та вирішуйте, що читатимете першим.
О 16.00 нарешті дали світло. Попри війну робочий день закінчувувся гарними новинами. У компанії колежанок під час фінальній онлайн зустрічі у межах проєкту «AlterFundLib» дізналися, що наш проєкт _ "АйТІшка:табір денного перебування" підтримано ноутбуком, та шикарним комплектом сучасних книжок. Але для цього прийшлося пройти великий шлях навчань, корисних тренінгів з найдосвідченімиші тренерами, приємними зустрічами, хоча й онлайн,  з колежанками з усієї України.


Фінансування проєкту «AlterFundLib» здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut

День добігає кінця. Здається все вдалося! До зустрічі! 
Ваша бібліотека на Шевченка!

субота, 14 січня 2023 р.

Рафаель, шашки, шахи, стрічки, віяло, смаколики….

Тиждень, що минув видався для нас суворими випробуваннями. Гарячою водою затопило підвальне приміщення читальної зали бібліотеки на Шевченка. Під звуки повітряної тривоги рятували книжки та газети. Мудруємо, як це у відсутності тепла та світла висушити та врятувати від плісені, грибка друковані видання, та зберегти власне здоров’я. Холодно, сиро, працюємо у пальтах та головних уборах, але працюємо.


Зараз відчуває велике навантаження зелена зала юнацького відділу, бо усі активності проходять зараз саме там: концерти, засідання клубів, майстер-класи, дистанційне навчання.

Завжди є охочі відвідати школу акварелі Анастасії Пуствовойтенко, майстер-класи Наталії Левченко та Катерини Колесник, на день кіно  збирається дружня компанія шанувальників кіно


Щоп'ятниці  при наявності світла збираємось на нашій Переможній Бібліокухні та ділимось власними «кулінарними рецептами». Днями щедрували, ворожили, брали участь у вікторинах, а «новорічні обіцянки» до душі були всім.

У цей час у відділі абонемента бібліотекарка Алла Беленко розповідала про улюбленого італійського художника Рафаеля Санті й холод цьому не завадив.

Наш утеплений вигляд дійсно не завадив у сприйнятті прекрасного!


А у фоє навіть і при відключенні світла вирує життя. Щодня тут збирається наша величезна спільнота шанувальників інтелектуальних ігор.

Так. Життя триває! ЇЇ не можна не відкласти не скасувати!

вівторок, 3 січня 2023 р.

Настільна гра ЕКО - МЕМО:новини від Клари Карлівни

У нас є традиція: коли юнацький відділ відвідують читачі, ми бавимось в ігри, такі , щоб" включити " мозок  і зарядитись позитивом.

На початку січня від БФ "Бібліотечна країна" отримали ось таку настільну гру. За допомогою ЕКО-МЕМО можна навчитись сортувати відходи разом з героями улюбленого мультика: Квадриком, Трикутею та Кружком!
Згадати, в який контейнер покласти папір, метал чи пластик – стане не проблемою після гри у “ЕКО-МЕМО”. У настільній грі є набір карток, на яких зображені різні типи відходів. На початку гри необхідно всі картки перемішати та розкласти зображенням донизу. По черзі, кожен гравець відкриває по дві картки, намагаючись знайти дві однакові. Знайшовши – сортує до відповідного контейнера на полі для сортування та отримує фішку-подяки. Фішки-подяки – це особливі картки на яких зображені деякі речі виготовлені з перероблених відходів. Виграє гравець з найбільшою кількістю фішок-подяки. Так можна дізнатися більше про те, що відбувається з відходами після сортування.
Приходьте - пограємо! Ваша Клара Карлівна!

Переможна бібліокухня 2023

Ось і настав 2023 рік!
«Переможна Бібліокухня» вітає вас з прийдешніми святами й бажає усім нам миру, здоров’я, підтримки рідних та близьких і запрошує на першу у цьому році онлайн зустріч у п’ятницю о 9.45 на платформі ZOOM за посиланням https://us04web.zoom.us/j/72477764385...
Ідентифікатор конференції: 724 7776 4385
Код доступу: 4J49q8


На вас вже чекає Алла Гузовська з унікальною колекцією листівок.
Наталя Чуфещук із книжковими смаколиками.
Вправний бібліокухар із вікториною.
Ловіть музичне привітання від Марини Кузнецової.
І пам’ятайте: наше кредо: позитивне мислення, позитивна атмосфера, позитивне життя.

Чергові по бібліокухні Наталя Спаріхіна та Тетяна Герасюта
«Переможна Бібліокухня ”- спільний проєкт Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка (м. Кам’янське) в рамках Всеукраїнського проєкту «Lib:продовження».

200 підписників

Сьогодні у блога Бібліопазли на одного підписника побільшало. 200-ю підписницею стала завідувачка КЗ  «Публічна бібліотека  Маяківської сільської ради Ольга Тануркова. Вітаю, пані Олю і дякую за довіру. На пані Олю чекають приємні сюрпризи. 


понеділок, 2 січня 2023 р.

Твоя безпечна бібліотека у небезпечному світі

Цей рік для нас всіх був справді переломним. У кожного з нас трапилася своя історія. Цей рік особливий. Незабутній. На жаль не з кращої сторони...АЛЕ були моменти, які нас рятували або просто відвертали від усього що відбувається.  


Воєнний стан суттєво змінив загальний устрій роботи. Але бібліотеки йшли у ногу з часом, тому змогли адаптуватися до нових реалій. Невеликими кроками, але ми вийшли на новий для бібліотеки рівень роботи, попри те, що ще на початку року продовжували адаптуватися до роботи в умовах пандемії.

Вектори руху:
  • Волонтерська діяльність та громадська робота з внутрішньо переміщеними особами;
  • Залучення мешканців міста до бібліотеки завдяки реалізації проектів «Бібліотека у смартфоні»; «Військо читає», «Дотик словом і музикою»;
  • Виховання почуття патріотизму завдяки промоції сучасної української книги;
  • Поширення культурної та духовної спадщини шляхом популяризації досягнень вітчизняної та світової літератури
  • Стимулювання навчальних, читацьких, комунікативних навичок містян завдяки різноманітним заходам, книжковим викладкам та виставкам
Наші цінності:
  • доступність
  • безплатність
  • відкритість
  • привабливість
  • професіоналізм
  • оперативність
  • сучасність

Наші можливості:

Універсальний книжковий фонд, безплатний Інтернет та WI-FI, лекції зі світової та вітчизняної культури,15  клубів за інтересами, концерти, презентації книжок, зустрічі з видатними особистостями, авторські пішохідні екскурсії, бібліотечний кінотеатр, майстер-класи, творчі виставки, пошук електронних версій книг, курси української мови, школа акварелі, консультації психолога та юриста.

Наші досягнення:

  • Стабільність роботи клубів за інтересами є цінністю бібліотек через свій затишок та комфортність зустрічей;
  • Попри воєнний стан, бібліотеки мають великі книжкові здобутки завдяки Українському інституту книги, а також книжковому просвітницькому проєкту «Військо читає» від ГО «Реформація» та видавництва «Наш формат»;
  • Масштабна інформаційно - просвітницька діяльність на сторінках бібліотек у Facebook підтримує читачів у скрутні часи та йде в ногу з реаліями та часом;
  • Участь у міжнародних бібліотечних проєктах “Lib:продовження” та і «AlterFundLib
  • Реалізація проєкту "Українська книга: перезавантаження"
  • Актуалізація бібліотечних фондів
Наше кредо: 
  • позитивне мислення
  • позитивна атмосфера
  • позитивне життя

Бібліотекарі, звісно ж, не герої, але кожний з нас тримає свій власний культурний фронт!

Воєнний стан викликає від нас витримки, стійкості, професійності, толерантності, гуманності, нових знань, вміння допомогти собі та іншим.

25 лютого створена наша Бібліотечна волонтерська спільнота Разом, налагоджений зв'язок з міськими благодійними фондами та волонтерськими центрами, облаштовані укриття, створений банк одягу, взуття, білизни, посуду, їжі для ВПО. За підтримки ГО «Мости Дніпра» наші читачі ВПО мають можливість отримувати продуктові набори, засоби гігієни тощо. 

Одні бібліотекарі плетуть сітки, інші разом з активними читачками  кроять і шиють чоловічу спідню білизну  для військових та поранених, треті в’яжуть шкарпетки, четверті організовують зустрічі з волонтерами, збір коштів на підтримку ЗСУ тощо.

Під опікою бібліотекарів діти ВПО, що мешкають у гуртожитку енергетичного технікуму та модульному містечку. Завдяки БФ "Карітас Кам'янське" на базі бібліотеки на Шевченка на безоплатній основі працюють психолог і юрист.

У неділю 27 лютого о 10.00 за адресою м. Кам’янське, пр.Тараса Шевченка,16 (зелена зала юнацького відділу) розпочвася   8-годинний курс з надання першої домедичної допомоги. Курс дає знання і практичні навички як допомогти собі та ближнім під час екстреної ситуації.

Курс веде наша партнерка Олена Мельник, сертифікований тренер Мальтійської служби допомоги.

Волонтерською роботою активно займаються не лише бібліотекарі, до нашої роботи долучилися наші читачі. Вони допомагають  бібліотекарям в їхніх справах, беруть на себе організацію та проведення творчих виставок, майстер-класів, зустрічей, як, приміром, кам'янчанка Марина Мусієнко, донька та мати з Краматорська Яшини, жіночки з Авдіївки,  Костянтинівки, Нікополя тощо.

Спільно з нашими партнерками, переселенками з Костянтинівки, співробітницями Донецького палацу молоді «Юність» Тетяною Єгоровою та Іриною Каверіною проводимо чудові майстер-класи.

До процесу вилучення застарілої літератури в юнацькому відділі долучилася Марина Кузнєцова-бібліотекарка з м. Нікополь.

На підтримку ЗСУ бібліотекарі влаштовують художні виставки, концерти, зустрічі з цікавими людьми, вставки-продажі, екскурсії, курси домедичної допомоги. Відновлено роботу клубів за інтересами, лекторії, разом з філологинею, письменницею, членкинею Національної спілки письменників Євгенією Яворською відкрито курси української мови.

Заходи проводяться у різних форматах онлайн і офлайн або відразу  наживо публікуються  на сторнці бібіліотеки у фейсбук.

 Нам іноді закидають що ми тут під час війни розважаємось!

Ми не розважаємось. Ми підтримуємо одне одного!

Якщо ви запитаєте, "Чим розрадити себе? Відповідаємо: музикою, піснею, поезією, красою, спілкуванням. Дійсно, вечір авторської пісні Юрія Філіпова й Олексія Родівіліна, концерт сучасної бандурної музики Маргарити Павлової, акустичний концерт гуртів Puzzleebox, "Струм", концерт фортепіанної музики Всеволода Павленка, поетичні читання Марії Гончар, Сергія Злючого, Андрія Енбулатова, Анни Купрій, зустрічі з акторами Віктором Гунькіним і Русланом Куксенко були  саме такою розрадою для багатьох відвідувачів бібліотеки на Шевченка та гостей нашого міста.

 У нас можна повишивати стрічками, відвідати майстер клас, навіть реалізувати власні вироби на виставках - продажу, що працюють майже в усіх бібліотеках.

Щосереди можна відвідати наш бібліотечний кінотеатр, пограти у настільну інтелектуальну гру «Все буде Україна», відвідати виставку виробів наших дивовижних майстринь і придбати щось собі цікавеньке і таким чином підтримати наших військових.

 Купуєшдопомагаєш ЗСУ!

У школі акварелі Анастасія Пустовойтенко навчить охочих мріяти та реалізовувати свої мрії на папері. Дві Катерини: Колісник і Молчанова запропонують арт терапевтичні вправи, Алла Гузовська проведе вас вулицями Кам’янського та познайомить з архітектурними родзинками нашого міста. Відвідування Розарію та приватної садиби Олега Мороза приємно здивували наших нових друзів.

Під час всіх заходів, що відбуваються у бібліотеках, збираються кошти на підтримку ЗСУ.

Наші майстрині мають дозвіл від військової адміністрації на продаж своїх виробів у парках культури та відпочинку, вони охоче беруть участь у ярмарках та виставках і 20 % від продажу передають у бібліотечну волонтерську скриню. Понад 60 000 зібраних коштів передані на придбання автомобілів, тепловізорів, коліс, пального тощо.

А книжки? Бібліотекарі знайдуть чим вас здивувати.

Завдяки Українському інституту книги фонди поповнились новими книгами різної тематики. Якісна поліграфія привертає увагу. Сподіваємось, що ці книги до вподоби нашим читачам. Адже читання розвиває, знімає стрес і подовжує життя.

Десь хто вважає що читання паперової книжки вже не сучасно? Та, будь ласка. Ми знайдемо електронний варіант або аудіо книгу.

Ключові події 2022:

  • Отримання понад 600 книг від Українського Інституту книги та понад 600 книг від дарувальників
  • Участь у книжковому просвітницькому проєкті «Військо читає» за підтримки ГО «Реформація», видавництва «Наш формат» та отримання понад 150 новеньких книжок
  • Масштабна актуалізація бібліотечних фондів
  • Участь у Всеукраїнській конференції про роботу бібліотек під час воєнного стану
  • Міський семінар шкільних бібліотекарів щодо актуалізації бібліотечних фондів
  • Активна робота з внутрішньо переміщеними особами
  • Участь у Всеукраїнській акції «Григорій Сковорода – 300 років»
  • Співпраця з ТРК «МІС» щодо рекламування нових видань
  • У бібліотеці на Шевченка стартував проєкт “Lib:продовження”
  • Бібліотеку на Шевченка відібрано до участі в проєкті «AlterFundLib
  • Впровадження онлайн проєкту «Переможна Бібліокухня»
  • Оновлення бібліотечних просторів юнацького відділу бібліотеки на Шевченка та бібліотек – філій №7, №8, №2
  • Старт розмовного клубу "Єдині. Навчаємо разом"
  • Старт курсу української мови Євгенії Яворської

 Пріоритети 2023 року

  • проєкти з розвитку читання;
  • утвердження української мови в усіх сферах суспільства;
  • діджиталізація;
  • психосоціально значимі проєкти на підтримку постраждалих та незахищених верств громадян та ВПО;
  • медіаграмотность та інформаційна гігієна;
  • актуалізація бібліотечнихфондів