Сторінки

понеділок, 31 серпня 2020 р.

Голландія очима бібліотекарки

Виявляється засідання квітникарів і садівників, що відбулось днями у бібліотеці на Шевченка м. Кам'янське онлайн не гірше за зустріч наживо.




субота, 29 серпня 2020 р.

Бібліотека від А до Я

Якщо ви забули:путівник розумного користувача


пʼятниця, 21 серпня 2020 р.

Ми всі - з українського поля

День Незалежності в бібліотеках Кам'янського


Відділ абонемента бібліотеки на Шевченка рекомендує сучасну українську літературу — твори нової України на всі смаки!

Читай незалежне — #абонементрекомендує!





Відділ бібліографічної та електронної інформації презентував "Поезію Незалежності",  озвучив  вірші українського письменника, патріота, борця за Незалежність України, кам'янчанина Володимира Сіренка.

Ми всі - з українського поля,
з блакиті його, висоти. 
Тому-то нам випала доля 
- не гнутись, до сонця рости. 
Тож будемо віщими, вищими! 
Нехай нам загубиться лік. 
Якщо ми себе не понищимо,
ніхто нас не знищить повік. 

         В.Сіренко


У бібліотеці — філії №3 виставка-інсталяція "Живи, Україно, нам на радість!" дарує читачам можливість подорожі рідною країною. Де б ти не був, рідна земля, завжди буде кликати тебе додому!


Бібліотекарки  бібліотеки філії №8 на виставку-вікторину "Чи добре ви знаєте свій рідний край?запросили найменших читачів, які граючи  дізнавались цікаві факти про Україну.



На патріотичні посиденьки "Ти одна неподільна, Україно моя вільна" зібралися члени клубу сімейного читання та дозвілля "СУПЕР 7-Я"  бібліотеки  філії № 9.


Знайомилися з літературою, присвяченою історичним фактам незалежної України, з національною символікою нашої держави, згадували видатних українців:Т.Шевченка, Лесю Українку, І.Франка, В. Вірастюка, братів Кличків тощо.


Діти створили мапу України та залишили на ній у вигляді національних прапорців побажання миру, добробуту, щастя, та процвітання Україні

На історичну годину "Я люблю Україну" працівники юнацького відділу бібліотеки на Шевченка запросили службовців Заводського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації".


В клубі документального кіно Docudays.ua Прометей службовці Заводського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" переглядали та обговорювали документальну стрічку "Аліса в країні війни"

 

У вікнах читального залу та юнацького відділу бібліотеки на Шевченка експонувались книжкові виставки "Омріяна Україна", "Незалежній Україні слава нині й навік".



Бібліотека-філія №5 представила галерею портретів "Обличчя української історії"
Вітаємо всіх зі святом!

четвер, 20 серпня 2020 р.

"Аліса в країні війни" в клубі документального кіно Docudays.ua Прометей

Документальне кіно  хороший інструмент, що дозволяє не плакатно показати шматок реальності, у якому ти б ніколи не побував.



четвер, 13 серпня 2020 р.

Найнеймовірніші книги в світі ч.4

Продовжуємо знайомство зі справжніми витворами мистецтва серед книг, які ніколи не втратять свого значення.

Дерев’яні книги 


Барбара Йейтс є екологічним художником. Своє мистецтво вона робить, переробляючи мертві дерева. 

Тривимірний алфавіт
 
Книга-нічник

Насправді це не книга, а нічна лампа, стилізована під книгу. Однак, вона виглядає дуже стильно, перебуваючи не тільки на полиці, але і на столі. 

Тунельна книга 

Унікальна книга являє собою тунель, що сполучає Нью-Джерсі та Нью-Йорк, що описує історію і сучасність.
Тривимірні книги Бенжаміна Лакомба 


Відомий художник-ілюстратор Франції Бенжамін Лакомб робить справжні тривимірні книги. Він створив дизайн для таких творів як «Аліса в Країні Чудес», «Піноккіо», «Мадам Батерфляй». 


Вікіпедія на папері 


Всім відомо, що кількість статей у вікіпедії перевищує кількість статей навіть в самій повній енциклопедії, тому її видання здавалося нереальним. Дизайнер Роб Меттьюс створив книгу, на 5000 сторінках якої знаходяться найбільш відвідувані сторінки англійської вікіпедії. 

 
Книга-спеція 

Зазвичай спеції зберігають у спеціальних баночках, але дизайнер Логін Бамптон запропонував зберігати їх у книзі. Для того, щоб її використовувати необхідно відірвати лист і покласти її на сковорідку. Лист розчиниться під впливом вологи і температури. 
 

понеділок, 10 серпня 2020 р.

Літо. Карантин. Відпустка. Бібліотека

Коронавірус спричинив незліченну кількість змін у житті бібліотек. Він приніс нам багато проблем і водночас нові можливості. 


Наші на Кіпрі

Ловіть перші замальовки  з Кіпру Катерини Панасенко.
Бібліотека на Шевченка м. Кам'янське представляє країни світу очима наших друзів — кам’янчан, які там зараз мешкають, працюють або відпочивають.


На черзі Ізраїль,  Німеччина, США, Норвегія, Велика Британія, Польща тощо.

Тож починаємо!

Кіпр очима Катерини Панасенко



пʼятниця, 7 серпня 2020 р.

8 серпня - всесвітній день кішок

Багато книжок про котів не буває




Отже, перший в житті майже кожної людини літературний кіт – неперевершений пан Коцький! Цей хитрий, нахабний і доволі самовпевнений котяра, який знає собі ціну, вже з малечку натякає малюкам на те, що з котами просто не буває, але і без них геть невесело.

Ще один, не менш відомий казковий кіт – Кіт у чоботях. Діставшись у спадщину наймолодшому сину мельника, він дуже швидко довів, що якщо до котика по-доброму, то він і життя здатен врятувати, і з принцесою може одружити.

І якщо вже мова зайшла за котів, які можуть дуже багато, то просто злочином буде не згадати про чорного-пречорного Бегемота, улюбленця Воланда і не тільки, здоровенного котяру, який і примус полагодити може, і на трамваї любить покататися, і даму пригощає лише чистим спиртом. Михайло Булгаков в своєму «Майстрі і Маргариті» створив цілу галерею прекрасних образів, але Бегемот точно найхаризматичніший із них.

І якщо вже мова зайшла за котячу харизму, то гріх не згадати про другу найвідомішу усмішку в світі (маємо визнати, що першість тут таки утримує Мона Ліза) – чеширську. І хоча придуманий Льюїсом Керролом Чеширський кіт не є головним героєм «Аліси в Країні чудес», без нього та його незрівнянної посмішки «Аліса» була б не «Аліса».

Ще одні коти англійського походження – герої фентезійного циклу про Котів-вояків від авторок, що пишуть під спільним псевдонімом Ерін Гантер. Близько 40 книг, де головні і єдині герої – коти всіх кольорів, розмірів і характерів, – неабиякий успіх для всього котячого клану планети!
Трохи менше, лише 36 і 6 котів, живуть у книзі української письменниці Галини Вдовиченко, але це не завадило їм стати улюбленцями дітлахів і дорослих. Не в останню чергу так сталося, мабуть, через те, що ілюструвала книгу Наталка Гайда, яка за сумісництвом ще й хазяйка Лисого кота і бездоганно вміє передавати всі котячі примхи та особливості.

А тепер знову повертаємося до Англії, а точніше, до пана Ніла Геймана, котрий познайомив Кораліну з чорним, саркастичним котом, якого звати Кіт. І не закохатися в цього свободолюбивого, самодостатнього і мудрого котяру майже неможливо.    

Туманний Альбіон відомий ще одним «котячим» автором – вітайте: неймовірний та геніальний сер Террі Пратчетт та його гумористична книга «Кіт без дурнів», написана у форматі енциклопедії зі справжнього котознавства. До речі, Смерть, один з найулюбленіших пратчеттівських персонажів, теж обожнює саме котів.

І якщо ми вже в Англії, то заглянемо на хвильку до Хогвортса, де заплутаними коридорами блукає стара облізла міс Норріс. Визнаємо, далеко не найвідоміший літературний кіт, але якщо вже ми проходили поруч…
Загальновідомою є любов до котів Ернеста Хемінгуея. Ці хвостаті чотирилапики були його улюбленцями, а одна навіть стала героїнею оповідання «Кішка під дощем».

В літературі є ще один, специфічний вид котів, творцем яких є його величність Стівен Кінг. Звісно, ми про оповідання «Кіт з пекла» і дуже еммм… специфічного Черчилля з «Цвинтаря домашніх тварин».
Але не всі котики вбивають, більшість з них все ж рятують, як от рудий пухнастик з автобіографічної книги Джеймса Бовена «Вуличний кіт на ім’я Боб». Цей містер знайомий навіть з герцогинею Кембриджською Кейт Міддлтон і знявся у кіно. Так і хочеться додати: «А чого добився ти?..»

А ще є коти, які пишуть книги. Точніше, письменники, які пишуть книги про котів, які пишуть книги. А якщо простіше, то йдеться про «Життєві погляди Кота Мурра» від Е. А. Т. Гофмана. Смішне, трагічне і філософське – все поєднується в цій книзі, що вийшла з-під пера чи то пак лап Мурра і вважається ледь не вершиною творчості Гофмана.  

P.S. Ще одного згадали! Кіт Боніфацій з роману-антиутопії Олександра Ірванця «Рівне/Ровно»! Теж пристойний літературний кіт! І в Пушкіна там якийсь, здається, під дубом ходив, вченим навіть, кажуть, був..

http://chytay-ua.com/blog.php?id=513&lang=1

четвер, 6 серпня 2020 р.

Жінка в золотому:кіно на вечір п'ятниці

Це біографічний драматичний фільм 2015 року режисера Саймона Кертіса, сценарій написаний Олексієм Кей Кемпбеллом про   Марію Альтман, яка  відсудила в Австрії свою спадщину  картини, написані художником Густавом Клімтом для її сім'ї. Одна жінка судилася з цілою державою. І виграла разом з недосвідченим, але відважним молодим адвокатом. На це пішло 7 років їхнього життя.
Яка вона, «Золота Адель»? «Постійно страждає головним болем, курить як паротяг, жахливо ніжна з важким характером. Натхненне обличчя, самовдоволена і елегантна»- так згадує свою улюблену тітку Адель її племінниця Марія Альтман.
На одній з найдорожчих картин світу (її ціна - 135 млн доларів США!) Зображена 26-річна Адель Блох-Бауер, яка належить до обраного кола єврейської буржуазії в Австрії. Її батько, Моріц Бауер, був великий банкір, а чоловік, Фердинанд Блох, володів цукровим виробництвом.

Адель любила збирати у себе вдома вечори, на яких була австрійська інтелігенція. Бував на цих вечорах і Густав Клімт (1862-1918) - модний в той час і неординарний художник, один з найяскравіших представників віденського модерну.

Чому саме Адель зображена на культовому портреті Клімта? Кажуть, що ця прекрасна єврейка приковувала до себе погляд і закохувала в себе. Є версія, що і Клімт не втримався, і між ними зав'язався роман — і весь Відень обговорював цю подію. Але в єврейській родині ні про яке розлучення і мови бути не могло! Тоді Фердинанд почав думати, як без зайвого шуму повернути Адельку (він завжди називав її тільки так).

І вигадав щось геніальне: він замовив у Клімта портрет Адель, з умовою, що художник повинен зробити 100 ескізів. Гонорар був великий, а штраф за невиконання роботи перевищував його в десятки разів. Навіщо все це? Фердинанд знав, що Клімт часто міняв жінок, муз, натурниць, і Аделька йому просто набридне. Художник виконав свою роботу, а Фердинанд мав рацію — Адель йому набридла.

Друга версія більш звичайна і менш романтична: Фердинанд Блох просто захотів подарувати своїй дружині її портрет, але такий, щоб він запам'ятався на століття. Крім «золотого портрета», Адель зображена ще на трьох картинах Густава Клімта.

У своєму заповіті Адель Блох-Бауер просила свого чоловіка передати обидва портрети разом з ще чотирма пейзажами кисті Густава Клімта Австрійській галереї. Але доля розпорядилася по інакшому.

Адель Блох-Бауер була слабка здоров'ям і померла дуже рано від менінгіту — в 1925 році.

Як бачимо, бажання Фердинанда Блоха виповнилося: всі герої подій пішли у світ інший, а «Золота Адель» з нами, і буде жити крізь століття, як і хотів її чоловік.

Раджу. Фільм годний перегляду, але на жаль, є один недолік — озвучка.

Виглядати як турист

Як впізнати англійців, американців, німців і росіян на відпочинку.
Американський журналіст Даг Ланскі склав рейтинг найбільш погано одягнених туристів. У ході свого незвичайного дослідження він провів опитування майже три з половиною тисячі осіб з різних країн світу.




понеділок, 3 серпня 2020 р.

Другий Кобзар Тараса Шевченка

Нова збірка творів поезій Тараса ШЕВЧЕНКА вже в бібліотеці на Шевченка м. Кам'янське


Книгу впорядкував і підготував до друку Тарас Шевченко, дав назву і написав передмову. Проте 5 квітня 1847 року поета заарештували у справі Кирило-Мефодіївського братства разом із рукописом, який нині зберігається в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України. Зараз нереалізована ідея самого Тараса Григоровича відтворена.


Нинішнє видання – унікальне, це – перша публікація шевченківського раритету, творчий звіт поета за 1841–1847 роки.

Збірку презентував “Видавничий дім “Андрій” м. Кам'янське спільно з Інститутом літератури імені Тараса Шевченка НАН України. Організатор та автор проєкту, заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАНУ Сергій Гальченко.

Директор видавничого дому “Андрій” Андрій Яловий зазначив, що нині добре сприймається продукт якісний і добре проілюстрований. Тож “Другий “Кобзар” проілюстрований фрагментами акварелей Тараса Шевченка з альбому 1845 року і малюнками його друзів Михайла Башилова та Якова де Бальмена з маловідомої рукописної збірки віршів Шевченка 1844 року.
“Працюючи над ілюстраціями, ми повторювали процес реконструкції, розпочатий Сергієм Гальченком, який реконструював подію, що не відбулася, а ми — фрагмент того середовища. Тому у нас факсиміле з’явилося паралельно з канонічним текстом, потім з’явилася транслітерація... Ми наполегливо працювали над дизайном, папером, відтінками кольорів. І переконані, що ставлення до справи, щира енергетика конвертується в якість”, - сказав Яловий.

Але це видання унікальне ще й тим, що містить тексти поезій Тараса Шевченка паралельно у трьох варіантах - автографи поета, транслітеровані відповідники автографів та текст за чинним правописом. Причому факсимільна репродукція з автографами поезій 1846-47 років та передмова Шевченка є першою публікацією шевченківського раритету.

Книга вийшла накладом 500 примірників: “Але ми ставимо собі завдання зробити не менше 50 тисяч. Бажано, щоб ця книжка потрапила в кожну бібліотеку і в кожну родину”, - підкреслив видавець.

Усі кошти з продажу «Другого Кобзаря» та усі благодійні внески будуть використані виключно на друк і поширення нових накладів у рамках проекту «Кобзар у кожну родину».

Другий Кобзар можна придбати:
1. Центральна міська бібліотека ім. Т.Г.Шевченка за адресою пр.Тараса Шевченка,14 
Контактний телефон 0976042186 
Вартість книжки - 250 грн.

2. Замовити за посиланням https://ukrknyga.com
Вартість книжки - 250 грн + послуги пошти.

Вікі любить пам'ятки


З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року вже понад 20 країн світу заявили своє бажання провести конкурс.


В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. Конкурсний список складається з понад 89 тисяч пам’яток історико-культурної спадщини з усіх областей України, в тому числі Криму. За попередні роки понад 2700 учасників завантажили понад 280 тисяч світлин майже 35 тисяч об’єктів культурної спадщини – культових споруд, будинків, палаців. Проте більша частина культурної спадщини України все ще не має своїх світлин у Вікіпедії. Конкурс має на меті це виправити.

Запрошуємо всіх долучатися до конкурсу, завантажувати фотографії, показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхнього збереження.

Участь у конкурсі можуть узяти всі охочі. Для цього протягом вересня слід завантажувати на Вікісховище світлини власного авторства із конкурсних списків. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який період часу; головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам'ятки.

Переможці конкурсу отримають цінні призи. Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторами найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток в Україні та кожному регіоні, та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному рівні.

Як взяти участь дивіться на сайті конкурсу: http://wlm.org.ua/participation/
Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком: http://wlm.org.ua/rules/

Сторінка конкурсу у Фейсбук: https://www.facebook.com/wlmua/
З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертайтеся до організаційного комітету конкурсу: wlm@wikimedia.org.ua