Сторінки

субота, 31 березня 2018 р.

Український жіночий одяг

Майя Ернст- колекціонерка та майстриня з реконструкції українського строю (костюму)(Дніпро), чиє захоплення традиційним одягом передавалось з покоління у покоління презентувала кам'янчанам колекцію українських жиночих костюмів. В основному, це жіночі святкові вбрання, які краще збереглись до наших днів. Датуються експонати кінцем XIX - початком XX століття та походять з регіонів Нижнього Подніпров’я, Полтавщини, Чернігівського Полісся, Буковини, Покуття та Гуцульщини.

Мої невгамовні бібліотекарки та читачки на очах глядачів перетворилися із звичайних жінок у фантастичних красунь з Буковини, Верховини, Покуття, Полтави, Катеринославщини.


                                      

                                       

                                       

                                       

                                 


«Читай! Формат не має значення»

Майже 300 учнів  2 – 5 класів СЗШ № 29  разом з бібліотекою-філією №5, що на Лівобережжі взяли участь у книжковому марафоні, який відбувся  у Всеукраїнський тиждень дитячого читання.


Молодші знайомилися  з улюбленими книжками своїх батьків, бабусь та дідусів завдяки ретро-огляду «Що читали наші батьки». Дивувалися тому, що багато книжок, які користуються великим попитом у сучасних дітей, були популярними і в минулому столітті. Серед них «Пригоди Буратіно…» О. Толстого, «Чарівник Смарагдового міста» О. Волкова, «пригоди Капітана Врунгеля» А. Некрасова, «Пригоди Цибуліно» Дж. Родарі, «Тореадори з Васюківки» та «Незвичайні пригоди в лісовій школі» Всеволода Нестайка та ін.
Потім обговарювали книжки сучасних авторов, які залюбки раділи б прочитати майбутнім поколінням. Школярики назвали книги: Сашка Дерманського «Чудове Чудовисько», Джеремі Стронга «Ракета на чотирьох лапах», Іана Вайброу «Капосна книжка Малого Вовчика», Каті Матюшкіної «Кіт да Вінчі…».


Учні 4-х класів вирушіли в  Оn-line-подорож  до  «Історії книги: від сувоїв і папірусів, шкіри і дощечок, каменю і паперу до електронної форми». Особливу зацікавленість у дітей викликала покрокова інструкція з виготовлення паперу в домашніх умовах. Уявляєте, яке враження може справити авторська листівка «hand made» та ще й з паперу, зробленого власноруч!


Учні 5-х класів на  літературному  диліжансу  відправилися на зустріч із сучасними українськими авторами та їх творами: Сашком Дерманським, Сергієм Гридіним, Іваном Андрусяком, Олею Русіною, Оксаною Радушинською, Оксаною Лущевською та ін. Їхня творчість зламала стереотип, що українська дитяча література нудна та нецікава. Відтепер все більше дітей надають перевагу українським авторам.



Тиждень інформації виявився дуже плідним. Багато чого нового і цікавого дізналися учні аж дев'яти класів, деякі з них не забарилися прийти до бібліотеки, щоб продовжити своє знайомство з книгою.

пʼятниця, 30 березня 2018 р.

Бенефіс читаючої родини

Читати сьогодні модно!На бенефіс читаючої родини завітали члени  та гості клубу сімейного читання та цікавого дозвілля "Невгамовні бібліобатьки", який працює у бібліотеці-філії№9 м.Кам'янського.

У конкурсі "Улюблена книга моєї родини" взяли участь 9 сімей.Переможцями стали родини Полякових та Шульгів, найулюбленішою книгою яких була книжка О.Волкова"Чарівник смарагдового міста".Родина  Насті Вовк  розповіла про цікаву книжку К.Матюшкіної "Ага, упіймався!", а Ісенко Данило (середня школа№40 4-а клас) поділився своїми враженнями про серію книг О.Іванова "Детективне агенство".


Усім був до смаку бібліофреш літературних новинок "Читання для гарного настрою".


А кращий читач 2017 року Можейко Богдана ( ліцей№2 - 4-в) розповіла гостям про цікаві книжки із нової серії "Дивний детектив".
У майстер - класі з квілінгу, який провела учениція 5-а класу середньої школи №40 Чернявська Вероніка, з задоволенням взяли участь усі члени та гості клубу.


                     Свято завершилося бібліотечним балаганчиком.


                                 Читайте та грайте разом з нами.

середа, 28 березня 2018 р.

«Бібліо-гейм: від читата до волонтера»

Чи дуже важко бути не таким як інші? Чи важко знайти в собі мужність і перетворити цю інакшість на силу, не змішатися з масою, не стати сірістю, а довести, що ти гідний поваги й майбутнього? Чи складно брати на себе відповідальність і не пливти за течією?
Відповіді знайти не так легко. Але можливо, якщо читати. Часто з проблемами книжкових героїв-однолітків  легше сприймати й переживати і власні, шукати виходу з них.
«Бібліо-гейм: від читата до волонтера»- авторський проект з просування книги та читання серед підлітків завідувача бібліотеки-філії №8 Тетяни Гончар набирає обертів.
Мета її проекту зацікавити  читанням, допомогти вибрати хорошу підліткову прозу. А один з найефективніших способів зробити це – привернути підлітків   в якості волонтерів для просування читання.
Днями своїх друзів на бенефіс  "Читаю сам і раджу вам"  запросила читачка-волонтерка Катерина Малюк, яка із задоволенням сама прочитала та  іншим радить  перечитати: Сергія Гридіна "Не такий", Оксани Радушинської "Метелики в крижаних панцирах", Оксани Лущевської "Задзеркалля"





вівторок, 27 березня 2018 р.

Я знаю, что к вам возвращаюсь такою

ЛЮДМИЛА КОСТЕНКО- театрознавець, режисер. Саме вона стояла у витоків музично-драматичного театру ім. Лесі Українки (м. Кам'янське, Дніпропетровська обл), є засновником молодіжного театру-студії "Десятий квартал" і моєю  подругою. Я дуже сумую за нею!
Сьогодні її день - день театру. І ми говоритиме про неї,  читати її поезії, переглянемо її інтерв'ю.
І ВОНА БУДЕ З НАМИ!
ЗАВЖДИ!
Я знаю, что к вам возвращаюсь такою.
Такою, как дети скучают по елке,
По белой зиме и ореховой корке.
Такою-как женщина-по серпантину
Забытого вальса и птичьему клину.

Я изредка брезжу случайным рассветом
Прошедшего дня и ушедшего лета,
Такою простою тоской человечьей
От буденных дней календарной картечи.
Быть может, в дожди поет сердце укором
И в памяти бродит затерянный город.
 (Людмила Костенко)


неділя, 25 березня 2018 р.

"Все, що душа довірила словам"

    Поезія - це, напевно, одне з найбільш геніальних досягнень людства. Висловлювати свої почуття у віршованій формі, відображений у римі, своє світовідчуття, мріяти про майбутнє і згадувати минуле, одночасно звертатись до мільйонів і залишаючись при цьому на самоті з собою, на це здатна тільки поезія.
    Геніальний  світ поезії був провідною темою літературного вечора, що відбувся у бібліотеці-філії №9.


    Бібліотекарі підготували інформхвилинку "Магія поезії", книжковий коктейль "Поезія-рух душі", а потім усі охоче брали участь у літературній грі "Мелодії віршів чудових"
.

                



    Учасники вечора читали свої улюблені вірші: "Так ніхто не кохав" В.Сосюри; "Вона прийшла непрохана й неждана" В.Симоненка; "Розкажу тобі думку таємну" Ліни Костенко; "Сміються, плачуть солов'ї" О.Олеся; "Мне нравится, что вы больны не мной" М. Цветаєвої...

субота, 24 березня 2018 р.

Достукатися писанкою до небес

Великдень – одна з енергетично найпотужніших точок у календарі, то цей час жіноцтво максимально використовувало для написання писанок, у яких закодовували молитви за свій рід – для захисту домівки, здоров’я рідних, на добрий урожай і достаток…
Кажуть, що знаючи, як правильно написати писанку, можна достукатися зі своїми найпотаємнішими бажаннями до небес.

У бібліотеці на Шевченка,14 народна майстриня Лариса Лосенко презентувала понад 500 писанок, крашанок, мальованок, шкрябанок, вишиванок, які представлені на виставці. «Великодні візерунки»




Проект - гра "Начитані та щасливі" завершив свою роботу

Завершив свою роботу проект - гра " Начитані та щасливі" бібліотекаря
бібліотеки- філії№9 Лариси Чуйкової.
    У третьому турі проекту - акції "Бібліоексперти рекомендують"
взяли участь "експертні групи" ( 5-6 читачів), задача яких 
полягала у читанні  та оцінюванні новинок художньої літератури.
Після прочитання учасники групи індивідуально оцінювали книжку 
за 5 - бальною системою. З прочитаних книг створена книжкова 
виставка - рейтинг "Бібліоексперти рекомендують" для усіх 
користувачів бібліотеки.


5 балів одержали такі новинки:
 - І.Ющук Троє на місяці ;
 - А.Кокотюха  Полювання на золотий кубок ;
 - Г.Мебс Я- бо знаю, де висить ключ ;
 - Ю.Смолич Прекрасні катастрофи ;
 - О.Ільченко Смертельний круїз ;
 - А.Птіцин Посмішка азовського крокодила ;
 - А.Кокотюха Колекція гадів ;
 - І.Абеді Лола шукає подругу ;
 - Д.Стронг Гармидер у школі  та інші.



Застосування інтерактивних ігрових та інформаційних елементів , що
привертають увагу до книги ; поєднання літератури та активного , 
цікавого родинного дозвілля ; розширення кола друзів школярів ; 
представлення бібліотеки як місця  для захоплюючого  спілкування
та відпочинку - все це привабило до бібліотеки нових користувачів .
Під час проведення проекту бібліотеку відвідало 64 особи та 
записалося  9 нових корстувачів.



Завітайте до нашої бібліотеки (Перемоги,35) та знайдіть свою 
УЛЮБЛЕНУ книжку. 

пʼятниця, 23 березня 2018 р.

«Світ відкривається щодня» (95 років від дня народження О. Буценя

Прекрасний дитячий поет і письменник Олег Буцень писав для молодших школярів і для малюків, які самі ще не вміють читати, а тільки слухають надруковане з уст дорослих. І в тому, і в іншому випадках основною темою його оповідей є тема постійного відкриття світу, що оточує і хвилює дитину. Підростаючи, вдивляючись в навколишнє,дитина невтомно звертається до старших з запитаннями: що означає це або оте? Чому влаштовано так, а не інакше? Відповідаючи малюкові, іноді навіть без особливого бажання, ми не завжди задумуємося над тим, що ці, поки що надто простенькі,нехитрі питання ,ставить перед малюком світ сьогодні,щоб завтра,уже перед дорослим,поставити питання незрівнянно складніші.

Вихователь Бурлакова О.В. дошкільного відділення НВК №13,що має художньо-естетичний напрямок у роботі,запросила бібліотекаря філії №4 Карпанову Світлану Олексіївну на заняття з художньої літератури та мовленнєвого спілкування в старшу групу №3.Діти познайомилися з біографією Олега Буценя та його творами зі збірки «Так чи не так?».

В цих оповіданнях – низка різноманітних випадків,коли стикаються несхожі думки й погляди . Кожний такий випадок підводив малюків до того чи іншого питання. Хто більше любить птахів – той,хто тримає їх у клітках,чи той,хто випускає на волю?Чиї айстри – того, хто дістав насіння, чи того,хто посадив і виростив їх. Разом з бібліотекарем діти міркували над заданими автором ситуаціями,роздумували над вчинками героїв оповідань. Вони мали змогу немов подивитися збоку на себе,на свій,ще зовсім маленький досвід. Письменник, як тонкий,вдумливий педагог,мав на меті:будити дитячі роздуми,привертати їх до суттєвого.

Також бібліотекар прочитала коротеньке оповідання «Як приходить весна» в якому ,як і у нас зараз,розгулялась наостанку зима.
Творам Олега Буценя притаманні простота й прозорість,сердечність і щирий оптимізм,м’який гумор. В кожному оповіданні автора є щось нове,цікаве,воно чомусь повчає,від чогось застерігає. Ще Олег Буцень закликає пильніше придивлятись до навколишнього світу, і того,хто уважний,справді чекають несподівані й прекрасні відкриття.


четвер, 22 березня 2018 р.

Проект "Начитані та щасливі" триває

Учасники другого туру проекту-гри "Начитані та щасливі" бібліотекаря бібліотеки-філії №9 Лариси Чуйкової-учні 6-б класу середньої школи № 40 та учні 6-а класу академічного ліцею №15 зійшлися у літературній грі " Бібліомонополіст".



Діти розгадували назву книги, героєм якої є персонаж. Завдання з
чорної скриньки " Літературний власник" полягало  у тому .
щоб правильно відгадати кому з літературних героїв належать речі.


Жвавий інтерес викликав конкурс " Словесна мозаїка", завданням якого
було - правильно скласти імена головних героїв дитячих книжок з окремих
літер.

За допомогою міміки та жестів відгадати казкового персонажа, потім брали участь  у літературному конкурсі "Словесний крокодил".


                    Бібліотека на Перемоги, 35 чекає своїх друзів!

середа, 21 березня 2018 р.

Кіноклуб Docudays UA ПРОМЕТЕЙ. Народжений померти

Кіноклуб Docudays UА ПРОМЕТЕЙ про права людини, метою якого є сприяти активізації діалогу про права людини в українському суспільстві, один з найважчих й найцікавіших клубів, що діють в юнацькому відділі

Історія ув’язненого – рецидивіста, який в рамках програми «Дует», що була реалізована за ініціативою Краківської в’язниці і Будинку соціальної допомоги, працює в центрі з розумово відсталими дітьми.. Протягом декількох місяців камера спостерігає за 24-річним Робертом Ячугой, який з 15-річного віку перебуває в місцях покарання. Роберт опікується дітьми, одягає їх, годує, миє і проводить з ними вільний час.

Після перегляду фільму відбулося обговорення проблематики, яку підіймає фільм, з точки зору правозахисту з учнями старших класів СЗОШ №31.
Учні протягом фільму спостерігають, як змінюється Роберт, чи то як його змінюють діти з проблемами розвитку.120 хвилин неймовірної тиші, майже сліз супроводжували перегляд фільму. Всі разом намагалися зрозуміти, що означає назва фільму «Народжений померти», згадували найбільш ключову сцену у фільмі, яка фіксує перелом у долі Роберта.

Усі дійшли висновку: це фільм про зміни в людині, про те, як зароджуються і міцнішають почуття. Можливо, цей досвід є першим досвідом людських взаємин для обох сторін...

Читаючий маршрут


У Міжнародний день поезії вірші лунали всюди: у бібліотеці, по радіо, по телебаченню і, навіть, у маршрутці.

Читачі юнацького відділу понесли улюблені вірші у маси. Проїхалися маршрутом 3-а до зупинки «Технічний університет» і вразили пасажирів читанням поезій Володимира Сіренка, Марії Дружко, Анни Ахматової, Ліни Костенко, Шарля Бодлера тощо.

Це було несподівано! Пасажири, переважно літні люди, з посмішкою, майже із задоволенням слухали поезії,радісно вітали і підтримували читців, пропонували разом їхати до бібліотеки. Деякі пасажири ошелешенно спостерігали за подією, чи не політичне замовлення виконують молоді люди, дехто залишився байдужим і до поезії, і до того, що коїлося поряд.

Є над чим усім нам працювати!
Тобто, до зустрічі у бібліотеці!






Найпоетичніше свято

Нині достеменно невідомо, хто вперше почав складати вірші. Проте найстарішими вважають вірші-гімни поетеси-жриці Ен-хеду-ани, яка жила в 23 столітті до нашої ери.
Про життя поетеси відомо лиш те, що вона була дочкою аркадського царя Саргона.

Знаєте, поезія стала настільки важлива, що для неї навіть день окремий вигадали — 21 березня.
Вперше Всесвітній день поезії відсвяткували… як гадаєте, де?.. звичайно ж, у Парижі, одному з найромантичніших міст Землі. А запровадила свято ЮНЕСКО у 1999 році.
Відтоді щороку цього дня креативні люди збираються разом, щоб поділитися власними поезіями та висловити свої почуття і емоції.

Сьогодні бібліотекарі юнацького відділу разом з учасниками книжкового клубу «На перехресті» читатимуть свої улюблені вірші студентам нашого університету.(Про це розповім пізніше)

Я теж згадаю свої улюблені поезії.

Обітниця

тиша у серці замлоїть —
вересень стрінувся в серпні
поки Ти будеш зі мною
я не боятимусь смерті

мовчки постануть виною
сльози на порох розтерті
поки Ти будеш зі мною
я не боятимусь смерті

не захлинуться маною
півні співаючи втретє
поки Ти будеш зі мною
я не боятимусь смерті

слово здійняте любов’ю
плине в повітрі відвертім —
поки Ти будеш зі мною
я не боятимусь смерті

Допоки ти спиш

допоки ти спиш і допоки не спиться мені
міняється вітер спливають зірки пори року
допоки ти спиш я молю тебе знов – пломеній
на всю свою усмішку світлу і ніжність широку
допоки у сон твій по лезах зелених трави
збігає роса заколисана вітром вечірнім
з лугів тих - молю – хоч травинку для мене зірви –
в усмішку затисни губами у снінні нічийнім

©Сергій Злючий

вівторок, 20 березня 2018 р.

Ділова настільна гра-тренінг, яка вчить співпрацювати

Як думаєте, чи змогли б ви допомогти розвиватися громаді свого міста, залучити додаткові кошти, втілити в життя якийсь вартісний проект для комфорту своїх рідних, сусідів, знайомих? Чи завжди все залежить від влади? Як щодо практики?
Бібліотекарі юнацького відділу вирішили з користю провести уік-енд і запросили охочих на гру Світ Громад та спробували розібратися у деталях! Гра “Світ Громад” – це перша українська настільна кооперативна стратегія у жанрі соціального симулятора. Учасники гри побували уявними політиками, бізнесменами, керівниками, пенсіонерами, безробітними. А раптом, це стане поштовхом до позитивних дій у громаді?
Участь у грі не залежить від віку, гендеру, освіти, професійної зайнятості та є безкоштовною. Кількість учасників, які можуть одночасно взяти участь у Грі – 6 осіб.Тривалість Гри – 2-2,5 години.
Ви готові до несподіванок та відкриттів? Тоді Вам до нас!

Проект - гра "Начитані та щасливі"

Стартував авторський проект - гра "Начитані та щасливі" провідного бібліотекаря бібліотеки - філії №9 Лариси Чуйкової.

Суть проекту полягає у тому, що беручі участь у грі, починають читати ті користувачі бібліотеки, які раніше не цікавилися літературою, а лише відвідували Інтернет-центр.

Мета проекту:відволікти сучасних підлітків від комп'ютерів та Інтернету;
зацікавити їх сучасними книжками і залучити до читання;
навчити активно спілкуватися з однолітками не тільки "онлайн";
підвищити емоційні активності за допомогою гри.

У грі беруть участь учні 6-х класів середньої школи №40 та академічного ліцею №15.
Протягом 4-х місяців підготовки до змагань вони читали запропоновану на вибір класичну і сучасну українську та світову літературу, готувалися до змагань у Бібліотечному Клубі Веселих та Начитаних, літературній грі "Бібліомонополіст", акції "Бібліоексперти рекомендують".

Перший тур проекту Бібліотечний Клуб Веселих та Начитаних пройшов весело та цікаво.



Команди "Ерудити" та "Всезнайки" взяли участь у  конкурсах :
- Конкурс "Письменник чи ні?"( знайти серед відомих прізвищ прізвища
                  письменників)


 - Конкурс "Хто більше?"( на будь - яку літеру складають перелік назв книг
 та авторів , літературних персонажів)















- Конкурс "Граючись розвиваємось"( хто за 30 секунд запам'ятає найбільше
назв книжок, запропонованих для розгляду)




- Конкурс "Чарівна скарбничка" ( за літературними казками)


-Конкурси "Питання жарту" та "Ловіть риму" сподобались усім.
Переможцями Бібліотечного Клубу Веселих та Начитаних стала команда
"Ерудити" 6-б класу середньої школи № 40.



Наступні два тури   проекту літературна гра "Бібліомонополіст" та акція
"Бібліоексперти рекомендують" пройдуть 21.03 та 22.03 у бібліотеці на
Перемоги, 35. Ми чекаємо на Вас!