Сторінки

Лікуємось мистецтвом

Готуємо нову виставку. Першого листопада о 14.00 презентуємо роботи Елі Білоконь — вихованки школи акварелі Анастасії Пустовойтенко.

«Лікуємось мистецтвом» - проєкт бібліотеки на Шевченка реалізовується в межах проєкту «Підтримка активних громадян під тиском в Україні», за підтримки Освітній Дім прав людини — Чернігів у співпраці зі ZMINA за фінансової підтримки Європейського Союзу.


вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Чарівні каміння

 Чому саме каміння отримали таке розповсюдження? Чи можна їх назвати живими? Чи можуть камінці впливати на людину?

Відповіді на ці питання, та багато інших цікавих фактів про каміння можна дізнатися на засіданні хобі клубу творчих людей і навіть придбати деякі з них за чудовою ціною!
До зустрічі! Ваша бібліотека на Шевченка,14
Проєкт «єМістечко в бібліотеці на Шевченка" фінансується Фондом "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ)


неділя, 20 жовтня 2024 р.

Історія Бібліопазлів мовою цифр у Всесвітній день статистики

Перший пост на нашому блозі оприлюднений  у січні 2012. За цей час опубліковано 4102 пости.


👀Найбільша кількість публікацій припадає на  2015 рік -  491 пост

👉За весь час блог має майже мільйон переглядів (959 450)
👉Тільки 1.06.2023 року на блозі зафіксовано  17 357 переглядів і це максимальна кількість звернень до блогу за один день
👉На другому місці  - 01.06.2018 - 15 914 переглядів
👉І на третьому місці  -1.07.2024 року, у цей день зафіксовано 14 910 переглядів

👀Найпопулярніші сторінки блогу за кількістю переглядів:

  • Скарбничка методиста – 67 200
  • Поради бібліоняні  -15 200
  • Корисні посилання -8 510
  • Про бібліотеку – 6 350
  • Бібліотечний НЕформат – 2510

👀Найпопулярніші пости за кількістю переглядів

👀Найактивніші країни:
  • Україна - 455 473
  • Росія-     170 534
  • Сполучені Штати -100 608
  • Німеччина -35 910
  • Сінгапур -28 352
  • Швеція -25 305
  • Гонконг -12 853
  • Франція -12 824
  • Нідерланди -9 174
  • Інше -108 417

субота, 19 жовтня 2024 р.

Як бібліотекам працювати в епоху штучного інтелекту

Часто виникає потреба швидко створити зображення для заходу, але не вистачає фантазії, часу чи можливостей. На допомогу бібліотекарям приходить штучний інтелект (далі – ШІ), який використовує передові алгоритми для автоматичного генерування візуального контенту з урахуванням індивідуальних потреб і стилю. Тобто ШІ допоможе безплатно згенерувати зображення, яке ми собі уявляємо, лише за допомогою декількох ключових слів (промтів).

Днями мої колеги ділилися власним досвідом використання можливостей нейромереж та штучного інтелекту для створення бібліотечного медіаконтенту: віртуальних виставок, аватарів, презентацій.
Організатор тренінгу  "Штучний інтелект в роботі бібліотекаря" завідувачка організаційно методичним відділом Лілія Шушура.

Секретами та лайфхаками створення презентацій за допомогою штучного інтелекту з використанням інструментів платформи «Wepik» поділилася завідувачка відділу комплектування та обробки літератури Наталія Чуфещук.

За допомогою «Wepik» і я швиденько створила презентацію "Лікуємо мистецтвом". Ось декілька файлів з 18, що згенерував ШІ. 





Але ще треба попрацювати над презентацією: світлинами, текстом, шрифтом, розміщенням картинок, фоном, індивідуальністю презентації, оживити її тощо.

А цю презентацію зробила Ірина Соболева


Досвідом роботи з безплатними популярними сервісами для генерації автентичних зображень афіш, буктрейлерів, постерів, стікерпаків поділилася завідувачка відділу обслуговування Ірина Соболева.

Adobe firefly beta створює растрові або векторні зображення високої якості з обмеженою кількістю генерацій (до 25 генерацій у місяць). Розуміє українську мову, а також розпізнає український прапор, тому зручно використовувати для генерації патріотичних зображень. Можна оформити текст цікавими шрифтами для назв виставок, заголовків.


Звісно, в безплатних версіях програм ШІ доступно не так багато функцій, як у платних версіях, але і цього достатньо для створення цікавого візуального контенту.

Ось ще декілька безплатних зручних і корисних сервісів для генерування зображень:

Leonardo AI Є можливість переглядати історію генерацій зі збереженням усіх налаштувань, обрати кількість зображень для генерації (від 1 до 8), регенерувати та вдосконалювати окремі ділянки зображення. Промт краще формулювати англійською мовою. На день доступно 150 токенів (монет, які оновлюються кожних 12 годин). Генерація за одним запитом «коштує» 16 токенів

Lexica Art графічна нейромережа, що вміє створювати яскраві зображення в стилі диджитал  артів. Безплатна версія дозволяє створювати 16 зображень кожні 24 години. Розуміє українську мову.

А ось так в бібліотеках Солом'янки використовують ШІ


Бібліотекарі  докладно обговорили плюси та мінуси ШІ, питання дотримання авторського права, навіть згенерували зображення бібліотеки майбутнього.

А корисним бонусом для учасників стала добірка корисних сервісів ШІ з обробки звуку, відео, зображень та генерації тексту.

Попереду знайомство з чат-ботами ChatGPT, Gemini, Microsoft Copilot, Perplexity та Claude.

пʼятниця, 18 жовтня 2024 р.

Грифонаж, дудлінг, зентангл

Як ви гадаєте, що спільного в Альберта Ейнштейна та Генрі Форда, Стіва Джобса, Тараса Шевченка та кам’янської художниці Лариси Грецької?

Виявляється, всі вони завзяті дудлери (від слова doodle - машинально креслити каракулі).
Учасники майстер - класу з грифонажу Лариси Грецької 18 жовтня в бібліотеці на Шевченка, де протягом місяця експонувалися її роботи, спробували себе в якості дудлерів. Знаєте, у нас майже все вийшло.



Таким малюванням багато хто з нас займався під час шкільних уроків, зображуючи незнані світи на полях зошитів чи підручників. Дехто й далі малює, але вже на нараді або під час довгої телефонної розмови.

За даними досліджень, малювання в техніці грифонажу або дудлінгу допомагає людині не втрачати багато енергії на обробку нецікавої інформації й саму концентрацію уваги, «перевантажити» мозок та просто розслабитись, тримаючи себе у робочому тонусі.

Малювати у техніці грифонаж, дудлінг, зентангл не просто, а дуже просто!


Для початку на аркуші паперу простим олівцем, малюємо "каляки-маляки". Дивитись при цьому на аркуш не треба. Готово?


Тепер уважно розглянути результат, повертаючи його на всі боки. Постарайтеся розглянути в ньому контури якогось предмета, тварини, людини або казкової істоти. Тепер вам залишилося навести потрібні лінії та розфарбувати ваш малюнок. 

Ось що у нас  вийшло




Довідка:
Дудлінг ( з англійської doodle —«каракулі»)
Грифонаж(  з французької «griffonner» —«каракулі»)

Проєкт "Лікуємось мистецтвом" у бібліотеці на Шевченка реалізовується в межах проєкту «Підтримка активних громадян під тиском в Україні», за підтримки Освітній Дім прав людини — Чернігів у співпраці зі ZMINA за фінансової підтримки Європейського Союзу.

четвер, 17 жовтня 2024 р.

Лікуємось мистецтвом

Авторський проєкт Тетяни Герасюти реалізовується в межах проєкту «Підтримка активних громадян під тиском в Україні»,за підтримки Освітній Дім прав людини — Чернігів у співпраці зі ZMINA за фінансової підтримки Європейського Союзу.


 

Лікуємось мистецтвом

 Хочете таку картину?

Наталія Левченко запрошує на безплатний майстер-клас «Вишивка тюльпанів»

Крок за кроком майстриня проведе вас через усі етапи, покаже основні стібки та розповість, як створити ефект об'ємних квітів.

🌷 Коли:  24 жовтня з 10-00 до 12-00

🌷 Де? Бібліотека на Шевченка,14 (проспект Тараса Шевченка,14)

🌷 Матеріали та інструменти надає майстриня

🌷 Що ви отримаєте:

- вишивку мініатюрної картини,  що залишиться  з вами;

- первинні знання з вишивки стрічками;

- деякі секрети,  щоб вишивка вдалася;

- гарний настрій.

============

Реєстрація  за телефонами

097 604 21 86; 096 874 76 46

Проєкт "Лікуємось мистецтвом" у бібліотеці на Шевченка реалізовується в межах проєкту «Підтримка активних громадян під тиском в Україні»,за підтримки Освітній Дім прав людиниЧернігів у співпраці зі ZMINA за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Проєкт "Лікуємось мистецтвом" у бібліотеці на Шевченка реалізовується в межах проєкту «Підтримка активних громадян під тиском в Україні»,за підтримки Освітній Дім прав людини — Чернігів у співпраці зі ZMINA.

Вивчай українську мову разом з нами!

Розпочалися безплатні заняття на курсах української мови в бібліотеці на Шевченка. Курс триватимемо три місяці.

Протягом навчання відвідувачі курсів отримуватимуть завдання та навчальні матеріали, що допоможуть подолати мовний бар’єр.
Проєкт «єМістечко в бібліотеці на Шевченка" фінансується Фондом "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" (EVZ)