Сторінки

Літо, давай!

Я вже розповідала вам про роботу кам'янських публічних бібліотек влітку. У кожній бібліотеці є свій стиль і напрямок діяльності, завдяки чого жодна бібліотека не схожа на іншу. Минає липень. Що новенького презентували бібліотекарки? 

Карнаухівські бібліотекарки завзяті  травниці та  прихильниці здорового способу життя і своїх користувачів до цього залучають. Проводять зустрічі  на фоні книжкової виставки «Азбука здорового життя» з кандидатом медичних наук Денисом Фільчуковим та лікаркою дієтологом Оленою Дьяконовою. Вони  популярно розповідають про сумісність харчів та їхній вплив на організм, про важливість води й фізичних навантажень та індивідуальний підхід до всіх рекомендацій.


Напередодні Івана Купала, коли буйно розквітає природа, а трави наливаються цілющою силою,  влаштували для своїх читачів масштабне купальське дійство. Тут і книжкова виставка, і розповіді фахівців про рослини, що лікують тіло і душу, і дегустація трав’яних чаїв, і навіть магічні ритуали. Всі були вдячні спікеркам – травниці Олені Дьяконовій та флористці Алісі Затучній,  жіночкам, що  принесли квіти-трави та наповнили  зустріч запашними ароматами любистку і м’яти.
Найкраще що виходить у бібліотекарок бібліотеки на Пузирьова це співпраця з народними майстрами. Тому, на ярмарки майстрів соцміста, які організовує бібліотека, завжди збирається багато людей. Це добре й для майстринь, і для бібліотеки, і для відвідувачів.  


Навіть засідання розмовного клубу "Єдині.Навчаємось разом" не проходять без участі майстринь.
Під час зустрічей люди не лише спілкуються українською мовою, а ще й вивчають і співають українські пісні, знайомляться з історією та культурою нашого краю. Так, під час обговорення книги відомого краєзнавця Миколи Чабана "І в України  твоє обличчя. 600 дат і подій із життя Петриківки", презентувала власну творчість майстриня з Петриківського розпису Єлизавета Полонська. 

Бібліотека на Чиженка активно впроваджує серед дошкільнят програму "Літо з книгою". Саме бібліотекарки допомагають дітлахам реалізувати свої мрії з допомогою книги. Тут є все, що потрібно дитині: цікаві повісті-фентезі, дивовижні історії, подорож у минуле, розмаїття української міфології, мандрівка найбільшими українськими замками, сповнена випробувань і несподіванок, героїчні вчинки та містичні події, історичні таємниці України, а головне - турботлива та добра бібліотекарка.


Середа день зустрічей у клубі "Позитив+" у бібліотеці на Звенігородського. Двічі на місяць їхні читачки залишають усі справи та поспішають до бібліотеки на обговорення оповідання Галини Вдовиченко "Фіалки щосереди",  або на ранковий променад.

Як зробити прогулянку цікавою пригодою? Дуже просто. Потрібно не забути прихопити з собою спостережливість. І не потрібно поспішати. Природа в парку чарівна і зворушлива. Прогулянка відмінне рішення для відпочинку. Все навкруги налаштовує на позитивні емоції, заспокоює.
Любимо природу! Любимо тепло! Любимо літо!


А які дива майже щодня відбуваються у бібліотеці на проспекті Дружби народів! 
                                         Шахові бої та прогулянки


Ігри, майстерки, костюмовані вечірки 


Книжкове чаювання у бібліотечному квітнику створюють позитивний настрій і дорослим,  і дітям!


Бібліотекаркам центральної бібліотеки для дітей не до відпочинку.Ретельно готуються до відкриття освітнього дитячого хабу.

 Назву чудову обрали М'ЯТА


Розробили логотип! 
Спланували роботу!


Ось такі різнокольорові тижні чекають на дітей!


Сторінку в інстаграм створили!


Всі бібліотекарі здобули необхідні знання для роботи в нових умовах, навчилися встановлювати контакт з дитиною, враховуючи негативний досвід дитини, отриманий під час війни, набули практичних навичок, а також познайомилися з інструментами та техніками для налагодження саме такого безпечного та дбайливого контакту з дітьми.

(Проєкт «Створення освітніх дитячих хабів: просторів розвитку та безпеки» реалізується ГС "Культурна Ліга Сходу" в рамках Проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», що здійснюється Deutsche Gesseiischaft für Internationale Zusammenarbeit (G1Z) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини")
Не пасуть задніх бібліотекарки бібліотеки на Шевченка. Тут є чим зайнятися: кіносеанси щосереди, школа акварелі щопонеділка та щоп'ятниці, засідання розмовного клубу англійської мови щочетверга, виставки, презентації, ранковий променад з Аллою Гузовською, майстерки, концерти, обговорення книжок, літературні конкурси, вечірки просто неба тощо.

Літо триває. Далі буде.
 

субота, 29 липня 2023 р.

Унікальне онлайн сховище Олександра Волока

«Опис Дніпровського заводу» 1908 року тепер доступний для ознайомлення всім охочим завдяки досліднику з Дніпра Олександру Волоку, який зробив дууже якісний контент з можливістю закачати оригінальний файл і розпакувати його як ZIP файл. Ми вже зробили це!

Описание Днепровскаго завода Южно-Русскаго Днепровскаго металлургическаго общества : чертежи. - [Б. м.] : Изд. Южно-Русскаго Днепровскаго металлургическаго общества, 1908. - [56] л. : ил.; 33 см.

Оцифровані архіви, документи та колекції фотографій у кількості понад 25 500 файлів з високою роздільною здатністю доступні для ознайомлення та завантаження зі сховища за посиланням: https://www.flickr.com/photos/alexander_volok/



Для зручності на цій сторінці розміщені посилання на кожен альбом окремо.
Погляньте! Тут є понад 1000 фото й нашого міста!

Карнаухівську зливану кашу визнали культурною спадщиною України

Традиція готувати карнаухівську зливану кашу започаткована ще з часів заснування селища козаком Семеном Карнаухом у 1737 році. 

На в’їзді до селища стоїть Стела з гербом Карнаухівки, де зображений засновник селища Семен Карнаух з казаном заливаної каші, що символізує гостинність та доброзичливість карнаухівчан.

Назву «зливана каша» отримала завдяки тому, що готувалася гуртом. Історія її приготування розпочалася із символічного відзначення закінчення весняних польових робіт у травні. Збиралися  на природі, на левадах, у різних куточках селища, зносили у складчину продукти, танцювали та співали народні пісні, заряджаючи страву позитивною енергією.

Рецепт карнаухівської зливаної каші

Інгредієнти:

(продукти наведені у рецепті, розраховані на казан ємністю 10 літрів)

Вода -близько 8 л

Сало – 0,3 кг

Гуляш- 0,3 кг

Фарш курячий- 0,3 кг

Картопля -1,0 кг

Пшоно-1,0 кг

Рис- 01,0 кг

Олія- 200 мл

Яйця- 10 шт

Цибуля-0,3 кг

Спеції- за смаком

Приготування:

Під великим казаном з водою розводимо багаття і залишаємо закипати. У цей час промиваємо пшоно та рис, засипаємо в киплячу воду, додаємо сіль, усе ретельно перемішуємо. 

Додаємо до казана з пшоном та рисом заздалегідь відварену та товчену картоплю й залишаємо все разом умлівати на повільному вогні.

На розігріту пательню виливаємо олію, додаємо курячий фарш та гуляш, дрібненько порізане сало та цибулю, ретельно перемішуємо й смажимо до готовності.

У страву  додаємо добре обсмажене на пательні м'ясо зі шкварками, додаємо яйця та суміш спецій. Все ретельно змішуємо й доводимо до повної готовності.

Джерело:

Наші українські кулінарні шедеври. Збірка КЗ "Дніпропетровський обласний методичний центр клубної роботи та народної творчості".-Дніпро, 2022 

субота, 8 липня 2023 р.

Бібліотека на Шевченка має доступ до хмарного сховища NextCloud

 Завдяки ініціативі SUCHO - Saving Ukrainian Cultural Heritage Online Бібліотека на Шевченка м. Кам’янське має безоплатний доступ до хмарного сховища NextCloud від SUCHO - Saving Ukrainian Cultural Heritage Online!


У рамках своєї підтримки української культурної спадщини SUCHO надає захищене безплатне, необмежене за розмірами місце зберігання для наших файлів через платформу NextCloud у серверному центрі в Амстердамі.
Це можливо завдяки NextCloud та кооперації SUCHO з серверним центром Wasabi в Європі.

середа, 5 липня 2023 р.

Дитячий хаб «М’ята» - простір дружній до дитини

Незабаром!!! У центральній дитячій бібліотеці м. Кам’янське у межах проєкту «Створення освітніх дитячих хабів: просторів розвитку та безпеки» відкриється дитячий хаб «М’ята».
 Дитячий хаб «М’ята» - місце

  👦розвитку та навчання
  👦психосоціальної підтримки та спілкування
 👦допомоги в інтеграції в новому середовищі дітям, які через війну перебувають у нашому місті.

Усі бібліотекарі здобули знання за програмою «Нова українська бібліотека» (НУБ), навчилися встановлювати контакт з дитиною, враховуючи реакції під час війни, набули  практичних навичок, познайомились з інструментами та техніками для налагодження саме такого безпечного та дбайливого контакту з дітьми.

З новими знаннями готуємось до відкриття дитячого ХАБу «М'ята».

Погляньте, що ми вже отримали: зарядна станція, холодильник, електрочайник, телевізор, акустична система, маршрутизатор, БФП, ноутбук, мікрохвильова піч.




 Настільні ігри та  книжки!





А на підході вже новенькі бібліотечні меблі!

Телефонуйте! Ми розповімо вам як потрапити до нашого хабу!

 068 469 60 89!

Не хвилюйтеся, ми подбаємо про ваших дітей! 
Нам можна довіряти!  У нас  великий досвід роботи з дітьми.

Проєкт виконується разом з ГО «Культурна ліга сходу» в рамках Проєкту GIZ «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України» Програми «Перспективи розвитку східних регіонів України», що діє за дорученням уряду Німеччини.

#giz #гсклс #GIZ #клс