Сторінки

середа, 30 грудня 2020 р.

З новим книжковим роком!

Ми пережили ще один складний і насичений подіями рік, який зробив нас сильнішими, витривалішими і впевненішими у власних силах.

Бажаємо всім удачі,натхнення, підтримки.Не сумуйте, майбутнє за нами.
Ваша бібліотека на Шевченка м.Камянське. Надійна й зручна!


субота, 26 грудня 2020 р.

Париж, я люблю тебе

Відмінний, чудовий проєкт, в якому  20 режисерів (брати Коен, Гас Ван Сент,Том Тиквер тощо) з різних країн світу взяли незвичайний творчий виклик - відправитися в Париж і зняти п'ятихвилинний фільм про кохання. Як виглядає любов? Для всіх по - різному.  


Саме цей фільм обрала для перегляду Наталія Бохан - керівниця клубу інтелектуального кіно бібліотеки на Шевченка м.Камянське. Чудова кінознахідка для передноворічної метушні. 

А які кіноактори! Наталі Портман, Жерар Депардьє, Ольга Куриленко, Елайджа Вуд, Стів Бушемі, Гаспар Ульель, Міранда Річардсон, Жюльєт Бінош.

Незабаром з'явилися фільми: Нью-Йорк, я люблю тебе, Москва, я люблю тебе, Берлин, я люблю тебе.






Цей фільм  не можна обмежити одним жанром: тут драма, мелодрама, комедія, містика, фантастика, кримінал. Кожен глядач знайшов  щось своє.


пʼятниця, 25 грудня 2020 р.

Моя колекція сов

Прийшов час і мені розповісти про моїх улюблених совушек  у  хобі клубі творчих людей. Я бібліотекарка.Тому мені часто дарують все, що пов'язане з книгами, бібліотекою: краватки й кулони із зображенням книг, і звісно ж, сов. Бо вони мудрі, красиві та елегантні. 

Ось так і назбиралась нічогенька колекція брелоків, статуеток, олівців, посуду, зошитів, щоденників, картин, годинників, свічників, скульптур, прикрас тощо. Друзі знають чим мені догодити.

Сови злітаються до мене від усюди:з Кіпру, Польщі,Німеччини, Китаю...



Цей романківський перець у вигляді сови з власного городу принесла мені Коверза Валентина Матвіївна. 


А цей палантин подарувала моя подруга Римма Занько

А це останні надходження



Але сови не те,  чим вони здаються...


У книгах, фільмах і телевізійних шоу сови незмінно зображуються як надзвичайно інтелектуальні тварини, але справа в тому, що сову практично неможливо навчити, в той час як інших птахів (папуг, яструбів, і навіть голубів) можна навчити витягувати предмети і виконувати прості завдання. Люди думають, що сови розумні через великі очі, які створюють враження високого інтелекту. 

У західній культурі сови уособлюють знання та мудрість. Зазвичай це пояснюють впливом грецької міфології: богиню мудрості Афіну майже завжди зображали у супроводі сича.  Натомість в Індії сова вважається не мудрою, а навпаки, нерозумною. Словом «улу» (так «сова» звучить на гінді) називають дурнів. 

Стародавні цивілізації широко розходилися в думках стосовно сов. Греки обрали сов для супроводу Афіни - богині мудрості, але римляни були в жаху від цього птаха, вважаючи її носієм сумних ознак. Ацтеки і майя ненавиділи і боялися сов, вважали їх символом смерті і руйнувань, в той час як деякі індіанські племена (в тому числі апачі і семіноли) лякали своїх дітей розповідями про сов, які очікують в темряві щоб вкрасти їх. 

Єгиптяни, які передували всім цим цивілізаціям, вважали, що ці птахи захищали духи померлих, після того, як вони вирушали в підземний світ. 

Це не означає, що сови зовсім дурні! Їм необхідно активно використовувати свій мозок для успішного полювання в нічний час доби. 

Найбільша живуча сова — євразійський філін (Eurasian Eagle Owl, Bubo bubo). Зріст його — 75 см, вага до 4,5 кг, розмах крил — до 190 см. 

Найменша сова — розміром з горобця. Наприклад, перуанська карликова сова (Glaucidium peruanum) має ріст 15 см, важить всього 30 грамів. 

Сови – дуже різноманітна група птахів, в ній більше 220 видів, що належать ряду совоподібних. Загін совоподібних ділиться на два сімейства – совині, або справжні сови, і сипухові. 

Сови живуть на Землі вже більше 70-80 мільйонів років. До такого висновку прийшли вчені після вивчення копалин скам’янілостей. 

Сови живуть у всіх регіонах Землі, за винятком Антарктиди, Гренландії (здебільшого) і деяких віддалених островів. 

У більшості видів сов самки більше, сильніше і агресивніше ніж самці. Вони зазвичай і більш яскраві 

Сови живуть парами. Протягом усього життя сови створюють міцну сім’ю і мають тільки одного партнера. 

Найулюбленішою їжею сов є їжаки, яких вони чистять від голок за допомогою власних кігтів. Кількість переглядів відеороликів з совами перевищує перегляди відео про котів. 

На думку стародавніх єгиптян, сови мешкали в царстві мертвих. Якщо вникати в китайську культуру, то стає зрозуміло, що сови – це уособлення злих сил. 

Розмноження у сов відбувається тільки один раз за рік. За один раз сова може відкласти 3-5 яєць. Яйца тільки самка висиджує, а самець в цей час добуває корм. Годуванням новонароджених пташенят займається і самець, і самка. Найчастіше сови вмирають від голоду. Сова вважається самим тихим птахом у світі. 

Ось моя маленька колекція, що нараховує понад 100 різноманітних речей. Всі іх люблю, всім знайшлось місце, частенько вони є головними предметами наших бібліотечних книжкових інсталяцій.


понеділок, 21 грудня 2020 р.

Як називають Діда Мороза в різних країнах світу

Довірливі малюки, діловиті підлітки, серйозні дорослі і марновірні бабусі − усі рахують хвилини до настання свята. Метушливі японці, стримані англійці, гарячі фіни й витончені французи − усі зустрічають Новий рік. Усі чекають на Діда Мороза, Санта Клауса та Юля Томтена, загадують бажання, дарують подарунки.


        Український та Польський  Святий Миколай 

Цього добродія ви дуже добре знаєте.  Це він щоразу 6 і 19 грудня, раніше за всіх, приносить нам  чудові подарунки. Християнський святий Миколай Чудотворець є прообразом Санта Клауса і Діда Мороза. За легендою, він розкладає подарунки в шкарпетки, а неслухняним дітям дістаються різки. У Чехії, Словаччині, Угорщині цього персонажа звуть Мікалас, у Німеччині – Ніколас


Російський Дід Мороз

Щороку він вітає Вас з Новим роком і дарує подарунки. У нього в руках кришталевий посох з головою бика - символ родючості і щастя. Він їздить в розписних санях, запряжених трійкою білосніжних коней. Снігуронька - це онучка Діда Мороза, яку зліпили зі снігу.

                                    Американський Санта Клаус



Американського Санту всюди супроводжує олень Рудольф-Червоний Ніс, який вміє розмовляти. Для того, щоб летіти по небу, Санта Клаусу варто лише засунути палець в ніздрю. Санта може пересуватися і на упряжі оленів.Спустившись в дім по димоходу, американський Дід Мороз кладе свої подарунки в спеціально підготовлені шкарпетки.

Шведський   Юль Томтен

Юль Томтен у перекладі зі шведської означає «Різдвяний гном». Мешкає він у чарівному лісі. Помічника його звуть сніговик Дасті, а біля його будинку снують малесенькі ельфи.

Італійський  — Баббе Натале


Цей новорічний чарівник заходить до будинку через пічну трубу. За традицією, в кожному італійському домі йому залишають чашечку молока. У Баббе Натале є подруга — відьма Бефана. Вона дарує подарунки лише слухняним діткам, а бешкетники отримують лиш купку попелу чи вуглинку.

 Фінський  Йоулупуккі

Різдвяний дідусь або Різдвяний козел — саме так перекладають це ім’я з фінської мови. Він одягнений в куртку зі шкури козла, носить червону шапку та підперезаний шкіряним поясом. Мешкає разом з дружиною та цілим сімейством гномів у хатинці на високій горі.

Французький  Пер Ноєль

У Новий рік бродить по дахах і спускається по димарях в будинку, щоб залишити подарунки в черевичках французьких дітей.

 Бельгійський  Святий Миколай

Бельгійці знають, що родині, яка прихистить Святого Миколая дістанеться золоте яблуко. Мавр по імені Чорний Пітер - слуга, супроводжуючий Святого Миколая всюди.

Монгольський  Увлін Увгун

У Монголії Новий рік ще й свято пастухів. Тому монгольський Дід Мороз - найголовніший пастух. У руці у нього батіг, а на поясі - сумка з трутом і кресалом. Його помічницю звуть Зазан Охин - "Дівчинка Сніг"
 
Японський  Одзі - сан

У Японії Новий рік сповіщають 108 ударів дзвону. Найпопулярніший новорічний подарунок - кумаде - граблі з бамбука, щоб було чим щастя загрібати. Будинки прикрашають гілками сосни, сосна - символ довголіття.

Голлландський  СінтерКласс

Прибуває до Голландії на кораблі у супроводі чорношкірих слуг.

Якутський  Ехее Дьіл

У нього є величезний бик, який щоосені виходить з океану і починає відрощувати роги. Чим довший ріг - тим міцніший мороз.

http://master-vpu25.ucoz.ua/news/novij_rik_v_krajinakh_svitu/2015-12-25-961

субота, 19 грудня 2020 р.

Ялинка читацьких вподобань

Карантин карантином, а святу бути - вирішили читачі й бібліотекарки  бібліотеки - філії № 9 м. Кам'янське та взялися прикрашати Диво - ялинку... книгами. 


Два тижні діти виготовляли прикраси, що мали назву улюбленої книжки. Вийшов такий собі  рейтинг читацьких уподобань.  




Найпопулярніші книги 2020 серед читачів бібліотеки - філії №9

Дефо Д.  Робінзон Крузо
Распе Є. Пригоди барона Мюнхаузена
Дерманський С. Танок Чугайстра
Малик Г. Незвичайні пригоди Алі
Абеді І. Аплодисменти для Лоли
Портер Е. Полліанна
Нестайко В. Чарівний талісман
Стронг Д. Гармидер у школі
Уманські К. Іхнусія і конкурс закляттябачення
Бурлака К. Поцілунок був не останній

На жаль щорічне свято "Найкращий читач" у зв'язку з карантином не відбулося. Нічого! Дочекаємось Тижня дитячої та юнацької книги, тоді й відсвяткуємо!

Інформацію підготувала бібліотекарка Лариса Чуйкова.  

З днем святого Миколая!

Шановні друзі, колеги, підписники блогу! Миру, добра, затишку вашому дому. Здоров'я, процвітання вам і вашим близьким. Нехай святий збереже від всього поганого, подарує радість і поселить любов у серцях!Будьте здорові!

Ваша бібліотека на Шевченка,14 м.Кам♥янське


пʼятниця, 18 грудня 2020 р.

День Святого Миколая в бібліотеках Кам'янського

Всі дітлахи з нетерпінням чекають на Святого Миколая. В це чудове зимове свято  бібліотеки м. Кам'янське завжди готують для своїх маленьких читачів сюрпризи й подарунки.

Бібліотекарки бібліотеки - філії №8  розпочали  знайомство з книжками з виставки "Планета новорічних книжок". Для знайомства обрали новинку "Від Миколая до Різдва"


До цієї вишуканої збірки увійшли чудові авторські поезії, народні колядки, щедрівки та віншування. 

Цей незвичайний рік, що вже веде відлік своїм останнім дням, змінив звичний хід часу і бібліотекарям довелося вносити корективи в такі вже звичні плани стосовно цього свята.
Замість традиційних свят з ляльковим Миколаєм у центральній бібліотеці для дітей  назбиралося різнобарвне конфетті з маленьких подій:

- читачів зустрічають  новорічні дитячі пісні та мультфільми. Телевізор встановлений прямо на книжковій полиці.
 Традиційна виставка «Зимова казка»  створює святковий новорічний настрій за допомогою книг.



- родзинкою цього свята  став бібліотечний адвент-календар у стилі Миколая Чудотворця «Здійснення бажань». Матуся нашого читача, який одним з перших почепив на календар бажаного песика, скрушно хитала головою і бідкалася, бо бажання дитини стрімко і неочікувано (для матусі)таки здійснилося.

Так що приходьте до бібліотеки, щоб загадати бажання, поки ще є час!

Для наших маленьких читайликів підготували книжковий мікс «Ми тебе чекаємо, Святий Миколаю» і книжкову завірюху з книгою Д.Матіяш «Подарунок від Святого Миколая».


На сторінці бібліотеки у фейсбук з’явилися відео про книгу Дзвінки Матіяш «Подарунок від Святого Миколая» і запитання з онлайн-адвент-календаря, які ми пропонуємо нашим підписникам. Переможці вже отримали свої заслужені призи. А питання ще будуть, так що встигніть взяти участь у конкурсі.


- присвоїли звання «Помічник Святого Миколая» і нагородили грамотами наших волонтерів Людмилу П. і Віталія Б., які допомагають бібліотекарям. Пані Людмила доставляє книги своїм одиноким сусідам, які з нетерпінням чекають на неї біля воріт. А пан Віталій завжди приходить на допомогу, коли щось в бібліотеці потребує ремонту.


Чому живуть і не вмирають казки? А безсмертні вони тому, що залишаються чарівними провідниками доброти та милосердя. Про це добре знають у бібліотеці - філії №3.

Гортаючи сторінки улюблених казок серії «Виховання казкою», ми зрозуміємо, що казки – то наші великі вчителі, що спочатку виховують, а потім розважають.
Бібліотекарки упевнені, якщо казка Наталії Чуб «Дарунки Святого Миколая» сподобається дитині, вона стане більш чуйною і до людей, і до тварин. І не лише тому, що очікуватиме нагороду.


Інформацію підготувала заступниця директорки КЗ ЦБС КМР по роботі з дітьми Тетяна Дорофеєва.