Сторінки

понеділок, 30 грудня 2019 р.

Ідеї...Натхнення...Рішення.. Події 2019 року

Активна робота бібліотек Кам’янського є доказом того, що розвиток бібліотек в цілому - це розвиток інтелектуального, творчого, громадянського потенціалу громади.

Ключові події року, що минає.

неділя, 29 грудня 2019 р.

Пані Книга в гостях у бібліознайок

"До цього свята, я думала, що бібліотекарі вже нічим не можуть здивувати... Але такого видовища я не очікувала!!!!"- пише у коментарях відвідувачка "Новорічної феєрії" Ліна Косенко
 


вівторок, 24 грудня 2019 р.

Бібліотечна феєрія.

Напередодні новорічних свят учасники клубу «За покликом душі» бібліотеки - філії №9 м.Кам'янське зібралися привітати один одного та побажати гарного настрою, здоров’я, добробуту та багато нових книжок.


Бібліотекарки підготували цікаві конкурси: «Книжкова лижня», «Найбільша кількість віршів про зиму», «Найкраще новорічне побажання», вікторину «Відгадай героя з книги».

З жартами, та гумором присутні отримали астрологічні, особисті прогнози та передбачання на Новий рік від бібліотечного астролога.

З привітаннями приходив символ Нового року - чарівний Білий Щур. Він задав гарного настрою всім присутнім. Найкращі костюми були нагороджені бурхливими оплесками та солодкими подарунками!




Вітаємо всіх з прийдешнім Новим роком!

субота, 21 грудня 2019 р.

Літературний новорічний карнавал

Для мільйонів людей новорічні свята - це час, який вони проводять разом з родиною  та близькими людьми. Тому на літературний новорічний карнавал "Вас вітають літературні герої" зібралися члени клубу сімейного читання та дозвілля "СУПЕР 7-Я", що працює у бібліотеці - філії № 9 (м.Кам'янське).


А який  карнавал без карнавального костюму?  Домашнім завданням було підготовити   костюм літературного героя та презентувати його.
До бібліотеки завітали:Білосніжка, Гномик, Піратка, Лола, 2 Діда Мороза, Снігова Королева,Снігуронька, Киця, Ялинка, Ельф, Герміона, Сніжинка .






Які гарні костюми виготивили читачі й дуже цікаво презентували обраних літературних героїв за книгами Толкієна Дж.Р.Р. "Володар колець"; Стівенсона Р.Л. "Острів скарбів"; Абеді І. " Лола шукає подругу"; Андерсена Г.-Х. "Снігова королева"; Ролінг Дж.К. "Гаррі Поттер"; "Білосніжка та семеро гномів" тощоі.

Керівниця клубу Лариса Чуйкова розповіла про Святого Миколая, про різдвяну ялинку, про походження срібної мішури, про те, що в кожній країні є свій Дід Мороз.

Потім грали у гру "Зимові слова", "Збережіть кульку", поринули у новорічний калейдоскоп загадок " Святкове мереживо Зими".


вівторок, 17 грудня 2019 р.

Електронний архів газети "Кам'янські вісті"


Бібліотека на Шевченка м.Кам'янське отримала від «Архівні інформаційні системи» безкоштовний доступ до повнотекстового електронного архіву української історичної періодики LIBRARIA™ з комплексом пошукових засобів на описовому та контекстному рівнях, розташований у мережі Інтернет за адресою: https://libraria.ua 



Віддтепер у читальному залі бібліотеки на Шевченка можна ознайомитись з усіма 238 номерами газети "Кам'янські вісті"
Кам'янські вісті
Мова: Українcька
Місце видання: Кривий Ріг
Доступні дати: 04.09.1941 - 04.09.1943
Доступних номерів: 238
Офіційний орган м. Кам’янського.
Газета виходила у м. Кам’янське у 1941–1943 рр. тричі на тиждень.
Керівник видавництва і головний редактор: П. Бихно;
редактори: І. Куменко, І. Артюх (послідовно).
Обсяг газети від 2 до 4 сторінок.
Наклад – 4 000 примірників.
Газета має додаток "Літературна сторінка" (1942).

Довідка:

Архівні інформаційні системи (АІС) – українська компанія, яка з 2005 року працює над оцифруванням архівних та бібліотечних колекцій та впроваджує інформаційні технології в цих галузях.

АІС забезпечує високоякісне масове оцифрування, введення даних, надає послуги з перетворення контенту та пропонує програмні рішення для презентації контенту онлайн. АІС має великий досвід сканування (мільйони сторінок) архівних та бібліотечних фондів в українських державних архівах та бібліотеках, а також за межами України. Серед клієнтів та партнерів АІС численні американські та європейські дослідницькі інституції, національні архіви та бібліотеки.

LIBRARIA – проект компанії Архівні інформаційні системи (АІС), що здійснюється у співпраці з бібліотеками, архівами та науковими інституціями в Україні та за її межами. Мета проекту – оцифрувати та надати доступ онлайн до чимбільшого масиву української історичної періодики.

Вони розпочали роботу над створенням ресурсу 2012 року, коли було відскановано перші колекції українських газет. Наразі оцифровано близько 700 000 сторінок понад 400 видань українською, польською, німецькою, румунською, їдиш, кримсько-татарською та російською мовами, що видавалися у різних регіонах України та поза її межами від початку до 50-х років ХХ ст. Ресурс постійно наповнюється. Ми продовжуємо роботи і плануємо представити у найближчі роки кілька мільйонів сторінок значно розширивши географічні та хронологічні межі проекту.

Українські вареники

Чи любите ви вареники так, як любимо їх ми?.
На фінальному  засіданні родинного клубу «Джерело» бібліотекарки бібліотеки - філії №5 м.Кам'янське влаштували Свято українського вареника.


Презентація, яка була проведена на початку заходу, розпалила неабиякий апетит у гостей. 
 

Але вареники у нас були небезкоштовні. Їх треба було купувати за фішки, які присутні заробляли, виконуючи певні завдання: назвати якомога більше українських народних пісень, казок, прочитати українські вірші, назвати приказки та прислів’я про вареники.
 



 На допомогу «заробітчанам» прийшов книжковий фонд бібліотеки.
 Всі успішно справилися з усіма завданнями, і ніхто не залишився голодним. 😊😊😊


субота, 14 грудня 2019 р.

Краєзнавче товариство "Кам'янське - Дніпродзержинськ"

Чергове засідання краєзнавчого товариства. Непроста тема "Без терміну давності. Охоронці концтабору "Травники". Доповідач Віктор Ольгашко.
 

І Ось так 11 років щомісяця в другий четвер краєзнавці Кам'янського збираються у бібліотеці на Шевченка й діляться з однодумцями своїми знаннями, знахідками.
 
Віктор Ольгашко виконав величезну дослідницьку роботу в архівах Дніпропетровської СБУ. "Це велика і досить складна тема. Морально навіть спустошує, дуже важко від вивчення матеріалів кримінальних справ. Але, моя думка, про це суспільство повинно знати", - говорить Віктор Анатолієвич.
 
 
Відгуки краєзнавців:Людмила Глок
 
"Сегодня состоялось заседание краеведческого общества. Отложив дела, пошла. потому что докладчиком был Виктор Ольгашко. А за годы знакомства с ним знала - будет явно что-то интересное. найденное в архиве. Каким образом "Травники" связаны с архивом Днепропетровского СБУ?
В дивном местечке Травники в 30 км от г. Люблина на территории бывшего сахарозавода приютилось специализированное заведение, которое обучало профессиональных надсмотрщиков из бывших граждан Советского союза, в ОСНОВНОМ УКРАИНЦЕВ, для охраны фашистских концлагерей. Контора называлась «Учебный лагерь СС Травники» (Ubungslager SS Travniki).
Виктор Анатольевич пересмотрел уже 60 томов этого дела - десятки тысяч страниц! Постаревшие на 30 с лишним лет вахтманы смотрят с фото Советские граждане, массово уничтожавшие евреев. Многие из них вполне благополучно избежали в 1945 году возмездия, прошли фильтрационные лагеря СМЕРШа и как ни в чем не бывало продолжавшие жить. Все до единого - советские военнопланные. Показания на них в этом деле давали те, кто "отсидел в ГУЛАГЕ". попав под амнистию 1952 года. Да-да, при Сталине. Есть в деле и жители Днепродзержинска. Соратники того самого Ивана Демьянюка, которого так и не успели приговорить в США. В в СССР при Брежневе "дело вахтманов Травника" было возобновлено в 1967 году. И вылилось только в Днепропетровской области в десятки следственных дел. Виктор Ольгашко их поднял - они теперь доступны каждому.
 
Олександр Слонєвський
"Работа Виктора Анатольевича Ольгашко заслуживает самой высокой оценки".
 
Зараз Віктор Ольгашко працює над новою справою." Одна з останніх справ в опрацюванні. Бій розвідників- парашутистів в р-ні села Кочерижки Павлоградського в 1943 році з місцевою поліцією і другі єпізоди. Фігурант справи (нач.поліції села Кочерижки) заарештований аж в 1969 році. За вироком розстріляний в Києві в 1970 році. Майже через 30 років - військові злочини не мають терміну давності".
 
Чекаємо на нову доповідь.

пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

Кращий читач року

Бібліотекарки  бібліотеки - філії №9  провели конкурс " Кращий читач 2019".
У номінації " Книгоковтач" перемогла  Крайнова Вікторія ( середня школа № 40 7-а клас).  "Книжковим шукачем  пригод" став  наймолодший читач  - учень 1 - а  класу  ліцею  № 2  - Коробський Ваня ( він прочитав за рік 25 книжок)





Номінацію " Книжковий гурман" забрав  Шульга Георгій. 
А номінацію "Прем'єр  читач"(любить читати новинки) Вовченко Настя. Свято завершилося акцією " Прочитай! Мені сподобалось!", на якій юні користувачі рекомендували  один  одному свої улюблені книги.




Бліц - опитування "Book -симпатія" визначило лідерів читацьких уподобань. Ними стали книги: Стронг Д. " Мій тато - алігатор"; Нестайко В.
"Дивовижні пригоди надзвичайної Принцеси"; Кідрук М."Навіжені в Мексиці"; Даррелл Д. "Балакучий згорток"; Абеді І ." Сенсаційний репортаж
Лоли".

Бегонія – цариця підвіконня

 Якщо троянду можна назвати королевою газонів і букетів, то пишна красуня бегонія - цариця підвіконь і балконів, зимових садів. Яких тільки квітів і відтінків вона ні буває! Жовта, червона, рожева, біла, оранжева, зі звичайними і декоративним листям - більш ніж тисячею різновидів, бегонія дивує уяву.
 

Як виростити у себе бегонію та доглядати за нею, щоб вона радувала  своїм пишним цвітінням  розповідали  на черговому засіданні клубу квітникарів і садівників бібліотеки на Шевченка м. Кам'янське бібліотекарка Алла Беленко та  біолог Андрій Енбулатов.


 


 

Численний рід бегоній об'єднує майже 500 видів, більшість з яких походить з тропічних лісів Америки, деякі — з тропічних лісів Африки. Свою назву бегонія отримала на честь любителя й збирача квітів Мішеля Бегона, губернатора Гаїті, організатора і спонсора наукових досліджень флори Антильських острів в 1687 році
Про квітку у всіх країнах світу ходять різні цікаві історії, легенди і сказання. Народи Китаю вважають, що перші квітки бегонії проросли в землі, на яку потрапили сльози закоханої жінки.


У Бельгії проводяться свята квітів, на яких з величезної кількості квіток бегонії викладаються різні картини. На кожне нове свято майстри й художники створюють неповторні картини із зображеннями Архангелів, фортець, історичних подій.

Нечисленні народи Гірських Гімалаїв вважають бегонію приправою і використовують її в кулінарії для своїх супів і бульйонів.

Більшість бегоній рясно цвітуть протягом всього літа, а за гарного догляду — восени і взимку. Усі види бегоній невибагливі й добре ростуть у кімнатних умовах.