Сторінки

пʼятниця, 29 листопада 2019 р.

Жива книга


У цікавому читацькому експерименті взяли участь учні ЗОШ №31 та гімназії №6 м. Кам'янське. Днями вони були читачами "Живої книги".



четвер, 28 листопада 2019 р.

Кіно на вечір п♥ятниці

В клубі інтелектуального кіно бібліотеки на Шевченка м.Кам'янське дивились та обговорювали комедію Гастона Дюпра 2018 р. (Аргентина, Іспанія)  "Шедевр".


Керівниця клубу Наталя Бохан представила хитромудру сатиру на сучасне мистецтво й одночасно детективну картину про дивовижну аферу.


 «Шедевр» - стрічка про художника Ренцо Нерви, який вважався живим класиком, але втратив популярність, Його вірний друг, галерист Артуро Сільва забезпечує йому дороге корпоративне замовлення: головну офісну картину для крутої компанії, яку очолюють аргентинські норвежці.
Доходи від замовлення дозволять художнику зберегти майстерню. Полотно повинні вперше відкрити й представити на ювілеї компанії в присутності могутніх гостей.

 
Ренцо Нерви береться за замовлення. Все йде за планом. Друг задоволений. Напередодні презентації художник дописує картину. Але коли її відкривають вранці під час ювілею компанії, усі багатії  знепритомнюють.  Ренцо за ніч домалював посеред замовленої картини величезний чоловічий орган з усіма деталями. Друг-галерист не врахував, що його друг-художник ненавидить багатіїв і взагалі нонкоформіст. А незабаром художника збиває машина, і він втрачає пам'ять.

Тут-то у фільмі  починається таке, як, запевняє пані Наталія, передбачить хіба що один досвідчений глядач зі ста.

Тож треба й нам подивитись цю кінострічку. 

Але  фільм і про те, що художник не вільний. Він не вільний за життя від ринку, смаків, удачі, власного характеру і навіть своїх друзів.

До речі, у фільмі використані роботи реального аргентинського жівопісца- експресіоніста Карлоса Горріарени (1925-2007).
Приємного перегляду!

середа, 27 листопада 2019 р.

Інклюзивність та відкрита молодіжна робота в молодіжних центрах.

Упродовж 19-21 листопада у м. Пустомити провідна бібліотекарка юнацького відділу бібліотеки на Шевченка м.Кам'янське Лариса Лощенкова брала участь у всеукраїнському тренінгу за навчальною програмою "Молодіжний працівник" на тему "Інклюзивність та відкрита молодіжна робота в молодіжних центрах».



Поклик душі


Найкреативніший і найпозитивніший бібліотечний клуб «За покликом душі» бібліотеки-філії №9 м.Кам'янське у свій шостий день народження потрапив до літературного калейдоскопа, що влаштували для них винахідливі бібліотекарки.



Змагалися у літературно-поетичному конкурсі
«Ці рядки мене надихають…»



Поринули у лінгвістичну вікторину «Ну щоб здавалося слова…»



"Пройшлися" «Музичними стежками вірша»



«Читання – це радість, натхнення й поклик душі!» - ділилися враженнями наприкінці зустрічі відвідувачі бібліотеки!

вівторок, 26 листопада 2019 р.

"Я захищаю права людини". Марафон з написання листів 2019

22 листопада бібліотека на Шевченка м. Кам’янське долучилася до всесвітнього Марафону написання листів – найбільш масштабної та однієї з найефективніших правозахисних акцій у світі, яку щороку проводить до Міжнародного дня захисту прав людини.

 




Марафон написання листів - це глобальна та щорічна кампанія, що проводиться напередодні Дня прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу. Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватись

Збір підписів триватиме до 15 грудня, після цього всі підписи з петиціями збирають та передають відповідним органам влади.
·    Усі охочі зможуть писати паперові листи солідарності з героями та героїнями Марафону, підписувати петиції онлайн, діяти в соцмережах та приєднуватись до активізму. Інформація про кількість написаних листів буде з’являтися на сайті https://marathon.amnesty.org.ua та сторінках організації в соціальних мережах Facebook та Twitter.

Координаторка Марафону Написання листів у Кам’янському– Валентина Суха, завідувачка юнацьким відділом центральної міської бібліотека ім.Т.Г.Шевченка, адреса пр.Тараса Шевченка,16 
 
ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ 

Amnesty International -- всесвітній рух, що об’єднує понад 7 мільйонів людей із більш ніж 140 країн і регіонів, які виступають за припинення грубих порушень прав людини. Amnesty International прагне забезпечити кожній людині можливість користуватися всіма правами, проголошеними у Загальній декларації прав людини та інших міжнародних правозахисних документах. тортур та безкарності міліції в Україні, за скасування смертної кари в Білорусі та за припинення дискримінації в Європі. 
 

Героями та героїнями Марафону є: Сара Мардіні та Шон Біндер з Греції, яких судять за допомогу біженцям; Еміль Астравко, заарештований в Білорусі на нібито розповсюдження наркотиків; Ясман Ар’яні, затримана в Ірані за відмову носити хіджаб; Оксана Мамченко, мешканка Краматорська, що разом з 12 дітьми потерпає від домашнього насильства; Їліясицзян Рехеман, уйгур, який утримується в одному з таємних таборів для «перевиховання»; Хосе Адріан, несправедливо звинувачений і катований поліцією Мексики; Магаї Матіоп Нгонг, з Південного Судану, він вже 2 роки провів в камері смертників, очікуючи на смертну кару через нещасний випадок; Марінель Сумоок Убальдо з Філіппін, яка бореться за права своєї спільноти. 
Детальніше про людей, в захист який ми писатимемо листи, міста та адреси місць, де проходить Марафон, відео матеріали тощо Ви зможете знайти на https://marathon.amnesty.org.ua 

неділя, 24 листопада 2019 р.

Что такое EdTech. 10 самых громких украинских проектов в области технологий образования.

Edtech - практика внедрения технологий и нестандартных решений в образование для лучшего усвоения знаний.


 

субота, 23 листопада 2019 р.

Світ моїх захоплень

Бажання творити приходить майже до кожного з нас. 
Засідання клубу сімейного читання та дозвілля "Супер7я", який працює у бібліотеці - філії № 9 м. Кам'янське, було присвячене темі "Моє хобі".

Захоплення у вільний час членів клубу різні: малювання, плетіння з бісеру, вишивання, кукли мотанки, в'язання, спорт. Але всіх їх об'єднує любов до читання.



Саканян Микита малює з дитинства, відвідує художню школу. Його малюнки викликали шквал позитивних вражень.


  Визир Марина та Немазана Ліза відвідують гурток "Ляльки - мотанки".


  Коробський Ванічка свій вільний час проводить з електроним та
електромагнітним конструктором. Він сам склав радіоприймач.


  Архарова Ліза дуже гарно малює.


  З літературою , яка розвиває різні творчі здібності, усіх присутніх
 познайомила керівник клубу Лариса Чуйкова.


 Якщо ваше хобі - читання - це праця корисна та приємна. Адже читання -це процес творчий.Це цілий світ яскравих образів, кольорів, і почуттів,це світ уяви та насолоди від читання. Тому читайте завжди і всюди, де тільки є для цього можливість, тоді читання стане вашою звичкою, а вона є ознакою висококультурної людини.

четвер, 21 листопада 2019 р.

"Все палає".Фільм про Майдан, який варто переглянути

Документальну стрічку "Все палає" Олександра Течинського, Олексія Солодунова та Дмитра Стойкова показували студентам медичного коледжу в клубі документального кіно з прав людини Docudays.ua Прометей, який майже п'ять років працює в юнацькому відділі бібліотеки на Шевченка м.Кам'янське. 
 

"Все палає"- це хроніка Революції Гідності та євромайдану: від мирних акцій до кривавих сутичок. Фільм вражає ефектом безпосередньої присутності й великою кількістю епізодів, яких раніше в медіа ніхто не показував.

Більшість сцен - палаючі шини, "коктейлі Молотова", сутички з міліцією. Але разом вони наочно показують страшну динаміку Майдану, констатуючи перетворення мирної демонстрації у збройне протистояння, внаслідок якого загинула сотня людей.  

За словами авторів, «Все палає» не намагається пояснити природу «Революції гідності» і події зими 2013-2014. Фільм швидше досліджує еволюцію протесту - від мирних акцій до кривавих сутичок.
 

Керівник клубу Наталія Бохан довго вагалася чи брати чи не брати цю кінострічку для обговорення зі студентами, яким під час революції Гідності виповнилося лише 11-12 років. З них мало хто  чув про Майдан. 

Перегляд був дуже важким і емоційно напруженим. Сльози  на очах! Дорослі не витримували, а тут майже діти! 
 

Під час обговорення студенти зізналися, що самі б не наважилися  на перегляд фільму, але погодилися, що це фільм, який варто переглянути.
  

Фільм було визнано найкращим східноєвропейським документальним фільмом на фестивалі "DOK Leipzig" у Німеччині. Також стрічка увійшла у список номінантів "Європейського кінопризу-2015" у категорії "Найкращий документальний фільм".

середа, 20 листопада 2019 р.

Остап Вишня

Днями у бібліотеці-філіалі №2 м.Кам'янське відбулась гумористично-терапевтична година: "Сміймось люди на здоров'я", присвячена 130 річчю Остапа Вишні. Бібліотекарки ознайомили присутніх з творчістю гумориста, розповіли про цікаві факти з його життя.

 
Народився 1 січня 1889 року на Полтавщині в містечку Груні в незаможній родині. Справжнє ім’я письменника – Павло Михайлович Губенко.

Народився 1 січня 1889 року на Полтавщині в містечку Груні в незаможній родині. Справжнє ім’я письменника – Павло Михайлович ГубенкоДжерело: https://dovidka.biz.ua/ostap-vishnya-tsikavi-fakti/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
Народився 1 січня 1889 року на Полтавщині в містечку Груні в незаможній родині. Справжнє ім’я письменника – Павло Михайлович ГубенкоДжерело: https://dovidka.biz.ua/ostap-vishnya-tsikavi-fakti/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
Є кілька версій того, чому письменник Павло Губенко вирішив обрати для себе такий «ягідний» псевдонім. Співробітники музею Остапа Вишні вибір імені письменником пояснюють любов’ю до творчості Миколи Гоголя, зокрема, захопленням романом «Тарас Бульба». Вибір прізвища пов’язують з банальною любов’ю до цих ягід. Згідно з іншою версією, вибір пояснюється звичайним приємним звучанням псевдоніма. Деякі експерти бачать у прізвищі захоплення творчістю Шевченка, в знаменитому творі якого фігурують ці дерева разом з хрущами.

 у Остапа Вишні було шістнадцятеро рідних сестер і братів
  • за освітою – військовий фельдшер
  • є засновником нового жанру – усмішка. Він писав: «Хоч «фейлетон» уже й завоював у нас повне право на життя, та, на мою думку, слово «усмішка» більш українське від «фейлетону»
  • псевдоним “Остап Вишня” вперше з’явився в 1921 році
  • письменника називали “найбільш знаним в Україні після Шевченка і поруч із Леніним”
  • був редактором відомого гумористичного журналу «Перець»
  • найперша книжка, яку прочитав письменник була «Сорочинський ярмарок» М. Гоголя
 А відвідувачі, які прийшли в цей день в бібліотеку, читали уривки з гуморесок Остапа Вишні, чим створили чудовий настрій всім присутнім.

 Як і багато років назад, на цьому святі гумору справдилась мрія відомого гумориста - його твори і досі викликають щиру усмішку на обличчях читачів, стираючи зморшки з їхнього чола.

понеділок, 18 листопада 2019 р.

Хризантема - "золота квітка " осені

Хризантема була головною героїнею чергового засідання клубу квітникарів і садівників «Маєток» бібліотеки на Шевченка м.Кам'янське.


У перекладі з грецьої слово хризантема означає «золота квітка»

Хризантема— національний символ Японії. Тут проводять і свято щастя, присвячений цим квітам. Хризантема красується і на імператорській печатці, і на монетах, і вища нагорода носить назву “Орден Хризантеми”.

У Китаї чай із хризантем вважається цілющим, кажуть, лікує серцево-судинні захворювання. Там навіть місто назване на честь хризантеми.

Існує стародавня східна приказка: “Хочеш бути щасливим все життя, вирощуй хризантеми”. Настільки шанобливо вони ставляться до них.

А от на Мальті білі хризантеми — це траурні квітки і їх ніколи не дарують близьким, не садять біля будинків.

Багато кам'янчанок вирощують ці квіти й мають дивовижні результати.
Днями вони ділилися досвідом вирощування хризантем в саду, обговорювали коли садити, як садити, живцювання хризантем тощо.

                                  

              Андрій Енбулатов присвятив свій майстер - клас грунтам.

                   
жерело: https://dovidka.biz.ua/tsikavi-fakti-pro-hrizantemi/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

неділя, 17 листопада 2019 р.

Школа маленьких ерудитів

А ви чули коли-небудь про танець фокстрот? Його назва перекладається як лисячий танець.Всім відомо, що лисиці дуже полюбляють поласувати мишками. А щоб спіймати мишку лисиці часто доводиться добре пострибати. Здалеку рухи лисиці нагадують елегантний танок. 

 
  
У школі маленьких ерудитів «Розумна крихітка» бібліотеки - філії №8 м.Кам'янське  наші маленькі друзі -  вихованці Центру соціально - психологічної реабілітації знайомилися з цікавими фактами з життя лисиць.

Про тямковитість лисиці, про її витівки розповідається в казках, легендах, байках.Найбільше дітям сподобалась цікава історія про лисенятка Шустрика української письменниці Мар'яни Князевич.
 Дітки з радістю малювали лисенятка Шустрика.

 


Читання - найкраща реабілітація, вважає   бібліотекарка Анна Голубовська.

пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

Тиха вечірка у бібліотеці на Шевченка


Бібліотека на Шевченка м.Камянське продовжує руйнувати шаблони про занудність бібліотеки.
7 грудня о 20:00 в юнацькому відділі відбудеться Тиха вечірка в навушниках (Good Silent Party).



четвер, 14 листопада 2019 р.

Медіаграмотна місія:фінальні роботи курсантів

“Вони слідкують за вами” - ні, це не вступ до трилера або детектива, а всього лише об’єктивна реальність сьогодення. XXI століття - це світ постійного збору інформації персональних даних та їх аналітики. Але чи все так страхітливо? 
 

Для початку факти:
Все приватне вже не є особистим. Ваші повідомлення, хмара для зберігання файлів, телефон при підключенні до інтернету (місце розташування, геотеги), і навіть ваші реакції (лайки, коментарі та ін.) активно аналізуються.

Угоди користувача і передача даних. Коли ви встановлюєте програми, то вам пропонують ознайомитися з призначененою для користувача угодою, але по правді кажучи майже ніхто її не читає, хоча саме там йде мова про безпеку ваших даних і міру відповідальності розробника.

Контент, який ви споживаєте + алгоритм => інформаційна бульбашка. Алгоритм соціальних мереж і пошукових систем аналізує ваші інтереси і підбирає контент згідно вашим поглядам, з одного боку це дуже зручно, з іншого ви стаєте ізольованим від всієї повноти інформації, цей феномен отримав назву "інформаційної бульбашки". В даному випадку спотворюється адекватність сприйняття світу, можливість об'єктивно його проаналізувати, так як побачити його в цілісності не вийде.

Було ваше - стало наше. Практично всі дані продаються маркетинговим компаніям. Завдяки цій інформації на вас націлюють ті чи інші рекламні компанії, якщо ви підійшли під опис цільової аудиторії. Хоча я бачу в цьому і плюс, так як в деяких ситуаціях це значно спрощує пошук, або ж допомагає надати вам дійсно актуальну інформацію, все залежить від типу контенту який вам необхідний.

Довіряй, але перевіряй інформацію. Наприклад - відгуки в інтернеті про якісь продукти чи послуги найчастіше є замовними і пишуться копірайтерами. 


Поради:

1) Менше розміщуйте своїх даних в інтернеті. Мінус - це можуть зробити за вас і інші (наприклад відзначити вас на фотографії і т.д.).

2) Будьте обережні в своїх реакціях і діях. Вони теж збираються, аналізуються, прогнозуються і по ним навіть будують "передбачення" стосовно вашої орієнтації та інших даних.

3) Пам'ятайте: в цьому інформаційному полі ви вже не одні; дані активно аналізується, а приватність стає відносною.

4) Знайте, що контент,у який ви споживаєте, не можна сліпо довіряти, а треба підходити критично (тобто перевіряти актуальність, надійність інформації, а також джерело); шукайте різну інформацію і інші точки зору.

5) Розслабтеся і насолоджуйтеся.

Висновок: світ вже змінився і уникнути інформаційної відповідальності ви зможете лише виїхавши до лісу. І то не факт. А це означає, що треба дізнаватися нові правила гри і вчиться грамотно взаємодіяти з сучасним світом. А в цьому вам допоможе курс медіаграмотності.

Успіхів!


Фінальна робота  курсу з медіаграмотності Тетяни Герасюти "Розрізняй та перевіряй:інфо - медійна грамотність" за підтримки IREX бібліотекарки відділу абонемента бібліотеки на Шевченка м.Кам'янське Таценко Ганни.