Сторінки

четвер, 31 жовтня 2019 р.

Хеловін - паті " Монстри на канікулах"

Бібліотека - філія № 9 м.Кам'янське запросила читачів на жахливо веселе  Хеловін - паті "Монстри на канікулах". Бібліотеку заполонили кажани  й павуки, чорні кішки та коти, відьми, привиди, вампіри, що повилазили з книжок "Жахів".



Діти прийшли в костюмах героїв жахливо цікавих книжок, мультиків, комп'ютерних ігор. Тут були чарівні відьмочки, загадкові вампіри, Джокер, чортеня, привиди, монстри.


Учасникам вечірки було не страшно, а дуже весело та цікаво. Вони поринули у магічну історію сестер - вампірш, мандрували разом з Іркою Хортицею - наддніпрянською відьмою магічним квестом , подорожували чарівними стежками з Тхнусею - відьмою з брудними звичками та іншими героями "жахів".


Свою швидкість, фантазію, логіку, уважність, розум присутні продемонстрували, взявши участь у різних конкурсах та забавах.




Капості чи солодощі??? Так, звичайно, солодощі. "Нечисть"  пригощалася солоденьким.


А почути з вуст самої Відьмочки  про те, що сьогодні відвідувати бібліотеку та читати - це модно та круто, багато значить. 


Хеловін у бібліотеці - це ще одна чудова нагода весело та цікаво провести час на осінніх канікулах та дізнатися багато корисного та незвичайного.

середа, 30 жовтня 2019 р.

ЖАХливо цікаві історії в бібліотеках Кам'янського

Восени у наших читачів настрій такий же бадьорий і радісний та трохи ЖАХЛИВИЙ!

https://maximum.fm/novini_t2
Хеловін традиційно святкують у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Ви також можете долучитися до святкування у своєму місті.
https://maximum.fm/novini_t2
 
  
Для самих хоробрих хлопчиків і дівчаток жахливі, хвилюючі і веселі книги, які цікаво читати під ковдрою, увімкнувши ліхтарик бібліотекарки бібліотеки-філії №8 м.Кам'янське презентували нову книжкову виставку. Мені дуже подобається. А вам?





Перші читачі


Чи доводилось вам коли-небудь чаклувати? Завідувачка бібілотеки - філії №8 Тетяна Гончар спробувала й у неї вийшло. Маленький привід і маленька Баба-Яга Отфріда Пройслера, мумі-тролі Туве Янссон, Тхнусія Кей Уманські, відьми Роальда Дала, чудове Чудовисько Сашка Дерманського – ось неповний перелік страшнючих істот, які їй допомогали 

Діти слухали мов зачаровані!
 

Геловін  у бібліотеці - філії №3




Днями там шукали монстрів! Так,так! Бібліотекарки влаштували для відвідувачів пошук - гру "Знайди монстра". Гравців дуже захопила драйлива гра. Їм знадобились: кмітливисть, увага, пам'ять, логіка, швидкість та знання книг.



Ура! Я знайшла!

 

ХОВАЙТЕ СВОЇ ГУДЗИКИ, БО ІНАКШЕ СНУМРИКИ ПРИЙДУТЬ ДО ВАС!
Здебільшого це добрі,полохливі звірятка. Вони мешкають у затишних будиночках. А сьогоді вони прйшли до читачів  бібліотеки на Матросова!








понеділок, 28 жовтня 2019 р.

Від балерини до космонавта

Як ви думаєте що означає слово педагог? 


Виявляється слово педагог, як і багато інших у нашій мові, має давньогрецьке походження. І означало воно «дитиноведення, дитиноводіння». Чому? Тому що педагогами називали рабів, нездатних до фізичної праці, отже, єдине, що вони могли робити — проводжати до школи, а потім і забирати з неї дітей впливових людей.

А от вчителям арифметики пощастило трохи більше – їх у Давній Греції поважали та називали калькуляторами. Саме так.

Днями у центральній бібліотеці для дітей м.Кам'янське йшла дуже серйозна розмова з учнями колегіуму №16 про професії.

Бібліотекарки разом з письменницію  @Еліною Заржицькою та електронною книжкою «Абетка професій» допомогли учням зрозуміти переваги та недоліки деяких професій: лікар, пекар, перукар, маляр, водій, вчитель та бібліотекар.
 




Довідка:

Унікальну абетку професій та спеціальностей для дітей і спільно з дітьми створили у Дніпрі. Діти намалювати картинки, де  вони зобразили на їхній погляд ідеальні професії. 

Абетка містить твори 29 сучасних українських авторів із 17 міст, які проживають не тільки в України, а й в Чехії та Македонії. Це 20 реалістичних новел та 9 казок, які знайомлять юного читача з найрізноманітнішими професіями: від двірника до конструктора космічних літальних апаратів.

Повний перелік виглядає так: архітектор, балерина, бджоляр, бібліотекар, військовий, вчитель, геолог, гірник, двірник, дресирувальник, еколог, електрик, зварювальник, квітникар, конструктор космічних літальних апаратів, кравець, кухар, лікар, льотчик, металург, механік, модельєр, музикант, провідник потягу, слюсар-сантехнік, столяр, хімік, штукатур.

Ідея абетки належить українській письменниці-казкарці Еліні Заржицькій



«Абетка професій», — проект благодійний, його можна безкоштовно завантажити на сайті https://toloka.to/t86096

субота, 26 жовтня 2019 р.

Картопляний бум у бібліотеці

Члени клубу сімейного читання та цікавого дозвілля "Невгамовні бібліобатьки", що працює у бібліотеці - філії № 9 м. Кам'янське влаштували картопляний переполох " Усмачного овоча в гостях".


На гостей чекала зустріч з "Картопелькою - вершком" та "Картопелькою - корішком", вікторина "Це картопля - бараболя, завітала до нас з поля".


Діти взяли участь у таких конкурсах : "Влучний стрілець", "Перевізник", "Картопляний комбайн", "Картопелька - трудівниця".





У конкурсі "Картопляний шедевр" дитячі вироби з картоплі були дуже оригінальні та незвичайні.


Свято об'єднало всіх членів клубу та гостей та дало можливість кожному присутньому відчути себе частинкою бібліотечної родини.


Барвисті фарби осені

Осінь - пора краси та натхнення. Порадіти гарній погоді, насолодитися дружнім спілкуванням і дарами осені зібралися учасники клубу «За покликом душі» бібліотеки-філії №9 м.Кам’янське. 


Цінність спілкування приносить не лише моральне, а ще інтелектуальне та естетичне задоволення. Тому з задоволенням брали участь в конкурсі побажань «Пурпурові фарби осені», читали улюблені «осінні» вірші.  
«Ой, осінь, осінь, барви чудотворні!
Як журавлі кричать твої: - Курли…»

А ще - слухали романси у виконанні Ольги Богомолець і як завжди співали, співали…





пʼятниця, 25 жовтня 2019 р.

Українські письменниці серед претендентів на премію Астрід Ліндґрен 2020

Під час Франкфуртського книжкового ярмарку оголосили письменників та ілюстраторів, що боротимуться за здобуття престижної літературної нагороди – Меморіальної премії імені Астрід Ліндґрен 2020 року. До переліку претендентів потрапило дві українки – письменниця Леся Воронина та художниця Катерина Штанко.



Премія імені Астрід Ліндґрен була заснована на честь відомої дитячої письменниці і вручається щороку за досягнення в літературі для дітей та юнацтва. Загалом за першість у премії боротимуться 237 кандидатів із 68 країн світу, серед яких 49 нових імен. Усі претенденти є авторами, ілюстраторами чи промоутерами читання. З них 46% – жінки, 41% – чоловіки та 13% – організації. Хто переможе – дізнаємося 31 березня 2020 року.

Леся Воронина – українська письменниця, перекладачка, журналістка. Саме вона написала низку книг для дітей, серед яких «Слон на ім’я Ґудзик», «Слон Ґудзик та Вогняна квітка» та ін. А завдяки художньому таланту художниці Катерини Штанко з’явилися книга «Дракони, вперед!» та ілюстрації до десятків книг для маленьких читачів.

Роки окупації та миті визволення

Як розповісти дітям та згадати з дорослими про важкі й далекі роки окупації фашистськими загарбниками Кам'янського, про мужні дні визволення, як поєднати трагічне й комічне, мужність й зрадництво знають кам'янські бібліотекарки.

Разом з учнями гімназії №6 бібліограф Людмила Ревко досліджувала "Живу історію Євгена Лебедєва — художника-земляка", дитинство якого прийшлось на суворі роки війни з нацистськими окупантами. Знайомство з творчістю Євгена Лебедєва в арт-галереї бібліотеки на Шевченка була дуже доречним.




Годину історії «Все пам’ятає батьківська земля – і грім гранат, і визволення день» провели в бібліотеці-філіалі № 5  для вихованців 6 – 10 класів КДПС, розповідь  доповнили виставкою «Очима фронтового репортера», на якій представили світлини прадідусів наших читачів.




Годину пам'яті "Безсмертя подвигу" присвятили бібліотекарки бібліотеки — філії №2 76-й річниці визволення нашого міста від фашистських загарбників.

На зустріч з учнями шкіл мікрорайону №20 та 37 завітали почесні гості — ветерани та діти війни, які бачили воєнні жахіття власними очима. Їхні розповіді нікого не залишили байдужими. Ховрич Ольга Григорівна, читала свої вірші про війну, співали пісні воєнних років.