Сторінки

вівторок, 30 квітня 2019 р.

День в історії Кам'янського

1 ТРАВНЯ 1942 р. 

За розпорядженням штадткомісара Кам’янського день 1-го Травня святкувався як День Труда. Час з 12-ї години дня для українського населення було оголошено вільним. Шкільні заняття цього дня не проводились. 

1 ТРАВНЯ 1944 р. 

Першотравнева колона демонстрантів прямувала за незвичним маршрутом. Напередодні ввечері підірваний під час окупації пам'ятник «Прометей» був знову поставлений на своє місце, і більшість городян ще не бачили відтворений символ Дніпродзержинська. Найбільший обсяг рятувальних робіт виконав колектив будівельного цеху ДМЗ (керівники І. Сторожко, І. Лубенець, Д. Карцев): потрібно було не тільки відновити статую, але й спорудити заново 18-метрову колону. 


Прометей в лісах

1 ТРАВНЯ 1997 р. 

За розпорядженням міського голови В. Швеця всі вивіски державних установ і комерційних структур міста повинні бути перекладені українською.


Эльна(продолжение ч.4)

Александр Слоневский,
член Национального общества краеведов Украины



«Дежавю» Днепровского завода

неділя, 28 квітня 2019 р.

День в історії Кам'янського

29 квітня 1959 р. театру Палацу культури металургів присвоєно звання НАРОДНОГО


Міжнародний день танцю

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера (29.04 1727 р. - 19.10.1810 р.) - "батька сучасного балету». Саме він наділив танцювальні рухи змістовним навантаженням і доповнив їх пантомімою, для більш повної передачі задумки постановника.
Подружжя Линда і Майк з Великобританії спробували показати за 100 секунд, як мінялася мода з 1912 р. до початку 2012 року. Автори показали тенденції моди кожної епохи. Крім змін в одязі, у відео також впізнанні танцювальні рухи, популярні на той момент. Відеоряд підібрано з мелодій і ритмів, популярних у ті роки.

День в історії Кам'янського

28-30 КВІТНЯ 1989 р. відбувся перший у СРСР фестиваль “Бітломанія” 

 

Значок, що зберіг краєзнавець Олександр Слонєвський - відвідувач фестивалю

Детальше:

День в історії Кам'янського

28 КВІТНЯ 1925 р. В ІСТОРІЇ КАМ’ЯНСЬКОГО

На Дніпровському державному заводі введена до ладу доменна піч №1. Цей день вважається датою переходу підприємства з-поміж законсервованих у розряд, що діє.


28 КВІТНЯ 1932 р В ІСТОРІЇ КАМ’ЯНСЬКОГО

Музей історії міста Кам'янське переміщений з Палацу культури металістів в приміщення закритої православної церкви, в якому і перебував до 1941 року.


Світлини з архіву краєзнавця Олександра Слонєвського!

пʼятниця, 26 квітня 2019 р.

Чорнобиль в цифрах: плач мертвої зони

Вже 33 роки минуло відтоді, як вибухнув 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС, випустивши смертоносні радіоактивні хмари.



Аварія, що трапилася 26 квітня 1986 року, стала однією з найбільших екологічних катастроф в історії людства. В атмосферу потрапило 190 т радіоактивних речовин. Вісім з 140 т радіоактивного палива реактора опинилися в повітрі. Інші небезпечні речовини продовжували покидати реактор у результаті пожежі, що тривала майже два тижні.

Вона вплинула на долі мільйонів людей. 



Цифри, які приводили бібліотекарі філіалу № 5 м.Кам'янське учням 6 – 9 класів КДПС на годині-осмисленні «Чорнобиль в цифрах: плач мертвої зони», говорили самі за себе…




Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина, а радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. 

Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опромінені, близько 155 тис. км2 територій було забруднено, з них 52 тис. км2 – сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору. 

Від аварії постраждало 7% населення України, що становить 3 361 870 осіб... 

Згадування чорнобильської катастрофи, як правило, викликає думки про смерть, руйнування, страшні невиліковні захворювання, значні економічні втрати та інші негативні наслідки і змушує замислитись…


Насправді використовувати атомну енергетику – це як ходити по лезу ножа. З одного боку, перспективи доволі заманливі, з іншого – один невірний крок, і катастрофа неминуче зачепить усе людство. Якщо граєшся з вогнем, то рано чи пізно обпечешся.

Не варто забувати, що людина – істота не досконала, і все, створене нею, може мати хибу.

четвер, 25 квітня 2019 р.

Тиждень Китаю у Кам'янському.Китайський вузлик щастя

Учні СЗШ №6 разом з бібліотекарями юнацького відділу бібліотеки на Шевченка м.Кам'янське  вчилися плетінню традиційних китайських вузликів. У цьому нам  допомагала наш вірний друг і чудова майстриня Ольга Громова.



Відмінною рисою при плетінні китайський вузликів є використання одного-єдиного шнура. Шнур довжиною, щонайменше, 1 м у відповідності зі спеціальною методикою і правилами намотується, складається, вишивається й протягується, в результаті чого створюються дивовижні вузлики. Китайські вузлики виглядають однаково зовні і з вивороту. Хоча існують окремі виключно складні художні вузли, що використовуються в дизайні, усі вони являють собою комбінації 20 базових технік плетива.

Особливий вид вузлів, відомий як "вузлики щастя" слугував в якості амулету, що приносив вдачу, захищав від злих сил, сприяв подоланню перешкод. 

За допомогою пані Ольги ми нав'язали стільки вузликів щастя, що вистачить всім.










середа, 24 квітня 2019 р.

Тиждень Китаю у Кам'янському. День документального кіно

Кожен з нас із захопленням та подивом дивиться акробатичні та гімнастичні шоу. Нас вражають майстерність, неймовірна чіткість, легкість, синхронність танцівників... особливо китайських або інших азіатських виконавців. Напевно, багато хто бачив їхній акробатичний варіант класичного балету Лускунчик, Лебедине озеро, та чимало інших.


Але ж, яку ціну доводиться заплатити тим, хто це шоу творить? Чи завжди така майстерність стає покликом душі, чи - можливо це є засіб виживання для себе та своєї родини?


Про реалії, дітей та акробатичні шоу сміливий фільм китайського режисера Хуаціна Цзіня, який має назву "Цвіт крізь сльози" переглядали та обговорювали в юнацькому відділі бібліотеки м.Кам'янське учні центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів

 



Довідка
Фільм презентований  клубом документального кіно з прав людини DOCUDAYS UA ПРОМЕТЕЙ у межах Тижня Китаю

«Перукарська воля» в клубі документального кіно Docudays.ua Прометей

 Днями у клубі документального кіно з прав людини юнацького відділу бібліотеки на Шевченка  м. Кам’янське  Docudays.ua Прометей  співробітники  служби пробації Південного районного відділу переглядали та обговорювали документальний фільм 2011 року  «Перукарська воля» режисерів Фінлі Претселл та Едріен МакДовалл.


Сюжет фільму на перший погляд простий: уся в'язниця готується до щорічного змагання з перукарського мистецтва серед ув’язнених. Учасники борються за головний приз, але думки головного героя фільму Френсіса – не лише про змагання: «Мені довіряють ножиці, а я ж тут за вбивство». Глядача втаємничують у мрії та прагнення деяких найнебезпечніших злочинців Шотландії, які, щодня підстригаючи інших ув”язнених, знову й знову прокручують свої життя в голові. «Десять хвилин тут, мов десять хвилин на волі» – завдяки перукарській справі чимало в’язнів переосмислюють свої вчинки й готуються до іншого життя поза ґратами.

Тиждень Китаю в Кам'янському

В юнацькому відділі бібліотеки на Шевченка м. Кам'янське почався тиждень Китаю.




Бібліотекарі підготували цикл культурно — просвітницьких заходів про побут, культуру, природу, економіку третьої за розміром території країни.

вівторок, 23 квітня 2019 р.

Бібліотечна Дніпропетровщина у Кам’янському

Щодня бібліотекарі замислюються над питаннями:чи повинні бібліотеки доводити свою значущість? Чи відповідають вони потребам громади, вимогам сьогодення? Чи готова громада сприймати зміни у бібліотеках? 



Свято природи, весни та пісень

Земля – колиска людства. Всесвітній день Землі -22 квітня, свято захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа. День Землі спочатку відзначався у березні у день рівнодення, коли природа прокидається і все навколо наповнюється життям. З давніх часів з цим періодом пов’язувалися надії і сподівання на перемогу сил світла над темрявою. До цього свята приєдналися і члени клубу «За покликом душі."


В бібліотеці-філії №9 пройшов екологічний вечір «Цей безмежний, прекрасний світ». На огляд присутніх була представлена книжкова виставка «Аптека рідного краю»


По весняному тепло та весело згадували пісні, літературні твори, відгадували загадки про природу Родзинкою заходу став конкурс віршів «Душа природи промовляє». Цікавою була інформація бібліотекарів про весняні народні свята. Члени гурту « Деснянка» виконали веснянки та пісні «А вже весна», «Весна іде-красу несе», «А в довгої лози» та інші.


понеділок, 22 квітня 2019 р.

Великдень

Бібліотекарі   м. Кам'янське  часу не гаяли:інсталяції, виставки у вікні нагадують про Великодні свята.

"Дороге яєчко до Великодня"- інсталяція у відділі абонемента бібліотеки на Шевченка


Як вам таке яйце? Дарунок майстрині Ольги Громової юнацькому відділу


Роботи майстрині Лариси Лосенко завжди прикрашають вікна бібліотеки на Шевченка. 24 квітня об 11.00 в адміністративній будівлі центрального парку культури та відпочинку відкриється її авторська виставка "Великдень". В  колекції Лариси Семенівни понад 1000 яєць, що  виконані в різних техніках. Неймовірно красиво та вишукано.




Бібліотека - філія №7 зпросила своїх маленьких друзів на майстер-клас

 Зробили зайчика-на-пальчик та спробували техніку декупаж для прикрашання пасхальних яєць.



Пензлик, трохи білка та будь-яка яскрава серветка — ексклюзивна крашанка готова. Перегляд фото та розповідь про пасхальні дерева, що останнім часом з'являються в великих містах України, викликали у наших майстрів бажання зробити таке диво і в нашому місті. Можливо, саме завдяки учасникам цих бібліопосиденьок, дерево розквітчане крашанками буде і в Кам'янському.

неділя, 21 квітня 2019 р.

Читацьке бінго

У бібліотеці на Шевченка м.Кам'янське триває гра ЧИТАЦЬКЕ БІНГО. 





субота, 20 квітня 2019 р.

Эльна(продолжение ч.3)

Александр Слоневский,
член Национального общества краеведов Украины

Первые испытания

Большевистский переворотподорвали положение Всеволода Жданова: все его банковские сбережения в размере десяти тысяч рублей пропали в огне национализации 1918 года. И всё же приобретённый колоссальный опыт и слава одного из лучших инженеров Юга России помогли удержаться на плаву.



неділя, 14 квітня 2019 р.

На бібліопосиденьки до бібліотеки

На бібліотечні посиденьки у бібліотеці — філії №9 м.Кам'янське зібралися лише найменші члени та гості клубу сімейного читання та цікавого дозвілля "Невгамовні бібліобатьки". "Нехай батьки готуються до Великодня, ми не заважатиме їм" - вирішили діти.


Разом з керівником клубу Ларисою Чуйковою вони подорожували "Шляхами улюблених книг" Олега Майбороди, Лесі Вороніної, Олександра Дерманського, Володимира Нестайка.


Як дорослі читачі брали участь в анкетуванні. Старанно відповідали на запитання пані Лариси: "Я люблю читати тому, що..."

це цікаво та розважальне, круто;
це допомагає у розвитку розуму;
чим більше ти читаєш, тим простіше і краще будеш висловлюватися;
книги корисні для розуму;
кожен раз пізнаю щось нове та вчуся на помилках персонажів.

Серед книг, які вразили читачів були такі:

-О.Волков "Чарівник смарагдового міста" ;
-А. Ліндгрен " Три повісті про Малюка та Карлсона";
-Роальд Дал " Чарлі й шоколадна фабрика";
-С.Гридін "Федько у пошуках Чупакабри" ;
-Ж. Верн " Подорож до центру Землі";
-Л.Кєрролл " Аліса у країні див".

Членам клубу завжди цікаво разом. Тому довго обговорювали прочитане, спілкувалися, згадували цікаві історії та грали у веселу гру "Хто Я?".



Посиденьки  закінчилися смачним чаюванням у затишному, наче сімейному, колі, але до подорожі з улюбленими літературними героями ми обов'язково повернемося.

В клубі "Невгамовні бібліобатьки" завжди книжково, весело й цікаво! 


Інформацію надала провідний бібліотекар бібліотеки - філії №9 Лариса Чуйкова.