Сторінки

середа, 31 січня 2018 р.

Зимові розваги.

Неможливо уявити  зиму без снігової баби, цікавих ігор на морозі та веселощів зі снігом. Бібліотекарі філії №7 разом з малятами дитсадка «Незабудка»  вирушили  у світ зимової краси і зимових див, щоб не проводити голосні читання в приміщенні, а подорожувати казковими стежинками на подвірї  - читати вірші та  відгадувати загадки про зиму і просто  бавитися на снігу, а це: перегони на санчатах, гра  "Зимові вершники»,забави з мячем, прикрашання засніжених кущів сніговиками.
Сподобалася малятам  «Казка про шишку». 
Спочатку читали казку, а потім  гралися  .Гра «Чия шишка тепліша» зігріла  дітям не тільки ніжки,а й  долоньки(треба було на швидкість зібрати шишки, потерти їх  та швидко скласти у відерця).
Хіба можна не грати зі снігом?
Не злякав малечу   мороз, бо  вміють вони веселитися та розважатися. Холодно, але  нудьгувати ніколи.


Яскраві заходи Центральної бібліотеки в січні: одним рядком.

Стартував проект бібліотекаря абонементу Алли Бєленко "Містична Україна".


Молодий бібліотекар абонементу Кристина Чуйкова провела огляд до 80 - річчя Василя  Стуса.


Краєзнавчий проект «Моя сімейна історія» читального залу.



Фестиваль "Нове британське кіно" у юнацькому відділі.


Молодь клубу "На перехресті" на черговій зустрічі  грала  у кооперативну стратегію  "Світ громад"  в юнацькому відділі та відвідала виставу  театру "Ханума".



Проект читального залу "Невідоме Кам'янське".


Нова "господиня" арт - майданчику "Співзвучність"- завідуюча абонементом Юлія Задорожня.


вівторок, 30 січня 2018 р.

Семінар - практикум для мешканців Кам'янського «Психосоматика: як лікувати хвороби від нервів» пройшов в бібліотеці .

Днями в юнацькому відділі центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка відбувся семінар - практикум для мешканців Кам'янського «Психосоматика: як лікувати хвороби від нервів» в рамках спільного проекту благодійного фонду «Центр культури і мистецтв« Златоуст » та  бібліотеки.


Практикуючий психолог Інна Нікітіна говорила про те, що до недавнього часу всі хвороби ділилися на фізичні і психічні. Але в середині минулого століття доктор Ф. Александер виділив третій клас хвороб - психосоматичні. З тих пір психосоматика розглядає і успішно виліковує тілесні хвороби, які викликаються психологічними причинами.



Спочатку це була «класична сімка» захворювань, в яку входили інфаркт міокарда, виразка шлунка, бронхіальна астма, коліт, гіпертонія, гіпертиреоз і цукровий діабет. Але сьогодні психосоматика працює з будь-якими соматичними порушеннями, викликаними психічними причинами. Психосоматика як наука ґрунтується на наступних твердженнях:
Неправильні думки неминуче призводять до хворого станом тіла. Змініть думки - і ви отримаєте здорове тіло! Лікування стає можливим, якщо хворій людині самостійно вдається виявити і усунути невирішені психологічні проблеми;
У будь-якої людини є все необхідне для самостійного зцілення. У фізичному тілі спочатку присутні потужні механізми для само зцілення. Людина може припинити самозцілення, тільки якщо не вірить в таку здатність свого тіла і не дає своєму організму найнеобхідніше: достатнє харчування, фізичне навантаження і спокійний нічний сон; Тільки сам хворий в змозі вилікувати себе! Ніхто не зможе зробити це за нього. Інші люди можуть відстежити нездорові моделі його поведінки, але змінити свої думки може виключно він сам! Спочатку треба лікувати своє душевний стан, а вже після цього буде лікування тіла і розуму. Що ж треба зробити для цього? Почати жити осмислено і радісно, ​​постійно розвиватися і не соромитися висловлювати свої потреби;
Коли серце людини наповнене сумом, страхом, гнівом або відчаєм, в ньому не знаходиться місця для здорових почуттів. Прощення прибирає застарілі рубці в нашій енергетичній оболонці: все ті підсвідомі страхи і «хворі» установки, які ховаються в хребті, а також всі отруйні емоційні скупчення у внутрішніх органах;


Любов дійсно зцілює! Це почуття відрізняється ні з чим незрівнянну цілющою енергією. Посилаючи любов в хворі частини свого тіла, ви наповнюєте весь свій організм потужною силою! Зміна себе є єдино необхідним дією для лікування. Тільки зміни розширюють мислення, допомагаючи людині рухатися вперед. Жити - це значить постійно змінюватися і змінювати світ навколо себе!



Вважаєш – чудеса далеко, а вони поруч з нами: Михпайлу Пришвіну -145 років.

Комплексну цільову програму «Марафон літературних ювілеїв» провідний бібліотекар філії №4 Карпанова С.О. розпочала  голосним читанням з обговоренням оповідання Михайла Пришвіна «Еж» з циклу «Улюблений твір про тварин» (до 145-річчя письменника).


Ім’я Михайла Михайловича Пришвіна з дитинства знайоме кожному. М.Пришвін – знавець,тонкий поцінувач краси навколишнього світу. Багато світла і сонця, багато любові до природи, а крізь неї до людини в книжках цього витонченого художника. Мисливець та мандрівник, він багато подорожував. Бував він і в Заполяр’ї, і в Казахстані, і на Далекому Сході, і в Кавказьких горах, чимало блукав то з мисливською рушницею, то з фотоапаратом середньоруськими лісами та полями. Недарма географи вважали Михайла Михайловича своїм соратником, творившим художню географію країни. Вони назвали його ім’ям мис на одному з Курильських островів. На Кавказі його ім’я присвоєно гірському піку та озеру – ім’я Михайла Михайловича Пришвіна.
Багато ходила по землі, багато бачила ця незвичайна людина. Бачила те,що не кожен зможе побачити, хоч все те, про що він пише, - поруч з нами,навкруги. А навкруги, виявляється, повно різних чудес, але ми їх бачимо тому, що їх показав нам геніальний художник. Безліч маленьких чудес бачать очі письменника та зберігає його перо,створюючи поетичну прозу, повну дорогоцінних образів та знахідок.
«Та ось я знайшов улюблену справу для себе, - говорить Пришвін, - шукати та відкривати в природі прекрасні сторони людської душі – і звіру, і птиці, і траві, і хмаринці, тільки людина дає свій образ і сенс».
На уроці читання бібліотекар Карпанова познайомила учнів 4 класу ЗСШ №18  з цікавою біографією письменника та з оповіданням «Еж». 


Оповідання невелике, але дуже захоплююче,написане з м’яким гумором. Пришвін сприймає природу як письменник і як вчений. У нього вельми достовірні і зіркі спостереження.  Головна думка твору:дружба з тваринами, єдність людини з навколишнім світом, дбайливе, турботливе ставлення до тварин.
Коментоване читання оповідання «Еж» бібліотекар доповнила цікавою інформацією про цих тварин з енциклопедій.

понеділок, 29 січня 2018 р.

Бібліотечні заходи до 100 - річчя битви під Крутами.

29 січня ми відзначаємо 100-річчя бою під Крутами. Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили: менша, але мужня і волелюбна, і більша — жорстока і кривава. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.
Бій відбувся під Києвом, на залізничній станції Крути біля селища Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. В бою оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.
Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані та поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір.
Битві під Крутами присвячений Меморіал пам’яті героїв Крут. До його складу входить монумент битви під Крутами, символічна могила-курган, каплиця, озеро у формі хреста, музейна експозиція розміщена в старовинних залізничних вагонах. Меморіал знаходиться біля села Пам’ятне Борзнянського району, Чернігівської області.
До Дня пам'яті героїв Крут  в юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки відбувся спогад-реквієм «Ніколи не забути цих юних душ нескорений політ». На заході були присутні  учні СЗШ №31. 

   
Завідувач юнацьким відділом Валентина Суха  розповіла присутнім про бій під Крутами, наголосивши на тому, що 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації.


 Жертовності та героїзму Крут забувати не можна. Валентина Леонідівна ознайомила присутніх з літературою, яка є в бібліотеці з цієї теми  та запросила присутніх переглянути книжкову виставку «Пам’ятай про Крути».


Наприкінці заходу бібліотекарі разом з користувачами вшанували пам'ять Героїв хвилиною мовчання.
Битва під  Крутами - подія , що увійшла в історію нашого народу  як символ величної самопожертви і патріотизму у боротьбі за незалежність України. Про це розповіла  бібліотекар бібліотеки - філії№9 Чуйкова Л.І . учням 6-а класу академічного ліцею№15.


Година пам'яті «МолисьМолися,синуза ВкраїнуЙого замучили колись» викликала зацікавленість дітей цим періодом в історії нашої держави.



неділя, 28 січня 2018 р.

Книги, які скрасять ваші вечори.

 Питання "Чим зайнятися?" ми задаємо собі ані трохи не рідше, ніж наш улюблений "Що вдягнути?" Якщо з другим питанням ми й самі не завжди можемо впоратися, то для першого відповідь очевидна - книги. Коротати вечори в компанії захоплюючого роману - це насолода і розкіш.  В бібліотеці-філії  №9 на дорослому абонементі була оформлена книжкова виставка "Теплі книги для зимового вечора" з  розділами :
- Про любов; відносини;
- Про пригоди;
- Про науку і фантастику;
- Для оптимизму



 Для постійних користувачів бібліотекарі підготували літературний калейдоскоп "Книги для зимового вечора".
Кожному відомо, що по-справжньому гарна книга здатна подарувати читачеві масу свіжих вражень і нового досвіду.

субота, 27 січня 2018 р.

С юбилеем, Лариса Ивановна!

Коллектив Каменской  ЦБС поздравляет с юбилеем
Ларису Чуйкову !




С днем рождения сейчас
Мы поздравить рады Вас,
Пожелать здоровья, сил,
Чтоб задор всегда в Вас был.

Чтоб не меркла красота,
Чтоб в душе весна цвела,
Чтоб коллеги Вас ценили,
А все близкие — любили.

И любовь как талисман
Пусть годами служит Вам,
Бережет от зла и бед.
С днем рождения, долгих лет!



День народження в бібліотеці.

День зимового іменинника відсвяткували в Центральній бібліотеці для дітей (майдан Петра Калнишевського,1а) учні 2в класу колегіуму №16.Батьки приготували їм подарунки і солодощі,а літературні герої нелітературні випробування.
Після приємних слів про чудових іменинників і святкових привітань перейшли до завдань,які приготували для дітей літературні герої - витівник і любитель солодощів Карлсон,силач Котигорошко,фантазер барон Мюнхгаузен,гарна подруга Пеппі Довгапачоха і крихітка Мальвіна.
Найбільше завдань було від вигадника Карлсона. Найбільший захват і сміх викликали мумії,які робили дівчата і хлопці.В цьому завданні перемогли хлопці.






На прохання сластуна Карлсона їли і пили на швидкість, переможець двох конкурсів виявився один - справжній друг для маленького шведа.




Для дівчаток Карлсон приготував свою улюблену забаву-будування пірамідок.


Завдання гостям від Котигорошка було на силу.Гості виштовхували один одного з кола.На жаль,не обійшлося без переможених...


Пеппі і Мальвіна приготували суто жіночі конкурси. Мальвіні треба було допомогти приготувати десертний стіл,а Пеппі просила допомогти з меню для пікніка.Виявилося,що багато не пробували ще десерт "Тірамісу",а суші вважають десертним блюдом.З великим апетитом чекали на подарунки і солодощі і отримали їх,бо заслужили.Час сплив дуже швидко,а діти залишились задоволеними.



пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Вниз по чарівній річці.

25 січня в Центральній бібліотеці для дітей (майдан Петра Калнишевського,1а) пройшов літературний квест "Вниз по чарівній річці з Едуардом Успенським."


2 а клас колегіуму №16 поділили на чотири веселі компанії "Друзі Чебурашки", "Дядько Федір і компанія", "Фіксики" і "Різнокольрова сімейка" і направили у плавання по річці з відвідинами причалів.Чотири досвідчені боцмани (бібліотекарі ЦДБ)задавали дітям складні питання по книгам ювіляра Едуарда Успенського.



Питання були заплутані,іграшки і цеглини заховані,а на деякі питання довелося шукати відповіді в "Довідковому бюро автора".


І по закінченню квесту випробування не скінчилися.Із чарівної скриньки діставали загадки, а відгадки були зашифровані і заховані по всій бібліотеці.


Довелося багато рухатися і думати.Разом склали зі знайдених цеглинок гасло,а потім читали вірші Е.Успенського напам'ять.




Зустріч у «Школі виживання» була присвячена темі насильства.

В юнацькому відділі центральної міської бібліотеки пройшла чергова зустріч у «Школі виживання». Засідання було присвячено темі насильства. Захід проводили журналіст Валентин Фіголь  та юрист Павло Верезуб за з участю Кам'янського відділу з питань пробації для учнів колегіуму №16.


Валентин Фіголь розповідав ,що насильство - це загроза або умисне нанесення психологічного, фізичного, і сексуального шкоди іншій людині. Насильство є злочином і суворо карається законом. У разі насильства необхідно своєчасно звернутися за допомогою, а не залишатися один на один з цією проблемою.



З насильством можна зіткнутися де завгодно. В умовах надзвичайних ситуацій та збройних конфліктів ризик зіткнутися з насильством дуже високий. Який-небудь вид насильства руйнує відчуття безпеки і може стати причиною проблем з психічним здоров'ям (наприклад, криза або довгострокова депресія), а також привести до тілесних ушкоджень та довготривалим порушень здоров'я.
Павло Верезуб продовжив, що основна відмінність насильства в сім'ї від інших видів насильства полягає в тому, що воно відбувається між людьми, що складаються в близьких чи родинних відносинах.
Види насильства:
- Фізичне насильство;
- Сексуальне насильство
- Психологічне насильство (критика, грубість, глузування);
- Економічне насильство;
- Духовне насильство (насильницьке прийняття іншої віри).

Представники відділу з питань пробації говорили,що безумовно, причини макросоціального характеру, тобто кризові явища в соціально-економічній сфері безпосередньо впливають на сім'ю та її мікроклімат. Падіння життєвого рівня і якості життя у багатьох сімей призводять до стресів, суспільної ізоляції, алкоголізму і наркоманії, а також початкової схильності насильству, особливо по відношенню до дітей.



Провокують і стимулюють сімейні конфлікти пияцтво одного або обох батьків, а також грубість, що переходить в жорстокість у відносинах між подружжям і в їх відношенні до дітей.
Жорстоке поводження в сім'ї завдає дітям серйозні психічні травми. Вони озлобляються, стають агресивними, що виражається в невмотивованої жорстокості підлітків до сторонніх людей, в їх прагненні до руйнівних дій. А пояснення цьому просте: жорстокість батьків породжує жорстокість дітей - міцний коло замикається. В інших випадках діти, намагаючись якось пристосуватися до важкої ситуації, уникнути жорстокості старших, змушені шукати порочні засоби самозахисту. Найбільш поширені з них - брехня, хитрість, лицемірство, які в подальшому стають стійкими рисами дитячого характеру.
 Таким чином, тривалий вплив несприятливої ​​ сімейної обстановки на дитину відіграє провідну роль в житті особистісних деформацій і наступних відхилень у поведінці. Наслідками і проявами соціальної девіації є рання алкоголізація, дитяча наркоманія і токсикоманія, втечі з дому і бродяжництво, проституція, суїцид. Ці явища набувають все більш широких масштабів і перетворюються в серйозну соціальну проблему.