Сторінки

середа, 31 травня 2017 р.

Оновлена бібліотека зустрічає друзів !

                      "Простір для нових ідей і творчості
                        завжди знайдеться там, де мешкають
                        життя  і воля..."
                                             С.Булгаков


    Читальний зал бібліотеки, який ще тримає запах нових меблів та ремонту, приймав гостей- членів клубу "За покликом душі".
      

Завідуюча  бібліотекою розповіла про можливості коворкінгу - відкритого простору вільного спілкування.


 Присутнім була представлена слайд-презентація "Нам вдалося...", про те яка була бібліотека і якою стала.


 Буктрейлер "Небайдужі", створений бібліотекарями, розповів про діяльність клубу за три роки. 
Член клубу Бахно Іван Григорович привітав колектив бібліотеки народною піснею "Зеленеє жито, зелене."

 

Заключною частиною засідання стало обговорення статті "Люблю радоваться жизни"  з газети "ЗОЖ" про те, як створити    та відновити позитивні емоції і позитивний настрій. В обговоренні прийняли участь всі присутні. 



Подорож парками розваг Європи.

Юні відпочивальники СШ № 32 здійснили віртуальну подорож "Парки розваг Європи".
Разом з бібліотекарем Центральної бібліотеки для дітей (майдан Петра Калнишевського,1а) "проїхалися"на американських гірках,побували у Діснейлендах Парижа і Харкова,Леголенді у Данії і Європа-парк в Німеччині.



Відвідували країни Європи,згадували столиці,пригадували казкарів Шарля Перро,братів Грімм, Ганса Крістіана Андерсена і українські казки.Пуста спочатку виставка заповнилися казками,які діти добре знають.




Наостанок здійснили 3D-подорож джунглями з повними зануренням.Інколи було лячно і верещали по-справжньому!




Познайомтесь з Леголендом і ви


Казкова ігротека «З якої ми казки?».

Заключне заняття за програмою читання «Казкові герої від А до Я» з групою дошкільнят з Центра соціально-психологічної реабілітації м. Кам янського провели в бібліотеці-філії №8. Бібліотекарі запросили дітей здійснити подорож у світ казки - таємничий, загадковий, прекрасний і неповторний.



Діти розгадували загадки, познайомились з новою казкою Лани Ра «Чому сонечко має на спині чорні крапочки?», із задоволенням створили чудову аплікацію .



Також прослухали пісні до казок та мультфільмів, а потім самі залюбки співали і танцювали, імітуючи героїв казок.



Мандруючи по чарівній країні діти бачили, як у кожній казці добро перемагає зло, правда – кривду. Хай живуть казки!

вівторок, 30 травня 2017 р.

В клубе Docudays UA "Прометей" смотрели польский фильм "Точка отсчета".

В клубе документального кино о правах человека Docudays UA "Прометей" смотрели польский документальный короткометражный фильм «Точку отсчета».




Лента является одной из десяти среди 74 заявленных, вошедших в шортлист премии «Оскар-2016» в номинации «лучший документальный короткометражный фильм».
Дебютный документальный фильм Михала Щесняка рассказывает об отношениях Анеты, получившей тюремный срок за убийство, и пани Хелены, пожилой женщины, страдающей параличом, которая живет в доме престарелых. Проведя десять лет за решеткой, Анета начинает работать: она ухаживает за Хеленой, и ей разрешено каждый день покидать стены тюрьмы. Женщины привязываются друг к другу, и эта дружба меняет Анету. Героинь своего документального фильма режиссер Михал Щесняк искал два года. «Точка отсчета» получила премии нескольких фестивалей, таких как Международный фестиваль документального кино в Мадриде (Documenta Madrid), польский фестиваль кинооператорского искусства Plus Camerimage и британский фестиваль документального кино Sheffield Doc/Fest.
Анета стала убийцей, когда ей было всего 19 лет. Она была студенткой химии Краковского политехнического университета, у нее был муж-деспот и маленький ребенок. Это был пероид подросткового бунта, когда студентке казалось, что весь мир лежит у ее ног. Убийство, которое она совершила, стало концом всех ее мечтаний, но вместе с тем — точкой отсчета для ее самопознания.
Название фильма Михала Щесняка многозначно: точка отсчета — это и совершенное несколько лет назад преступление, и момент, когда героиня покидает тюремные стены, и встреча с пани Хеленой, второй героиней картины.- рассказывала студентам медицинского колледжа руководитель клуба Наталия Бохан.


Фильм-дебют Михала Шесняка с отличной операторской работой Пшемыслава Ничипорука — это трогательная и удивительно сильная история об искуплении и надежде. А еще — очередное доказательство того, что польское документальное кино не сдает позиций.


понеділок, 29 травня 2017 р.

Майстер-клас з японського мистецтва  фурошікі.

У бібліотеці на бульварі Героїв відбулася чергова «недільна зустріч» присвячена  японському мистецтву  фурошікі.


Майстер-клас провела давній друг бібліотеки, волонтер Васильєва Ольга Андріївна.

Як завжди її коментарі були цікавими і незвичайними.   Фурошікі дослівно перекладається, як «лазневий килимок». Колись давно в японських лазнях(фуро)за традицією носили легкі кімоно,що брали з дому разом з квадратним килимком (шікі) на який ставали під час переодягання. Після лазні мокре кімоно загортали у цей килимок,аби донести додому. Це схоже на те,як у давнину українські селяни носили у вузлику в поле обід,але ця наша традиція давно відійшла в минуле. Японці ж не лише зберегли, а й перетворили   її на красиву традицію оформлення подарунків, зручне упакування речей різних форм (книги, коробки цукерок, дині, пляшки чи іншого подарунку), створення сумок із ручками. Все це виглядає неповторно й оригінально. Зазвичай для фурошікі використовують бавовняну, шовкову, віскозну тканину (хустину) яскравого кольору квадратної форми з довжиною сторони 40-80 см. Потім її складають за певною схемою, тканину закріплюють за допомогою різноманітних вузлів. 
Присутні з цікавістю спостерігали за вправною технікою творення майстринею елементів фурошікі, потім самі брали участь у цьому, Кожен продемонстрував те, чому навчився.

субота, 27 травня 2017 р.

Книжный клуб на экскурсии по мистическому Каменскому.

Руководитель молодежного "Книжного клуба "На перекрестке" при юношеском отделе Центральной городской библиотеки им. Т.Г. Шевченко Лариса Лощенкова предложила прочитать книгу Эллы  Матононой "Счастливая жизнь".


 В книге рассказывается о событиях Каменского - Днепродзержинска, о быте и укладе жизни горожан на протяжении почти века. События, описанные в книге, касаются достаточно узкого круга семьи, где-то в пределах 30-ти человек. Центром Вселенной была их семья. "Эта старая дворянская семья пережила правление двух императоров, революцию, две мировые войны и знала жизнь великого, уникального в человеческой истории государства Советский Союз. Но, чтобы ни случилось в жизни героев книги за сложное столетие, ими правила всегда любовь: поэзия сердца имела такие же права, как поэзия мысли и долга. Потому что не от мировых  вопросов люди топятся и стреляются" - так написано в предисловии книги "Счастливая жизнь".
Но, упоминание множества фамилий их знакомых, друзей, соседей, заставило некоторых читателей после знакомства с книгой заняться поисками своей семейной истории.
Читая произведение, мысленно переносишься в городские уголки тех времен, сравнивая их с нынешними.
После прочтения и обсуждения книги Эллы Матониной "Счастливая жизнь" решили пройтись по тем местам, о которых говорится  в книге.



А библиотекарь читального зала Алла Гузовская подготовила и провела экскурсию "Мистическое Каменское", в которой рассказала об истории городского парка, таинственном доме со шпилем и др.
Экскурсия удалась, участники узнали много интересного и мистического о своем родном городе.



пʼятниця, 26 травня 2017 р.

Євротур літератур в Центральній бібліотеці для дітей.

До Дня Європи в Україні колектив Центральної бібліотеки для дітей (майдан Петра Калнишевського,1а) підготував низку заходів по просуванню дитячої літератури європейських письменників.
Учням 4а класу колегіуму №16 запропонували скласти не простий, а літературний пазл "Пеппі чи Мальвіна". Діти почули історії про те, як народилися улюблені героїні, ким були їхні літературні мама і тато, підспівували, коли з екрана лунали пісні Пеппі і Мальвіни, а коли захотіли підкріпитися, зробили " літературні сандвічі"з місця проживання,зовнішності і друзів наших героїнь. А найбільше захоплення викликав конкурс з перевдягання, коли двом дівчаткам їхні однокласники допомогли перетворитися на справжніх казкових героїнь. Пазл остаточно склався, коли всі зрозуміли, що у казкових дівчат дуже багато спільного: вони добрі, щедрі, гарні подруги, а ще мають веснянки.


Книжкове кафе "Шведський стіл"відкрилося  для учнів 4 в класу колегіуму №16 .В кафе діти познайомилися з країною Швецією і історією "шведського столу",який став популярним у всьому світі.Цитати з літературних творів познайомили дітей з традиційними стравами шведів.Потім вдалися до практики.Спроба сервірувати стіл приборами виявилася невдалою,а от зі "стравами"впоралися добре і на столі з'явилися "варена шинка","окіст","кров'янка","млинці","пироги" та інші шведські смаколики.Накрили і солодкий стіл,а потім почали змагання з гостями- Карлсоном і Пеппі.На кращого Карлсона хлопці їли оладки на швидкість,а на кращу Пеппі дівчата пили гарячий шоколад з булочками.Для інших гостей запропонували випити лимонад на швидкість.Як стверджує шведське прислів'я "Кухня-найкраща кімната в домі" і ми разом з дітьми намагалися створити затишну атмосферу в нашому книжковому кафе.


До днів Європи в Україні підготували літературний каламбур"Піноккіо-брат Буратіно".Учні СШ №31 дізналися історії створення відомих дитячих книг про Піноккіо і Буратіно,здіснили подорож до Італії,де народилась дерев'яна лялька з довгим носом і де туристів ваблять Венеція,гондоли,Пізанська вежа і розвалини стародавнього Риму.Діти знайшли багато спільного у цих химерних героїв і багато відмінностей,такий собі літературний каламбур. Наостанок спробували намалювати окремо ніс,очі,волосся,рот,шапочку Буратіно і результат виявився несподіваним.


На літературному батлі"Карлсон проти Мюнхгаузена" побували учні 4 б класу колегіуму №16.Вони познайомилися з найвідомішими в світі фантазерами,які народилися в різних країнах у різні часи.Почули цікаву інформацію про Німеччину і Швецію.Познайомилися з літературним татом Еріхом Распе і мамою Астрід Ліндгрен.Від читання уривків з книг перейшли до їх практичного втілення-"літали на ядрі",як Мюнхгаузен,будували піраміду і робили мумію,як Карлсон.


Євротур літератур до Дня Європи в Україні завершився позитивними враженнями читачів і бібліотекарів!

Піратський день народження.

Піратський день народження влаштували для 1 в класу колегіуму №16 в Центральній бібліотеці для дітей (майдан Петра Калнишевського,1а).Мати відчайдушного капітана піратів на прохання сина підбирала команду для екіпажу корабля"Морський диявол".
Мама капітана піратів
Знайшли боцмана,капелана,каноніра,судового лікаря та інших.Для цього претендентам довелося відповідати на питання і показати свою ерудицію.
Піратська команда
Улюбленцям фортуни-іменинникам довелося за допомогою карти шукати свої скарби-подарунки,які були зашифровані так,що треба було поламати голову.
Улюбленці фортуни - іменинники
Важкий код доступу
Вивчаємо карту острова скарбів
Дійшла черга набирати матросів.Вони відповідали на питання"Як виглядає піратський прапор?","Хто такий веселий Роджер?","Що таке чорна мітка?", "Де знаходиться ватерлінія?",а також змагалися в силі і вправності,тому що слабакам серед піратів нема місця.
Піратський армреслінг

Хто сильніший?
Встав пірату трубку з зав'язаними очима
Після виснажливих випробувань пірати ласували солодощами,що їх віддали родичі як викуп за трьох красунь-полонянок,бо відомо,що пірати жінок на корабель могли взяти тільки в якості дорогого товару.
Під стару піратську пісню галасували відчайдушно,як справжні джентльмени удачі.