Сторінки

вівторок, 31 січня 2017 р.

Кам’янчани взяли участь у Вікімарафоні до дня української Вікіпедії.

30 січня українська Вікіпедія святкувала 13-річчя від часу створення першої статті. З цієї нагоди «Вікімедіа Україна» оголосила марафон із написання нових статей до української Вікіпедії, який тривав 28–30 січня.


До Вікімарафону долучились багато обласних центрів і великих міст: Київ, Одеса, Львів, Житомир, Хмельницький, Вінниця, Херсон тощо. Загалом – 35 міст України. Окрім цього, з 19 січня по 4 лютого на Вікіпедії проходить «Тематичний Тиждень Дніпропетровщини – 2017», під час якого до написання пропонуються актуальні статті, пов’язані з Дніпропетровською областю.
Дводенний марафон відбувся  в приміщенні Центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка.
До участі запрошувалися всі без винятку: необхідно було лише написати нову статтю на будь-яку тему. Новачки мали змогу знайти на сторінці Вікімарафону пояснення ключових засад енциклопедії та скористатися «Майстром написання статей». Статті мають відповідати критеріям значимості, бути нейтрально написаними на підставі авторитетних джерел та супроводжуватись посиланнями на них, не порушувати авторського права.
Писали статті на літературну тематику, про міський театр та його діячів, про видатних людей Кам’янського та багато іншого. Усі учасники акції отримали пам’ятні сувеніри від організаторів.


Загалом за три дні марафону було створено 1349 статтей, з яких майже 50 – завдяки зусиллям «марафонців-вікіредакторів» із Кам’янського.

Проект «Домашка в бібліотеці» триває.

Бібліотека – філія №6 продовжує працювати за проектом «Домашка в бібліотеці». 


Учні СЗШ №7 прийшли робити домашнє завдання до бібліотеки.

Діти читали за шкільною програмою. 


Бібліотекар  Олена Лебедєва  розповіла дітям про нові надходження до бібліотеки книг та періодики.

понеділок, 30 січня 2017 р.

Українська бібліотечна асоціація провела триденний семінар з картування громад, на якому побували представники Кам’янського.

Українська бібліотечна асоціація реалізує дворічний проект «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується спільно з Центром культурного менеджменту, Благодійним фондом «Помогаем» і фундацією FRSI (Польща).
У рамках проекту з 26 по 28 січня у  Дніпрі  проходив другий семінар «Методика картування громад». Він зібрав 28 представників громадських організацій, які разом із бібліотеками розвиватимуть свої громади.  Їх навчали Ярослав Мінкін, Юрій Антощук (Україна) та Гжегож Демель (Польща).


З вітальним словом виступила Наталія Першина, експертка з культурної політики, начальник управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОГА.


Серед учасників семінару були представники Кам’янського Тетяна Дороніна та Олександр Рибалко (ФРІ).


Учасники проекту організували на базі Центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка робочі зустрічі з активістами міста для здійснення картування громади – по дві зустрічі на місяць протягом 9-ти місяців у 2017-2018 роках.
З презентацією у форматі Pecha  Rucha про м.Кам’янське виступила заступник директора ЦБС з реклами та маркетингу Тетяна Дороніна.


Ініціативна група підготувала проект дослідження у Кам'янському.


На основі підготовленого плану ініціативна група координує процес картування громади впродовж визначених дев’яти місяців (проводить зустрічі місцевих зацікавлених сторін та активістів, розробляє карту та організовує її публічне громадське обговорення) за підтримки та під наглядом тренерів. Потім планується видати 500 примірників карти та розповсюдити її серед зацікавлених сторін.


Картування громад – це процес визначення поточного стану громади, до якого залучаються не тільки влада і експерти, але й рядові мешканці. Він дає можливість зробити оцінку ресурсного потенціалу громади, озвучити невирішені питання, спільно виробити ідеї та закласти основи для розвитку міста.

неділя, 29 січня 2017 р.

Сонячна країна дитинства:до 80-річчя з дня народження Є.Гуцала.

За своє життя Євген Гуцало написав майже п’ять десятків книжок, його оповідання, повісті, романи стали класикою сучасної української літератури. І хоча більшість його творів адресовані дорослому читачеві, однак найбільше Євген Пилипович любив писати для дітей. Можливо тому, що й сам тоді перетворювався на веселого, вигадливого, а часом бешкетного хлопчика, котрий щодня по-новому відкриває для себе світ і  хоче поділитися цими неймовірними відкриттями з нами. 


В січні письменнику виповнилося б 80 років , це і стало нагодою познайомити з його прекрасними віршами дітей . Спонукало до цього ще й те , що в фонді бібліотеки з'явилася нова , яскраво ілюстрована відомою українською художницею Ольгою Квашею книжка з кумедною назвою  «Зайці в полі варять борщ». Упорядник книжки Леся Воронина , а випустило її Видавництво Старого Лева .


 Класична, перевірена роками дитяча поезія, римована, повноцінні яскраві малюнки . Все це манить прочитати їх дітям . Бібліотекар Карпанова С.О. запропонувала малюкам середньої групи №5 СДНЗ№21 "Струмочок"разом насолодитися задушевним читанням .


Із персонажів у віршах є ворона з Лісабона і крук із Прилук, є павучиха з павучком, є кухарі-зайці й леви, лосі, бобри й бабаки, півень і курка, нутрії, ігуана й зозуля. Неважко помітити , що в своїх стосунках вони поводяться як діти . Це дало можливість театралізувати подачу матеріалу малятам, вихованцям середньої групи №8 дошкільного відділення НВК№13, які в новому році першими відвідали театр книги " Маленька країна" і подивилися інсценівки за віршами Є. Гуцала . 


Під час спектаклю влаштували гру "Приготуй заячий борщик" : складали в каструльку необхідні овочі і спеції .


Говорили про "кулінарні" вподобання різних героїв вистави .

Веселі , яскраві , художньо виразні вірші сподобаються не лише дітям , а й дорослим  Кумедні вірші розфарбують будні у веселі кольори !

субота, 28 січня 2017 р.

НАЙОЧІКУВАНІШІ УКРАЇНСЬКІ ПЕРЕКЛАДИ 2017 РОКУ.

"Японський коханець" Ісабель Альєнде

Видавництво Анетти Антоненко

anetta-publishers.com 

Іноземні ЗМІ вже втомилися називати Альєнде найпопулярнішою та найвпливовішою. Її визнання підкріпила у 2014 році президентська медаль Свободи з рук Барака Обами.
Після успіху "Оповідок Єви Луни", з яких почалося знайомство українського читача з Альєнде, можна переходити до великих прозових форм. Роман "Японський коханець" з’явився у 2015 році, став бестселером у Латинській Америці, отримавши найпрестижнішу уругвайську книжкову премію.
Це книга про кохання, яке допомагає людині втриматися у жорстокій реальності, де є старість, розгубленість і забуття. Пронизливий, емоційний життєпис 81-річної Алми, яка мешкає у будинку для літніх. Її доглядає Ірина. Поступово молоду дівчину, як і читача, захоплює історія кохання Алми, що поєднала різні континенти та епохи.

"Подив і тремтіння" Амелі Нотомб

Видавництво Старого Лева

livejournal.com 

Автобіографічний роман франкомовної бельгійської письменниці, який приніс їй популярність.
Амелі Нотомб – оригіналка, донька дипломата, баронеса, з 2015 року член Королівської академії французької мови та літератури Бельгії, а головне – авторка популярних романів, які з’являються з-під пера Нотомб майже щороку.
Подив і тремтіння - саме з такими почуттями, за цілком реальним законом, японці повинні були дивитися на імператора, якого вважали живим втіленням бога. Часи змінилися. Новим богом став бізнес. З поклонінням йому, різницею між західним і східним світосприйняттям, де співчуття сприймається як образа, чіткою ієрархією корпорації – з усім цим стикнулася Амелі, яка після багатьох років повернулася в Японію, щоб зрозуміти власне призначення.
Хвиля емоції Нотомб збиває з ніг, вона безапеляційна, божевільна, налякана. Саме ця відкритість і приваблює читачів.

"Маленьке життя" Ханья Янаґігара

КМ-Букс

vsviti.com.ua 

Важко визначити, чому саме книжка завдячує своїм успіхом: вдалому піару чи чомусь глибшому. Адже це відвертий роман про приховану чоловічу емоційність.
Твір Янаґігари викликає суперечливі відчуття. Не стільки через тему, скільки через способи її вираження. Когось рівень емоційної напруги персонажів захоплюватиме, когось дратуватиме затягнутістю. Не виключено, що використання теми одностатевого кохання здаватиметься даниною толерантності, а не ідейним підґрунтям для розвитку конфлікту.
Як би там не було, але "Маленьке житт" стало однією з найгучніших книг 2016 року.

"Бійцівський клуб-2" Чак Поланік, Кемерон Стюарт

Клуб Сімейного Дозвілля

wikipedia.org
Комікси – це модно, комікси – це цікаво, у випадку з "Бійцівським клубом" – ще й дуже очікувано. Коли в США з’явився цей графічний роман, фанати Поланіка ледь не розкупили наклад ще під час передпродажу.
Якщо ви теж готові піти на експеримент і додати до іронічного, брутального авторського стилю ще й візуальну складову, не стримуйте себе! З подій, описаних в книзі, минуло 10 років.
Тайлер Дерден нікуди не подівся з голови Оповідача. Йому допікає дружина і депресія, турбують стосунки з дев’ятирічним сином. Чи відбудеться роз’єднання двох особистостей? Чим закінчиться пожежа у помешканні родини? Кому належатиме звання "найгіршого татуся"? І до чого всього тут "Комітет непокори"? Щоб дізнатися, треба трішки зачекати…

"Терор" Ден Сіммонс

Видавництво Жупанського

blogspot.com
Ден Сіммонс – один з найвідоміших письменників-фантастів другої половини XX сторіччя. Розпочавши свою професійну кар’єру в 1980-х, він осягнув горори, наукову фантастику, фентезі, історичну романістику.
Плідний і талановитий, Сіммонс отримав незліченну кількість літературних премій і нагород. "Терор" (2007 року) – історичний роман жахів, заснований на реальних подіях – загубленій експедиції Франкліна, відчайдушній подорожі з метою підкорення Арктики. Нелінійна оповідь починається приблизно з середини загального сюжету, ведеться відразу від кількох осіб.
Спогади про те, як виникла ідея експедиції, поступово переходять до випробувань моряків, що опинилися в льодовому полоні поруч із загадковим безжальним монстром… Не виключно, що цього року разом із книгою зможемо познайомитися і з міні-серіалом, знятим за її мотивами, ще й за участю Рідлі Скотта.

"Піна днів" Борис Віан

Вавилонська бібліотека

blogspot.com
Зважаючи на досвід вже виданих книг, можна передбачити, що класика у виконанні Вавилонської бібліотеки вкотре отримає неперевершене візуальне втілення.
Саме на мистецьку складову проект робить ставку у випадку з Віаном. Авторські ілюстрації відтворять весь світ "Піни днів".
Книжка скандального письменника-модерніста з’явилася 1947 року. Сюрреалістична історія кохання, критика індустріального суспільства, присвята першій дружині, неприкрите знущання над інтелектуалами-шанувальниками Сартра і над ним самим, констатація безжальності смерті – "Піна днів" набагато складніша, ніж здається з першого погляду.

"Чорний лебідь" Нассім Талеб​

Наш Формат

bbc.com 

Одна з 20 найвпливовіших книг другої половини XX століття за версією The Sunday Times, світовий бестселер, проданий мільйонними накладами – "Чорний лебідь" досліджує вплив на історію випадкових подій, які неможливо передбачити.
Нассім Талеб обґрунтовує власну теорію, виходячи з подій свого життя – війни у рідному Лівані, тим самим наближуючи до себе читача.
Оповідь розвиватиметься, художньої літератури ставатиме менше, математики і логіки – більше. Автор вигадуватиме нереальні світи, міркуватиме над темами способу життя, знання, явищ і подій, які змінили сучасний світ.
Мета Талеба благородна – відкрити людям очі, бо вони постійно перебувають у блаженному незнанні та нерозумінні.

"Безцінний" Зиґмунт Мілошевський

Рідна Мова

life.pravda.com.ua
Один з найпопулярніших польських письменників, автор детективів і гостросюжетних романів, які з успіхом перекладаються і видаються в Європі, стають бестселерами й основою для кінострічок на батьківщині Мілошевського.
"Безцінний" наробив галасу в Польщі у рік свого виходу (у 2013-му), здобувши кілька престижних премій і перемог у національних рейтингах.
Це детективно-пригодницький роман про пошук шедеврів мистецтва, розграбованих під час Другої світової.
Польські критики відзначили, що одним з недоліків твору є надто докладні розповіді про предмети пошуків, які більше скидаються на мистецтвознавські лекції.

"Нічний цирк" Ерін Морґенштерн

Vivat

io9.gizmodo.com 

Трохи від Гаррі Поттера, щось від англійського готичного роману — "Нічний цирк" отримав світову славу як роман вишуканий і загадковий. Його сюжет можна порівняти зі шкатулкою старих коштовностей, які приваблюють своєю красою і таємничістю.
Отже, мандрівний цирк з’являється у містах несподівано, працює лише в ночі й до світанку. Шоу, які в ньому відбуваються, схожі на сни чи марення.
Але навіть у цьому чарівному світі є конкуренція, змови та змагання не на життя, а на смерть.
Сюрреалістичний, яскравий, дещо провокаційний — роман Ерін Морґенштерн, між іншим, стане чудовим подарунком для англофілів.

http://www.uamodna.com/articles/nayochikuvanishi-ukrayinsjki-pereklady-2017-roku/?utm_source=weekly&utm_medium=email&utm_campaign=20170123

пʼятниця, 27 січня 2017 р.

Камертони душі.

26.01.17 бібліотекарі абонементу Центравльної міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка підготували та провели літературно-музичну композицію "Камертони душі".


Захід відбувся на базі Заводського территоріального центру соціального обслуговування населення. Відділення денного перебування відвідують здебільшого літні жінки, які мають непросту долю, а частіше ще й вади здоров'я.  Щира людська увага та співчуття дуже доречні  у спілкуванні з такою категорією населення.


Бібліотека вже має гарну традицію допомогати людям похилого віку, немічним та просто потребуючим негайної  втіхи теплим словом, гарним настроєм, інтеллектуальним дозвіллям. Ця зустріч була зігріта лірикою Лесі Українки, Ліни Костенко, Тетяни Клебанської, Нінель Уварової, Марії Дружко. Класика перекликалася з сучасністю та зрілість з молодістю! Наталія Вертій та Юлія Задорожня з натхненням розповідали про творчий шлях поетес та читали зворушливі поезії.


 Святковості зустрічі надав і виступ пісенного гурту "Берегиня". Яка ж поезія без музики?!


 І який бібліотечний захід без друзів і партнерів! Бібліотекарі ЦМБ вдячні Лякішевій Т.В.,організатору культурно-дозвілевої діяльності ТЦСОН, за допомогу та теплий прийом!



                                                     В залі панувало мистецтво!

Бібліотекарі Кам'янського пройшли дводенний тренінг у Дніпрі "Техніки арт- терапії .

Бібліотекарі Кам'янського пройшли дводенний тренінг у Дніпрі "Техніки арт- терапії в роботі з дітьми та підлітками із сімей ВПО".









четвер, 26 січня 2017 р.

Відчиняє двері казка.



Бібліотечний рюкзачок знову вирушив  в дорогу і завітав до бібліотеки-філії №9. Цього разу він приніс малечі книгу "Найкращі казки".Бібліотекар Гнояна Тетяна Олександрівна читала малюкам казку відомого французького казкаря Шарля Перро "Попелюшка".




Дітям  сподобалась казка, вони ділились своїми враженнями від прочитаного, а також сподіваннями, що це знайомство з книгами матиме продовження.
А наостанок, як завжди. малюки дивились улюблені мультфільми.

середа, 25 січня 2017 р.

Блогу «Библиопазлы» - 5 лет.

Дорогие мои читатели, мои друзья-блоггеры, сегодня у нас юбилей – 5 лет. 


Честно говоря, мне и самой не верится, что УЖЕ 5 лет нашему блогу.

За пять лет у нас 143 постоянных читателя, 2124 поста и 363 380 просмотров.


Самые популярные статьи:

Готовимся к Пасхе -      1533 просмотра

День святого Валентина в библиотеке - 1129

Рождественские истории - 753

Сегодня - День освобождения Днепропетровска и Днепродзержинска – 732.


Нас читают:

Украина – 194187 просмотров страниц

Россия -93324

США – 20774

Германия - 18181

Беларусь - 6451

Франция -3911

Казахстан -3286

Нидерланды- 1276

Литва- 695

Англия -434



Дорогие мои читатели я хочу сказать вам самые теплые слова, спасибо, что вы с нами вот уже 5 лет, что заходите в гости, оставляете свои комментарии.






Майстер - клас "Креативне підприємництво" для учнів шкіл пройшов в бібліотеці.

24 січня в юнацькому відділі Центральної бібліотеки ім.Т.Г.Шевченка відбувся майстер - клас "Креативне підприємництво" для учнів СШ №6 .


Представники ГО "МІКС" Катерина Зезюліна та Тетяна Журий провели заняття про відповідальне споживання ресурсів,ознайомили з методами формулювання ідеї для майбутньої справи та навчили як робити зі старих газет та журналів.



Сьогодні питання відповідального споживання та переробка ресурсів (паперу, пластику, скла та жесті) є надзвичайно актуальними темами в країнах ЄС. Молодих людей активно вчать як давати нове життя старим предметам, повторно використовувати те, що на перший погляд є сміттям, та тим самим зберігати природні запаси.


Ці всі методики були перейняті тренерами від колег - молодіжних працівників 6 різних країн: Румунія, Молдова, Грузія, Україна, Греція та Італія в рамках проекту "Creative Entrepreneurship".
Цей проект проходив з 3 по 14 листопада 2016 року в м. Бакеу (Румунія) за підтримки програми Еразмус Європейської Комісії. Протягом 12 днів молодь нашого міста навчались різним методам неформальної освіти та креативного перетворення матеріалів у поєднанні з підприємством.Проект був оснований на бажанні поділитися кращими практиками між молодіжними працівниками з різних країн та побудувати міжрегіональні контакти задля більшого залучення молоді в Європі.

вівторок, 24 січня 2017 р.

На засіданні краєзнавчого товариства розглядали питання про стан Верхньої колонії.

Минулої неділі в бібліотеці ім. Т.Шевченка пройшло перше в цьому році засідання краєзнавчого товариства "Кам'янське-Дніпродзержинськ". Темою доповіді Сергія Олексійовича Титаренка була "Любительська археологія". Перед основною доповіддю Тетяна Герасюта зачитала кілька організаційних та інформаційних питань. І одним з наболілих було питання про стан Верхньої колонії.


"Йдуть розмови, що Кам'янське для туристів непривабливе місто, - говорить Тетяна Герасюта. - Питання звичайно спірне. Та попри всьому потрібно зберегти майбутнім поколінням те, що до сьогоднішнього дня продовжує руйнуватися. Мова йдеться про Верхню колонію, частину міста де знаходяться найцінніші з архітектурних споруд, що залишилися на сьогодні. Якщо зруйнується і це, то тоді дійсно в Кам'янському крім екологічно важких місць показувати буде нічого".


У членів краєзнавчого товариства Олександра Слоневського і Любові Алексієвської одночасно виникла ідея як врятувати Верхню колонію. Вони запропонували бачення своїх шляхів надання допомоги в цьому питанні.
Тетяна Герасюта зачитала заклик до міського голови Андрія Білоусова щодо врятування Верхньої колонії.
"У самому серці Кам'янського, в його історичній частині знаходиться унікальний витвір історії, культури та архітектури під назвою Верхня колонія. Верхня колонія утворилась наприкінці XIX початку XX століть завдяки соціальній політиці Дніпровського заводу на чолі з директором-розпорядником Ігнатієм Ясюковичем. На досить обмеженій площині тут постало справжнє містечко європейського рівня з чудовими житловими та громадськими будівлями. Насамперед це Свято-Миколаївський собор, костьол Святого Миколая, заводоуправління, Інженерний клуб, Народна аудиторія, заводська лікарня, фабричне училище, чоловіча та жіноча гімназії тощо. Такого утворення немає в жодному місті Дніпропетровської області та Придніпровському регіоні. Більш ніж через сто років після набуття свого остаточного неповторного образу Верхня колонія має дивний вигляд. Прекрасні архітектурні споруди межують з жалюгідними розвалинами, які не піддаються жодній реставрації, надають цьому району страхітливого стану та не уможливлюють використовувати гідну подиву перлину містобудування в якості візитної міста Кам'янське".
До підписів члені товариства долучились депутат міськради Юлія Паливода, голова міського осередку клубу "Коло" Андрій Яловий, Почесний громадянин міста Олег Мороз. Свою згоду на підпис раніше дав радник міського голови з питань культури Сергій Злючий.

В.Куленко

понеділок, 23 січня 2017 р.

У клубі Docudays UA «Прометей» дивилися фільм про права дітей з особливими потребами.



Клуб Docudays UA «Прометей» при юнацькому відділі Центральної бібліотеки ім. Т.Г. Шевченко демонструє найкращі фестивальні фільми про права людини. У колекцію фільмів, що демонструватимуть у клубі, спеціально відібрали стрічки з Нідерландів, Польщі, Росії, Німеччини, Естонії, України, Китаю, Литви та Мозамбіку, що були відзначені журі фестивалю “Docudays UA”. Всі вони демонструють справжні життєві історії людей, які зіткнулися з порушенням прав людини.
Мета Клубу Docudays UA «Прометей» : сприяти активізації діалогу про права людини в українському суспільстві. Після кожного перегляду фільму є можливість поділитись враженнями від стрічки, поговорити про цінності, питання та проблеми, що підіймає то чи інший фільм.
Цього разу на засіданні клубу дивилися фільм  Матвія  Трошинкіна «Пощо, маловірна?!». 



Тема фільму: соціалізація дітей з особливими потребами ЦРПІ. «Інакше обдарованому» синові сільського священика хочеться подивитися на світ з дзвіниці батьківської церкви. Але він не може подолати страху перед незвіданим, тож йому допомагає мати. Для кого це сходження стане подвигом? І що таке «подвиг» – кара чи благословення? - запитувала керівник клубу Наталія Бохан.


У контексті теми фільму, обговорювалися питання, які стосуються дітей з порушенням розумового розвитку, забезпечення реалізації та захисту їх прав.