Сторінки

четвер, 31 березня 2016 р.

Новый библиотечный проект - «Днепродзержинская фотографическая инициатива».



27 марта в юношеском отделе Центральной  городской библиотеки им. Т.Г. Шевченко в рамках проекта «Днепродзержинская фотографическая инициатива» состоялась открытая лекция - дискуссия Андрея Заики, члена национального союза фотохудожников Украины, «Искусство фотографии». 


На встречу приглашались все те, кто интересуется фотографией в нашем городе.



На мероприятии присутствовали как новички, так и уже известные днепродзержинские фотографы.


 На этой лекции-дискуссии Андрей Заика рассказал о рождении и эволюции фотографии. 


Приятно было наблюдать, что действительно была дискуссия с аудиторией при обсуждении фотографий. Это и было основной целью встречи. Не только донести информацию и показать фотографии, но и обсудить их, тем более со знающей и понимающей аудиторией.  Те же, кто относительно недавно взяли в руки фотоаппарат, могли услышать много нового и интересного для себя, позволяющего взглянуть на фотографию под другим углом зрения.

 

Целью подобных мероприятий, которые проходят при инициативе Центральной городской библиотеки им. Т.Г. Шевченко и фотохудожника Андрея Заики – это объединение людей нашего города, которые любят и интересуются фотографией, их живое общение.


Следующая встреча состоится 29 апреля в 14.00 в юношеском отделе Центральной городской библиотеки по адресу: Сыровца,16

середа, 30 березня 2016 р.

Дніпродзержинськ прийняв естафету сімейного марафону «Тату, почитай!».


29 березня в нашому місті розпочався родинний марафон «Тату, почитай».  Упродовж години батьки читали  уривки улюблених літературних творів своєму синові чи доньці та дітям, які завітали сьогодні до бібліотеки.  Разом із бібліотекарями, акторами, письменниками, спортсменами в акції взяли  участь  Дніпродзержинський міський голова Андрій Білоусов та секретар Дніпродзержинської міської ради Олександр Залевський.
 Центральна бібліотека для дітей зустріла своїх маленьких друзів новими меблями, новими книжками, новими враженнями. Сьогодні для учнів 1-го класу 16 колегіуму свою улюблену казку чеської письменниці Божени Немцової читав мер Андрій Білоусов.



Олександр Залевський разом з донькою Євгенією читав «Маленького принця»  для учнів 4 - х НВК №7 в юнацькому відділі ЦМБ.



Актор Дніпродзержинського академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки Алексєєнко Дмитро, батько чотирьох дітей, разом з доньками читав для учнів  ЗОШ №6  казку Оскара Уайльда «Хлопчик - зірка» у читальній залі ЦМБ.


На при кінці  голова Дніпродзержинського благодійного фонду «Центру культури та мистецтв «Златоуст» Олег Любкин читав улюблену книжку його дітей «Кумедні історії про школу» .


 Марафон «Тату, почитай!» помандрував  бібліотеками міста,  щоб остаточно переконати татусів читати своїм дітям.
Підхопили ініціативу і бібліотеки лівобережжя. В філії № 5 родинний марафон «Тату, почитай!» підтримав дитячий поет Олег Вікторович Майборода та батьки – члени читацького клубу «Джерело»: Михайленко Віталій Анатолієвич, Рогіз Сергій Олександрович, Коновалов Олександр Борисович, Синявський Владислав Вікторович. Читали твори Роальда Дала «Чарлі та шоколадна фабрика», «Матильда».

















 У філії № 6 для малюків читали батьки: Олександр Дорошенко та Валентин Гедзевич.

Бібліотека-філія № 7 приєдналася до всеукраїнської акції «Тату, почитай!». У приміщенні бібліотеки батьки читали вголос книжки різних жанрів: детективи, казки. Сказати, що дітям сподобалось – це нічого не сказати. Діти були у захваті. Деякі з них пообіцяли, що і вдома обовязково будуть прохати своїх татусів читати їм вголос.

 
 А у дитячому садочку № 34 бібліотекарі також провели родинний марафон . Батьки читали малечі перед початком сончасу. Книжки довелось підібрати такі, щоб дітям було цікаво, але щоб вони змогли заснути після читання. 


З татусями нам пощастило – вони і читали, і показували малюнки, і обговорювали прочитане. Будемо сподіватися,що такі «татусеві читання» стануть доброю сімейною традицією.
Родинний марафон «Тату, почитай!» підтримали працівники дитячої бібліотеки-філії №8. Пізнавальну, красиву й інтригуючу книгу Ірини Цілик «Таке цікаве життя» діткам старшої групи дитячого садочка №17 представив татко п ятирічної читачки бібліотеки Віки Роман Гончар.


 Бібліотека - філіал№9 також прийняла участь у родинному марафоні " Тато, почитай!".Родини Чернявських та Іванченків були присутні  на книжковому радарі  " Мозаїка книжкових новин"  та прийняли  участь у  літературній грі " А ми читали в дитинстві".


Було весело і радісно від того, що ти не один. Сучасний світ дорослих залишає вкрай мало часу на спілкування.  В зоні ризику опинилися діти. Читання дитині вголос - незабутня мить щирої єдності. Кілька хвилин татового читання здатне врятувати  сина чи доньку від багатьох проблем. І це довели наші гості.

вівторок, 29 березня 2016 р.

Презентація збірки віршів "Кохання бачать у смартфонах" молодого поета Владислава Маліцького пройшла в бібліотеці Дніпродзержинська.

25 березня в юнацькому відділі Дніпродзержинської центральної бібліотеки ім. Т.Шевченка для молоді міста відбулася презентація збірки віршів "Кохання бачать у смартфонах" молодого поета Владислава Маліцького.















У дніпропетровському видавництві "Пороги" вийшла збірка віршів поета-лірика Владислава Маліцького. Своїми віршами автор намагається показати багатогранність такого почуття, як кохання. Збірка відображує різні життєві ситуації, які виникають у повсякденному житті і залишають свій слід не тільки в квітах і ​​поцілунках, а й у переживаннях та розчаруваннях

 Владислав Маліцький народився в Дніпродзержинську. Після закінчення в 2008 році колегіуму № 16 поїхав до Дніпропетровська, де продовжив навчання в Національному університеті імені Олеся Гончара на фізико-технічному факультеті за спеціальністю системи автоматизованого управління літальними апаратами. "Лірика була зі мною паралельно, - розповідає   Маліцький. - Вірші я почав писати чотири роки тому. А підштовхнуло, як це часто буває, нещасливе кохання, трагічне розставання. Спочатку я вірші писав для себе. Але потім старша сестра підказала, що пора вже видати збірку. Почав активно шукати художників для ілюстрування, і спонсорів. В результаті видання профінансувала українська діаспора в Німеччині ".

 

Раніше Влад Маліцький.  друкувався в "Антології сучасної української літератури", а також в журналах "Дніпро", "Кур'єр Кривбасу". Презентації збірки "Кохання бачать у смартфонах" вже пройшли в столиці Швеції Стокгольмі, Дніпропетровську, Києві, Полтаві. Книга продається в Берліні, Стокгольмі, Варшаві.

понеділок, 28 березня 2016 р.

Ура!!! Канікули! або "З бібліотекою - не засумуєш!"

Як швидко лине  час! Ось і весняні канікули для школярів залишились позаду. Трішечки сумно, але ж є що пригадати! Особливо маленьким читачам бібліотеки - філіалу № 5.
У суботу  бібліотекарі запропонували першокласникам  "Казковий weekend". Імпровізований бібліотечний театр у дії:



























 Здогадалися про яку казку йдеться мова?
Але  з чого ж все розпочалося? :
"Фантастичний понеділок" запам'ятався  зустріччу з Гаррі Поттером, Герміоною Грейнджер, Роном Візлі, Альбусом Дамблдором, а ще з Ви-Знаєте-Ким. Діти уважно слухали розповідь про автора улюбленого роману - Джоан Ролінг та усі по черзі приміряли чарівний капелюх школи Хогвартс. Учням 2-х  класів було цікаво на який же факультет школи чародіїв вони потраплять. 


Вівторок прославився знавцями  детективного жанру. Діти приймали участь у вікторині "Що?, Де?, з Ким? і Чому трапилось?". Протягом заходу п'ятикласники  з'ясували, що головним героєм детективу обов'язково є слідчий, а розв'язати загадку всього твору допомагають свідки, помічники, підозрювальні та потерпілі.


В середу, напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом, бібліотека долучилася до акції "Діти  проти туберкульозу". Про страшну хворобу та про куріння, як один з факторів ризику, розповідали бібліотекарі вихованцям профілактичного протитуберкульозного санаторію.


Був проведений конкурс малюнків, переможцем якого став Кудінов Микита, учень 7 класу.




Привернула увагу дітей і книжкова виставка "Я обираю здоров'я!" (матеріали  нам залюбки надали бібліотекарі читального залу Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка):


"Романтичний четвер" розказав підліткам про тих, хто називається романтиками, про дружбу та перше кохання. Зосередилися на творчості В. Шекспіра та на романах для дівчаток. Книжкова експозиція "Під знаком любові" стала бібліотекарям у нагоді:


У "Поетичну п'ятницю" в гості до малюків 3-х класів завітав дніпродзержинський дитячий поет та щирий друг бібліотеки Олег Майборода. Разом ми читали вірші, співали пісні, повторювали правила з граматики ураїнської мови та вивчали математику.

Зворушливим став і кінець заходу. Діти від щирого серця вітали свого улюбленого поета дитячим щасливим реготом (вибачаюсь, бо по-іншому не скажеш), оплесками та  дитячими подарунками, зробленими своїми такими маленькими, але такими умілими рученятами! Шедеври дитячої творчості тепер прикрасять оселю поета!


Весняні канікули пролетіли для бібліотекарів, вчителів та учнів  СЗШ № 29    у повсякденній суєті, але,  сподіваємося, що бібліотечні заходи  запам'ятаються своєю безпосередністю та професіоналізмом.
                                                           До нових зустрічей!

неділя, 27 березня 2016 р.

5 веселых детских книг для весны.

Детских книг много не бывает, особенно когда это книги о приключениях и веселье. В эту подборку вошли и школьные истории, и летние, и просто жизненные — именно то, что нужно, чтобы оставшееся до каникул время пронеслось как можно быстрее. Качественные переводы, красивые иллюстрации, интереснейшие истории и юмор — скучать не придется ни детям, ни родителям!

«Футбольний матч тривалістю в літо»


Самая футбольная книга для всех маленьких любителей погонять мяч. Десятилетний Фосто отправляется с папой в большое кругосветное путешествие. С папой и мячом, с которым мальчик не расстается вот уже три года, как только получил его в подарок на день рождения. Их ждут одиннадцать этапов от Баньоле до Бамако. Тысячи встреч и открытий, начиная от багдадского цирюльника и заканчивая вкусом копченой рыбы на Северном полюсе. И повсюду футбол — настоящий!
Увлекательный текст сопровождают не менее захватывающие иллюстрации. Каждый раздел начинается изображением флага страны, о которой пойдет речь.

«Філіпек і шкільні витівки»


Забавные истории о маленьком умнике Филипеке, который сам себя называет «очень вежливым, рассудительным и умным не по годам ребенком». Малыш наконец идет в школу, и у него не остается ни минутки свободного времени, ведь нужно и учиться, и друзьям помочь, и пошалить…
Книги о Филипеке Вужеке, впервые вышедшие на украинском языке, написаны, чтобы развлекать и поучать. Развлекать детей, а поучать — взрослых.

«Ліндберг. Історія неймовірних пригод Мишеняти-летуна»



Один любопытный мышонок, проживающий в Гамбурге, любил библиотечные путешествия. Больше всего он увлекался чтением книг. И вернувшись однажды из очередного путешествия, он заметил, что все его друзья-мышата куда-то исчезли. Чтобы вернуть их, отважному мышонку придется преодолеть немало опасностей, стать настоящим изобретателем и даже — перелететь через океан.
Книга-шедевр, автор которой одновременно является и ее иллюстратором. В основу книги положено детское увлечение Торбена Кульмана аэронавтикой и изобретениями.

«Що не день, то субота»


Вы еще не знакомы с Суббастиком? Тогда вы пропустили уйму веселья и приключений. А вот господину Пепперминту невероятно повезло, когда однажды рыжее создание в водолазном костюме, которое играет в футбол сырными шариками, охотно съедает воротники и оконные ручки и осуществляет самые невероятные желания, назвал его «папочкой». Тем более господина Пепперминта немедленно нужно спасать, ведь он боится всего и всех — своего директора и хозяйку квартиры госпожу Брюкман…
Серия о Суббастике состоит из нескольких книг, хотя на украинский пока переведены не все из них. Этот малыш вызывает такую ​​симпатию, несмотря на все его выходки (которые он делает из лучших побуждений и от чистого сердца), что книги о нем точно войдут навсегда в семейную библиотеку — на полочку веселого чтения.

«Роздобудьки»


Рядом с нами, людьми, живут крохотные существа — Раздобудьки, занятые очень важным делом — раздобыванием разнообразных безделушек. Они добрые создания, однако считают людей своими служками. Так они жили-были, и вдруг их разоблачили, и вот тогда начинаются настоящие приключения!
Книги про Раздобудек всемирно известной британской писательницы Мэри Нортон впервые изданы на украинском языке. На данный момент вышли две книги.

http://blog.yakaboo.ua/ru/5-%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%85-%D0%B4%D0%B8%D1%82%D1%8F%D1%87%D0%B8%D1%85-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B6%D0%BE%D0%BA-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%B2%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8/

субота, 26 березня 2016 р.

Тиждень дитячого читання.

Тиждень дитячого читання в Центральній бібліотеці для дітей розпочався Днем Андерсена..
На літературний коктейль "Чарівну скриньку відкривай і у казку завітай" запросила бібліотекар Писаревська Т.М. учнів СШ №22.Життя Андерсена було схоже на казку, його чудові історії завжди будуть подобатися дітям.Приємно, що діти знають майже всі казки Андерсена, бо впевнено відповідали на питання вікторини і з легкістю впізнавали чарівні предмети з казок данського письменника.

В "День мультфільмів" презентували для учнів СШ №6 український блокбастер "Котигорошко".Українські народні казки останнім часом надихають митців і вони створюють мультфільми, що подобаються дітям  і дорослим.Бібліотекар Табакова І.М. познайомила дітей з українськими казками, що були екранізовані.


В "День жартівливих вікторин" працювало детективне агенство "По слідам казкових дам". Детективами в цей день стали учні 2а класу колегіуму №16.Їм треба було відгадати героїнь по залишеним слідам,що їх знайшла вранці  бібліотекар Дорофеєва Т.В. Відгадували легко,але за це мали "покарання" від дамочок- перебрати квасолю і горох (Попелюшка),сервірувати стіл до чаю(Мальвіна),з'їсти на швидкість плюшку (панна Цап),влучити в ціль (царівна-жаба),пограти в сніжки (Снігова королева)і розсмішити "Несміяну".Це завдання виявилося найскладнішим, багато "принців" не змогли розсмішити Ніку. Їм довелося танцювати, сміятися, заглядати в обличчя.Успішним виявився претендент,що просто зацілував Ніку-Несміяну. Обрали найкращих детективів за сумою отриманих балів.Було весело!


В "День ігор та розваг" для учнів 4в класу колегіуму №16 пройшла історико-етнографічна гра "Наші обереги".Спочатку розгадали кросворд,з якого дізналися про обереги українського народу-рушник,хліб,писанку,вербу та інші.Бібліотекар Табакова І.М. розповіла про обереги українського народу і запросила до гри-треба було скласти приказки,розмалювати писанку,порухатися під народні примовляння. Байдужих не було!


В День весняної творчості на дітей з різних шкіл міста чекала мистецька карусель "Петриківський дивоцвіт". До колегіуму на майстер-клас заслуженого майстра народної творчості Рибак Н.М. запросили Табакову І.М., яка зробила огляд книг по петриківському розпису і презентувала "Рекорди Петриківки".


Тиждень дитячого читання закінчився, залишивши приємні спогади і нових друзів.